Pavel

Кто каким алмазом пользуется?

63 повідомлення у цій темі

, Ігрек написав:

 

А ніхто не розглядав варіант такий. Поробити на кожний круг яким користуєтесь  оправки для використання на фортуні. Посадка на конус. Фортуну придбати від внутрішньозаточних верстатів. На барахолці тут кілька людей пропонувало. Привід від одного двигуна ременем з заднього боку фортуни. Трохи погратись в створенні подібного гаджету, але потім одні плюси. Є можливість попередньо відбалансувати круг в парі з індивідуальною оправкою. Посадка на конус і система ковзаня шпінделя фортуни виключає будь-яке биття. Оправка фіксується болтом на шпінделі. Відсутня вібрація від електродвигуна. В парі з інвертором можна користуватись максимально допустимими обертами, що добавляє ще в якості і продуктивності заточування....

Круто, я й не знав про такий варіант

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Володимир Фещук сказал:

Якщо можете - порадьте для чого тоді годиться 25а, бо я на жаль не мав досвіду роботи з ним

25А використовується для заточки каленого інструменту. Сюди входять: свердла з швидкоріжучої сталі, різці швидкоріжучої сталі, зубила, кернери, кухонні ножі, і т. ін.

 

50 минут назад, Геннадій сказал:

 

А на рахунок засалення , як його привести до ладу?

Що потрібно зробити?

 

3 способи зняти засалення алмазу:

- Алмазний круг обертається на точилі, провести алмазним кругом, що встановлений на болгарці - варварський метод Леонтьєва;

- Алмазний круг обертається на точилі, просто провести алмазним кругом або шматком абразивного каменю. Спосіб менш ефективний.

- в разі, коли двигун малої потужності, натиснути на заточуваний інструмент сильніше, таким чином, аби швидкість зменшилась. Обкатав цей спосіб на алмазі малого діаметру, що весь час засалюєтся.

1 час назад, Володимир Фещук сказал:

 

І ще дещо. Чи є сенс користуватися абразивними чашками?  Наскільки з ними зручно, і для чого коекретно вони призначені?

Типу таких

 

Білою чашкою можна заточити ланцюга бензопили.

Взагалі, питання ціни. Зеленою можна замінити звичайний круг прямого профілю. Проте, слід зауважити, абразиву менше, діаметр менший, ціна більше. Недоцільно використовувати. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 4post написав:

Білою чашкою можна заточити ланцюга бензопили.

Взагалі, питання ціни. Зеленою можна замінити звичайний круг прямого профілю. Проте, слід зауважити, абразиву менше, діаметр менший, ціна більше. Недоцільно використовувати. 

для заточування ланцюга маю доступ до призначеного окремо для цього девайсу.

ні, мова не йде про те, щоб замінити чашкою круг прямого профілю. запитання в тому, чи є сенс мати І чашку, І круг прямого профілю?

маю вже ожну таку чашку, можу придбати ще дві по хорошій ціні. тому запитання ціни наразі не постає. запитання в тому, що для чогось же вони є. і один чоловік мені дуже нахвалював їх, казав заточувати різці на них вкрай зручно, особливо відрізні. от і запитую

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
57 минут назад, Ігрек сказал:

А ніхто не розглядав варіант такий. Поробити на кожний круг яким користуєтесь  оправки для використання на фортуні. Посадка на конус. Фортуну придбати від внутрішньозаточних верстатів. На барахолці тут кілька людей пропонувало. Привід від одного двигуна ременем з заднього боку фортуни. Трохи погратись в створенні подібного гаджету, але потім одні плюси. Є можливість попередньо відбалансувати круг в парі з індивідуальною оправкою. Посадка на конус і система ковзаня шпінделя фортуни виключає будь-яке биття. Оправка фіксується болтом на шпінделі. Відсутня вібрація від електродвигуна. В парі з інвертором можна користуватись максимально допустимими обертами, що добавляє ще в якості і продуктивності заточування....

Плюсів багато, але є ще й мінуси.

По-перше, постійно необхідно міняти круги. Сам для заточки різця використовую 5-6 різних кругів. Постійно міняти не варіант.

По-друге, необхідно мати гарний комплект конусних оправок. Циліндричні легко точити, вони технологічні. Конусні вийдуть на порядок дорожчі внаслідок того, що необхідно буде замовляти. Слід зауважити, що посадка на циліндричну шийку двигуна у більшості випадків задовольняє умові відсутності биття.

По-третє, можлива і ймовірна помилка оператора при використанні інвертора, можна якомусь великому кругу "втулити" шалені оберти. Теж не комільфо.

Як на мене, варіант великої кількості заточного обладнання є більш доцільним та ефективним.

Маю:

- Велике точило на 400 1500 об/хв. Круги будуть стояти стаціонарно.

- Мале точило на 160. 3000 об/хв 750 Вт, заводське, круги будуть стояти стаціонарно, бо довго знімати кожухи захисту.

- Електродвигун на 3000 об/хв 400 Вт. Тут круги під швидкозйомні оправки з посадкою на циліндр. Наточив їх вже по 2 чи 3 на кожну сторону. Роблю з одної установки, тому биття має бути відсутнім або мінімальним. Проблема в тому, що для встановлення абразивних каменів необхідні шайби значних розмірів. Є певний брак матеріалу. З алмазними кругами простіше: при посадці на 32 мм їх влаштовує зовнішній діаметр шайби в 48 мм, а матеріал на 50 ще є.

- 3 електродвигуни 4500 об/хв 140 Вт. Використовую під малі алмази, та "добиваю" зношені на більших точилах абразиви. Можна безпечно брати камені з діаметром 120 мм, коли на точилах з 3000 об/хв вони вже сипляться.

Вважаю, що необхідно ще 1-2 точила, аби круги на двигуні міняти не так часто.

Обіцяли якісний швидкісний шпіндель підігнати.

І це ще не "запустив" майстерню. Токарний ще стоїть на трубах.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, Володимир Фещук сказал:

маю вже ожну таку чашку, можу придбати ще дві по хорошій ціні. тому запитання ціни наразі не постає. запитання в тому, що для чогось же вони є. і один чоловік мені дуже нахвалював їх, казав заточувати різці на них вкрай зручно,

По гарній ціні необхідно брати!

Оціните круг, коли будете заточувати внутрішній канавочний різець. Для решти випадків впорається прямий профіль.

Питання в доцільності. Якщо прямим профілем Ви справляєтесь, то навіщо вам ще один круг? Проте, заточити певні поверхні на прямому може заважати двигун або хитра геометрія заточуваного різця. Тоді може стати в пригоді саме такий круг.

А використання в них таке.

 

Круг шлифовальный ЧК - чашечный конический
Материал зерна - 14А, 25А, 54С, 64С.
Применение:
    • заточка инструментов (многолезвийный инструмент - фрезы и т.п.)
    • плоское шлифование (направляющих станин станков и т.п.)
    • при ограниченом свободном пространстве над обрабатываемой поверхностью

 

Тобто, ящо прямий профіль не влаштовує, то можна використовувати таку чашку на заточних операціях.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Володимир Фещук я на чашке подтачиваю большие метчики.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Только что, Pavel сказал:

я на чашке подтачиваю большие метчики.

А тут в нагоді вже краще буде тарілчаста форма круга.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Согласен.  Тарелки нет просто. Есть тонкий диск на нем точу мелкие метчики и цепь на пилу. @4post

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@4post с вашими запросами абразивный цех нужно открывать.  А токарный для изготовления оправок пригодится))) 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Только что, Pavel сказал:

с вашими запросами абразивный цех нужно открывать.  А токарный для изготовления оправок пригодится))) 

Всі заточні агрегати стоять для обслуговування токарного. Токарний точить оправки, заточний арсенал працює на заточці різців.

А цех якраз в процесі. Велике точило вже знайшло своє місце. Менші будуть монтуватись на своїх столах-кронштейнах. На стінах буде розміщуватись арсенал заточних каменів та алмазних кругів на оправках. Працюючи в "гостьовій" майстерні роблю організаційні висновки з покращення та оптимізації роботи заточної дільниці.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 4post написав:

По гарній ціні необхідно брати!

Оціните круг, коли будете заточувати внутрішній канавочний різець. Для решти випадків впорається прямий профіль.

Питання в доцільності. Якщо прямим профілем Ви справляєтесь, то навіщо вам ще один круг? Проте, заточити певні поверхні на прямому може заважати двигун або хитра геометрія заточуваного різця. Тоді може стати в пригоді саме такий круг.

А використання в них таке.

 

Круг шлифовальный ЧК - чашечный конический
Материал зерна - 14А, 25А, 54С, 64С.
Применение:
    • заточка инструментов (многолезвийный инструмент - фрезы и т.п.)
    • плоское шлифование (направляющих станин станков и т.п.)
    • при ограниченом свободном пространстве над обрабатываемой поверхностью

 

Тобто, ящо прямий профіль не влаштовує, то можна використовувати таку чашку на заточних операціях.

Мене пригнічує, що коли на прямому профілі заточуєш бокові поверхні відрізних різців - круг з часом або має ступінь там, куди діставав різець, або бокові поверхні круга починають зводитися одна до іншої, утворюючи щось типу клина. Тому я і подумав, що мабуть було б доцільно мати абразивну чашку саме для бокових поверхонь відрізного (тобто для формування "допоміжного кута в плані")

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Pavel написав:

@Володимир Фещук я на чашке подтачиваю большие метчики.  

Малі мітчики заточую на алмазній чашці "для правки сверл"

1.50220-ico.jpg441_medium.jpg985_big.jpg

 

А великі заточую на кругу електрокорунду чорного, якщо я не помиляюся (для заточування пилок)641851336_w640_h640_dsc_0781.jpg

Профіль в нижній обох однаковий

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 минуту назад, Володимир Фещук сказал:

Мене пригнічує, що коли на прямому профілі заточуєш бокові поверхні відрізних різців - круг з часом або має ступінь там, куди діставав різець, або бокові поверхні круга починають зводитися одна до іншої, утворюючи щось типу клина. Тому я і подумав, що мабуть було б доцільно мати абразивну чашку саме для бокових поверхонь відрізного (тобто для формування "допоміжного кута в плані")

Заточка відрізного і виконання допоміжного кута в плані відрізного необхідно виконувати на периферії круга прямого профілю.

Технологія заточки відрізного така.

По-перше нахиляємо різця під кутом 30 чи 45 градусів (цей кут заданий на державці заниженням) і обкатуємо державку (на периферії круга) на кругу 14А. Знімаємо, в разі необхідності, ту частину, котра візуально випирає за пластину та всі напливи бури та припою. Пластину при цьому не чіпаємо. На кругу малого діаметру (14А діаметр 80-120 мм, залежно від розміру державки) знімаємо той метал, що знаходиться вище пластини. Він заважатиме виходу стружки, заточуванню передньої грані, а також буде, суб`єктивно додавати державці ширини, тобто заважатиме. Клиновидну форму головки різця не загострюємо, залишаємо метал державки по максимуму, аби лише не затирав.

Другим етапом на периферії круга 64С заточуємо задню поверхню та допоміжні поверхні (допоміжні точимо, повторюючи рух інструменту на камені 14А). В разі, якщо круг не виступає за розмір двигуна, необхідно зробити правильні висновки, тобто встановити більший круг або зрізати в точила-двигуна ребра охолодження. 

Краще першу та другу операцію робити на кругах великого діаметру, там малоймовірно, що заважатиме двигун точила.

Третій етап. Повторити другий на алмазі. Легше всі поверхні довести кругом прямого профілю.

Четвертий, останній, заточити та довести на алмазі прямого профілю малого діаметру передню поверхню, сформувавши бажаний передній кут.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, Володимир Фещук сказал:

Малі мітчики заточую на алмазній чашці "для правки сверл"

Гарні "камінчики".

6 минут назад, Володимир Фещук сказал:

А великі заточую на кругу електрокорунду чорного, якщо я не помиляюся (для заточування пилок)

Калені деталі набагато краще оброблюються саме каменем 25А. Він не дає підпалів, зусилля різання мінімальні.

 

Круги шлифовальные 25А (электрокорунд белый) более твердые, имеют повышенную абразивную способность и хрупкость по сравнению с кругами 14А. Шлифовальные круги 25А применяют с целью завершающей и профильной шлифовки, резьбошлифования легированной и инструментальной стали, для заточки режущего инструмента. Они отлично подходят для обрабатывания сложных поверхностей, таких как тонкостенные детали, детали, которые склонны к прижогам и детали, которые имеют значительную поверхность контакта со шлифовальным кругом.

 

То один з рідких випадків, коли теорія, рекомендації продавця та практика співпадають. Раз спробувавши 25А камінь з 14А на заточку не поставите ніколи.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 4post написав:

Гарні "камінчики".

Калені деталі набагато краще оброблюються саме каменем 25А. Він не дає підпалів, зусилля різання мінімальні.

 

Круги шлифовальные 25А (электрокорунд белый) более твердые, имеют повышенную абразивную способность и хрупкость по сравнению с кругами 14А. Шлифовальные круги 25А применяют с целью завершающей и профильной шлифовки, резьбошлифования легированной и инструментальной стали, для заточки режущего инструмента. Они отлично подходят для обрабатывания сложных поверхностей, таких как тонкостенные детали, детали, которые склонны к прижогам и детали, которые имеют значительную поверхность контакта со шлифовальным кругом.

 

То один з рідких випадків, коли теорія, рекомендації продавця та практика співпадають. Раз спробувавши 25А камінь з 14А на заточку не поставите ніколи.

Дякую за пораду.

Той диск електрокорунду чорного у мене стоїть в пер чергу тому, що він дістався безкоштовно. Не рекламую його, і не даю порад точити на ньому мітчики, просто кажу, що так теж можна

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година назад, 4post написав:

постійно необхідно міняти круги.

 

Олеже, ось і я про це. Робити потрібно бистроз"ємні оправки. В інеті думаю знайти зображення буде не проблема. 

11 година назад, 4post написав:

Конусні вийдуть на порядок дорожчі внаслідок того, що необхідно буде замовляти.

 

 І це токар каже??? Розвертки конічні ніхто не відміняв ) Достатньо точно знати кут конуса фортуни. А з допомогою інвертора в якості органу керування можна міняти напрямок обертання. Тоді не потрібні праві і ліві кінці точила. А те що оператор може щось не те втнути, наклацавши на пульті,- так це і токар може понасмикувати всяких ричагів на верстаті не впопадя)) Дурні вчинки необ"яснимі.

 А ваші рекомендації по використанню кругів беру на замітку )

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Ігрек сказал:

Олеже, ось і я про це. Робити потрібно бистроз"ємні оправки.

О, ще один мінус реверсного встановлення шпінделя - це збільшення габариту по глибині обладнання. Маю жорстке обмеження: 30 см. Гараж далеко не гумовий, а абразивне обладнання встановлювати якнайдалі від токарного верстату.

У той же час швидкісний шпіндель в мене буде,  бо хом'ячество воно таке... Звичайно, буде серія експериментів та буде проведена доводка обладнання, буде відшукуватись оптимальне місце та привід.

Буде шпиндель, буде обкатаний привід - підтягнуться оправки. Апетит приходить під час їжі.

1 час назад, Ігрек сказал:

А те що оператор може щось не те втнути, наклацавши на пульті,- так це і токар може понасмикувати всяких ричагів на верстаті не впопадя))

Було і таке. Але надто швидкий камінь великого діаметру можна прирівняти до гранати!

Необхідно, хоча б розділити на 3 групи за швидкістю.

Перша. 1500 об/хв. Круги,  від 400 до 200 (250) мм.

Друга. 3000 об/хв. Круги від 200 (250) мм до 120 мм.

Третя. Понад 3000 об/хв. Круги від 120 до 50 мм (далі за необхідністю).

Таким чином вдасться мінімізувати можливі помилки оператора. Людський фактор - страшна річ.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Уважаемые! А кто заказывал продукцию непосредственно с Полтавского завода с их интернет магазина? Чет у меня не получается....  Там оплата на счет  а этот самый счет не где не прописан.  Может чтото не так делаю.? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Pavel написав:

А кто заказывал продукцию непосредственно с Полтавского завода с их интернет магазина?

 

Я с годик тому тоже пробовал этот квест пройти, в итоге позвонил по телефону и после долгих переговоров был послан... в какой то киевский магазин.

Так что не тратьте время.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, Karmadon сказал:

Я с годик тому тоже пробовал этот квест пройти, в итоге позвонил по телефону и после долгих переговоров был послан... в какой то киевский магазин.

Аналогічно. Вони працюють лише з регіональними ділерами.

Ціни Київського дилера дещо збентежили.

Тут брав. http://www.instrument.co.ua/c-almaz.html

Нормальна середня ціна. Сплата на картку.

Можна досить комфортно вибрати інший інструмент або зорієнтуватись по цінам.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В Киеве есть контора Проминструмент, там продают алмазние круги и другую остнастку к станкам, но цени будь будь здоров. http://www.pgroup.com.ua/catalog/

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Пользуюсь таким на малых оборотах (1320) для заточки твердосплавных сверел:

 

 

 

IMG_20180104_174407.jpg

IMG_20180104_174337.jpg

IMG_20180104_174738.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Парочка моих алмазов

04012018411.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Pavel пару лет назад я таки дозвонился по указанным на сайте телефонам. Мне прямо сказали, что обращайтесь к розничным продавцам. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Індивідуальне замовлення алмазного загострювального інструменту раніше практикували в Києві, в інституті надтвердих матеріалів ім. Бакуля.( Автозаводська 2). Це поруч з Куренівськім ринком.

Сам тим користався, коли асортимент роздрібних продавців був обмежений - приблизно в 2005 році.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку