ig3757

Лампічка зі снарядної гільзи

37 повідомлень у цій темі

Потрібно для волонтерів зробити настільну світлодіодну лампочку. На добродійний аукціон для ЗСУ. Справа не хитра, вже робив, потрібна була гільза калібру 27-30мм. Ну волонтери не жадібні, прислали 125мм.!🤣😢 Тепер кручу мозок, як зробити? Варіант перший: зверху з плексу точу заглушку, по боках ріжу пази (від донца у верх, 3-5 пазів), ставлю світлорозсіювачи туди і стрічку. 

Але якось воно не того. Варіант другий: з чогось зробити типа снаряда і туди загнати стрічку чи лампу, то таке. Але! З чого робити той снаряд?! Ф125мм, L десь 300мм. Бажано матовий. Точити з плексу- дорого і де таку болванку брати? Відлити зі смоли, сілікона чи надрукувати? Х.з. У нутрях він має бути порожній, стінка, гадаю десь 2-3мм. Є в когось які ідеї? Рекламщики відпадають (хотів витягнути конус з труби полікарбонатної).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поликорбонатова труба , гугл знае 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Трубу якось на конус тра витягнути. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну і ціна там космос.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я би спробував лити смолою типу епоксидної/поліефірної, але не у оболонкову форму (бо 2-3мм на такому стакані пролити не так вже й просто), а на оправку з обертанням (десь 10-20 обертів/хв вистачить).

Оправку (пап'є маше,дерево, пінопласт тведий ітп) зробити трохи конусом і у циліндричній частині (десь градус-два) і добре відшліфувати. Залакувати і обов'язково покрити розділовим шаром відповідно до смоли (у продавців смол вони є).

Ну і обертати краще у двох осях, а не горизонтально, щоб з конусу на циліндричну частину смола не стікала.

Якщо облив робити на токарному - то під низ коробочку картонну стретчем обмотану, щоб смолою верстат не забруднити.

Змінено користувачем Олек77
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну я думав заливати, зробити щось типа пуансона і матриці. Потім поставити під вакуум. Стінку можно і потовше зробити. От же ж не мала баба клопіту...😊

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Розрізати на декілька пелюсток, знівечети їх на смак, в капсуль патрона, ну і гачка якогось щоб до стелі причепити.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Гільза 125ка! Не камільфо. Її ще ї тра розмалювати в українському стилі! Хоча щось тут таки є! Дякую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Можно попробовать как делают моделисты кабины на модели с РЕТ бутылок , точим с дерева гильзу внутрь трубы и всё это дело в духовку на 200 градусов .должно обжать если сама труба раздута при изготовлении

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

друкувати прозорим(напівпрозорим) пластиком. Можна використати жовті, червоні напіврозорі CoPet пластики, поверхня буде не однорідна, для лампи саме то. Єдина проблема висота 300мм, це більше за можливості середньостатистичного принтера(235-250мм), робити з частин - буде видно стик

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Tarasyk написав:

друкувати прозорим(напівпрозорим) пластиком. Можна використати жовті, червоні напіврозорі CoPet пластики, поверхня буде не однорідна, для лампи саме то. Єдина проблема висота 300мм, це більше за можливості середньостатистичного принтера(235-250мм), робити з частин - буде видно стик

Теж схиляюсь до такого варіанту. Друкувати на повну висоту можливостей принтера, а 50-70мм. можно додати за рахунок прозорої проставки з плексу. До речі, мені на фаїрлемп такий плафон друкували. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Друкувати можна з трьох частин, наприклад. Жовтий напівпрозорий, синій напівпрозорий, ще якийсь. Друкувати не "шайби", а дві "корони" і конус на вершину. "Корони" склеїти зубцями назустріч. Зубці, звісно, псевдохаотичної форми і розміру, у двох частин дзеркально, щоб стикувалось. Вийде по ідеї симпатичненько...

Ну або чотири частини - "шайба", дві "корони", конус. Нижню шайбу можна робити не прозору і вона може містити кріплення під світлодіоди і до гільзи.

Змінено користувачем break
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ig3757 написав:

Потрібно для волонтерів зробити настільну світлодіодну лампочку. На добродійний аукціон для ЗСУ. Справа не хитра, вже робив, потрібна була гільза калібру 27-30мм. Ну волонтери не жадібні, прислали 125мм.!🤣😢 Тепер кручу мозок, як зробити? Варіант перший: зверху з плексу точу заглушку, по боках ріжу пази (від донца у верх, 3-5 пазів), ставлю світлорозсіювачи туди і стрічку. 

Але якось воно не того. Варіант другий: з чогось зробити типа снаряда і туди загнати стрічку чи лампу, то таке. Але! З чого робити той снаряд?! Ф125мм, L десь 300мм. Бажано матовий. Точити з плексу- дорого і де таку болванку брати? Відлити зі смоли, сілікона чи надрукувати? Х.з. У нутрях він має бути порожній, стінка, гадаю десь 2-3мм. Є в когось які ідеї? Рекламщики відпадають (хотів витягнути конус з труби полікарбонатної).

Я собі плафон з  петГ прозорого надрукував в ванну кімнату.  Постобробку я не робив бо мене там воно і так влаштувало.  Це для розуміння як воно виглядатиме.  Якщо окунути його в діхлорєтан то він стане як скло прозорим. Але мені туда матове хотілося щоб в очам було гарно.

photo_2023-09-03_08-09-44.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 годин тому, Smmasterk написав:

Я собі плафон з  петГ прозорого надрукував в ванну кімнату.  Постобробку я не робив бо мене там воно і так влаштувало.  Це для розуміння як воно виглядатиме.  Якщо окунути його в діхлорєтан то він стане як скло прозорим. Але мені туда матове хотілося щоб в очам було гарно.

photo_2023-09-03_08-09-44.jpg

Добре вийшло! Поки роблю трохи по іншому. Щось да зробиться. Всім дяка за ідеї!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо є натхнення, то можна зробити у вигляді запальнички з гільзи. Такий собі нічник може вийти. Полумя або неонкою імітувати, або якусь ардуїнку, пара світлодірів і кольорові фільтри. Але саме полумя прийдеться якось формувати.

Неонку маю на увазі такого типу: https://svetlini.ua/ua/lampa-edisona-svecha-17000/

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ха, велика запальничка вийде- там калібр 125! Гільза до речі сталева, обробляється легко. А я гадав буде латунь. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, ig3757 написав:

велика запальничка вийде- там калібр

То вже повноцінний керогаз або примус можна зробити. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ага, пічку точно вийде!🤣

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Є ще фотополімерні принтери. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну з 3д поки не склалося. Буде трохи інакше: трожи обрізав верх (погнуто сильно було), точнув лінзу на верх, фрезернув п'ять вертикальних пазів. На лінзу буде світлорозсіювач з потолочного плафону, також туди з світлодіодів вставлю герб. В пази також загоню ледовські модулі. Відновлю маркування снаряду (чекаю фото). Ну і запхаю драйвера, там вже просто.

Змінено користувачем ig3757
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зараз таке. Потім віддам художникам.

IMG20230903145217.jpg

Змінено користувачем ig3757
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зовсім забув про "лофт". Гільза то вже готовий плафон. В капсуль врізати патрон для лампочки.

Як ще підженуть ящик таких гільз, то можна штуки 3 на підвісі повісити. Саму гільзу вскрити лаком. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ага, вже була така ідея! Розпустити, погнути або зрізати і готовий плафон. Ну, таке, це проба, та й не очікував на таку велику!🤣😢 Є 12мм., З них можно ліхтарики робити, але акк, лінза, якийсь драйверок. Може занадто дороге вийти. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ні. Нічого не розпускати. Труба як вона є. В бари, чи ще куда, може зайти аж бігом як точкове освітлення. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ще ідея. Навпіл розрізати. На невеликих шпильках до листового матеріалу причепити. Збоку отвір і на відстані від гільзи тризуб. Лампочку щоб світила і через отвір. І трохи на сторони і вверх. От тобі і бра.

Шось попер креатив вже )))

Змінено користувачем ttnd3d
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку