Reiter

Який токарний обрати для домашньої майстерні?

356 повідомлень у цій темі

26 минут назад, Денис Береговой сказал:

Последняя фотка, в том собщении где Вы кидали первый раз его фото, резала глаз неравномерная вершина призмы. Т.е. верхушка - плоский участок на фото показался с изминяющейся шириной. Возможно это ракурс или оптическая илюзия. Уделите этому внимание про осмотре.

Дякую за пораду.

22 минуты назад, Денис Береговой сказал:

ТВ16, ТВ4-7 ИМХО и рядом не стояли. 

У 16у03п - 16у04п из конструктивных особенностей - не регулируемая вообще задняя бабка. По этому более важно, что бы она была в наличии, и не сборная солянка, а от этого комплекта и смотрела в ось шпинделя..

Вариатор еще шумноват, но и без него, с прямым приводом на шпиндель станок довольно тихий. Гитара разве что еле слышна, но это будет зависить от качества шестерен. Да  и менять шестерни гитары лично меня напрягало но это издержки этого класса/форм фактора станков.

От якраз ЗБ і відсутня.... як завжди...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Reiter сказал:

Разом з тим придивляюсь іще малого токарного....

Зачем?Вы хоть немного определились уже,что хотите-промышленный станок,или же настольную игрушку?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
23 минуты назад, KOLIAN75 сказал:

Зачем?

Такое происходит когда не знаешь что нужно,вернее не нужно ничего ...просто хочется.

...а что хочется ?- какой нибудь станок.

Змінено користувачем Cracker
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 минуту назад, Cracker сказал:

просто хочется.

...а что хочется ?

Бывает просто хочется почувствовать силу твердосплава, пустить красивую стружку, выточить симпатичный винтик с накаткой. 

Это как мотоцикл для мотолюбителя. Стоит себе и стоит, но блин, хочется иногда прокатиться, оставив машину в покое. 

А на станочек иногда и спрос выпадает, кому-то что-то выточить. 

Нормалёк? - Нормалёк! 9_9

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, Reiter написав:

Разом з тим придивляюсь іще малого токарного....

Добрий вечір. Розкажу свій досвід володіння малими станками. Також задивлявся на них, там більше, що скільки народу за ними ганяється, та й ціни на них в той час були як на великий станок- значить, щось в них є- так я подумав. Випадково підвернувся ТВ-6М, в гарному стані, комплектний, станина з заводською фрезеровкою- майже мрія. Але як я не крутив- так і не зміг його нікуди застосувати, хоч на фантазію, здається поки не скаржусь. Навіть невеликі речі мені легше зробити на більшому токарному, аніж на цьому, а великі й поготів, про різьби і шестерні взагалі мовчу... Довго з ним носився, врешті продав, дуже швидко. Спитав у покупця, для чого йому це, може я чогось не розумію. Він відповів, що займається чисто установкою ГБО на авто, багато роботи з кольоровими металами, різні штуцерки та перехідники... Це розумно, станок під задачу- вирішив я і на виручені гроші купив поперечно- строгальний. Фінансів хватило на станок, погрузку, вигрузку, транспорт, заправку і ще залишилось. Так що в цьому плані маленькі станки дуже вигідні... А на строгальний роботи в рази більше, аніж на тв-шку... Але через деякий час підвернувся ТВ-4, правда без ЗБ і двигуна. Я вирішив, що не розпробував всі переваги малих станків з першого разу, доля дає ще один шанс . Придбав, довів по можливості до ладу. Єдине, що не зробив- це не перевернув його доверху тумбами, може з того ракурсу були б видні якісь переваги чи достоїнства... Продав, купив старенький 1615, відшабрив, довів до ладу- воно хоч і древнє, але хоча б схоже на станок... Брав його, щоб поставити на обдирку валів після наплавки, ремонт не планувався, думав, що працюватиму, як є, але щось захопився так, що дійшло до шабера... Як не дивно, на цій продажі також трохи підзаробив. Мій висновок- ці станки в нашому світі металообробки щось типу твердої валюти, ніхто мимо них не може пройти спокійно, всім подобаються, ліквідні, тільки от працювати і заробляти на них можуть одиниці. Мабуть, це якесь коло обраних, які нікому не розповідають свої секрети, чому ці станки такі популярні... Мені це не відомо, мабуть ще не доріс, або потрібно таки придбати ще третю тв-шку і таки перевернути її, бо це єдине, що я ще не робив, може тоді відкриється мені істина... А якщо серйозно,без сміху, візьміть зразу нормальний станок і не тратьте час та сили, тв-шка непоганий, але все-таки учбовий станок, як не крути, або для якоїсь профільної задачі, наприклад, а те ГБО. Це все тільки мої думки, на істину не претендую, може в чомусь і помиляюсь...

6

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 11.08.2019 в 12:31, Curandero сказал:
В 11.08.2019 в 12:31, Curandero сказал:

 

 

Я б робив таким чином-шукав би 16б16 за адекватні кошти. В районі 25-30к. І відразу капіталив. Геометрію Андрій Ткач робить за нормальні кошти, тим бід

льше що на 16б16 нижня тумба відкручується. Шпіндельні підшиники до нього не дорогі, єдина проблема може виникнути із задньою бабкою, але я не думаю що у Вас не знайдеться толкового токаря який працював в РМЦ і знає як цю проблему технологічно правильно вирішити. Таким чином можна влізти в бюджет 60-70к і на виході мати в себе верстат з параметрами нового а то і кращий. Чому 16б16? Дуже жорсткий, якщо грамотно зроблена геометрія сотку ловить без проблем, спокійно, без лишніх танців з бубнами, переводиться на частотник з демонтуванням штатної АКШ і заміною дигуна з 7,5 кв на 5кв. Ну і в + тихий, зручний, має пришвидшену подачу. Але якщо іти таким шляхом, Ви повинні розуміти що це час, крім того треба знайти гарного токаря який допоможе вам з калібровкою гвинтів, виготовленням гайок (хоча тут це не проблема, напишете на форумі що треба-хлопці допоможуть, самі такі ж хворі)))) Більшою проблемою для Вас може стати виготовлення клинів, це робити треба по місцю... Але то є моя думка)))) Наголошую ще раз-як любить казати мій львівський колега-КРОИЛОВО ПРИВОДИТ К ПОПАДАЛОВУ))))))

Змінено користувачем влад55
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 часа назад, KOLIAN75 сказал:

Зачем?

Думав для дрібних деталей, які не зручно робити на великому станку :)

Великий в будь-якому випадку братиму першим....

 

А так всіх почув. Дякую за поради. Не поспішатису з дрібним. Як буде веоикий і попрацюю на ньому, то побачу чи треба ще й малий :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Та не потрібен малий токарний в пару до 16б16, чи 1е61. Там з дрібними деталями цілком зручно працюється, то не кашка.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Думав для дрібних деталей, які не зручно робити на великому станку :)

Великий в будь-якому випадку братиму першим....

 

А так всіх почув. Дякую за поради. Не поспішатису з дрібним. Як буде веоикий і попрацюю на ньому, то побачу чи треба ще й малий :)

Працював на 16д25 - раз в рік робив на ньому навіть гвинтики до мікрометра зі шляпкою ф7, та різьбою М2. Скажімо так, кілька разів на рік можна і потерпіти.

А ось недавно робив до якихось старовинних окулярів "болт" і гайку М3, щоправда шляпка приблизно 9-10мм, то теж задумався, що було б зручніше на малому верстаті. Але:

- малий верстат на мою думку має сенс лише коли має хорошу геометрію, точний. Майже завжди малогабаритні деталі мають вузькі допуски. В цьому єдиний сенс таких верстатів, як других після більших. В інакшому разі на неточному малому верстаті можна буде лише качани кукурудзи теребити ?.

- це не має бути обов'язково тв, який обов'язково доведеться реставрувати, чи 16у0*п, який не обов'язково доведеться реставрувати, це може бути і новий китаєць. План на ньому не гнати.

- цей верстат обов'язково мусить мати роботу для себе, бо інакше це буде просто примха.

 

Я задумався про менший верстат, але зрозумів що воно того не варте. Адже гвинтик М3 я зробив на своєму 16Б16КП. І отвори ф9 недавно розточував різцем. І колись в гайці різьбу М8*1,25ліва різцем нарізав...

Але особисто я - обов'язково буду купувати більший токарний. А 16б16, надіюсь, колись таки реставрую в заводські показники, поставлю на нього новий патрон 200, або 160мм (зараз стоїть 250), і буду саме на ньому роботи маленькі точні деталі.

 

Хочу вам порадити припинити смикатися з боку в бік, бо складається враження, що вам просто гроші тиснуть кишеню. Вам, на мою думку, все вже десять разів пояснили: для роботи - верстат під завдання, все інше - відходить в категорію хоббі. Я можливо не читав всю тему, але щось ніде не натикався, щоб ви казали які вам потрібні ВМЦ та діаметр.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так. Сьогодні сподіваюсь глянути 1е61м вживу :)

 

Іще одне питання. 

1е61м підвищеної точності, але древній.

16б16 нормальної точності, але свіжий.

 

Чи дасть 1е61м більшу точність ? (Виробку до уваги не беремо). Чи за 30-50 років норми точності не змінились?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так в паспортах гляньте, і все зрозуміло стане. Наприклад порівняйте максимальний (допустимий) люфт/биття шпінделів.

Далі. Різниця між 16Б16 та 16Б16П яка? В лімбах (можливо в крокові на гвинтах), в класі шпіндельних підшипників (це припущення), і можливо в гартованості направляючих. Трішечки зношений верстат з буквою П, якщо не вписується в допуски паспорту - стає верстатом Н. Тобто теоретично верстат Н може бути точніше за зношений верстат П.

Тому першочергово - стан направляючих. Що вам сказали вже сотню разів.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Reiter сказал:

 

Чи дасть 1е61м більшу точність ? (Виробку до уваги не беремо). Чи за 30-50 років норми точності не змінились?

Я чайник. Хочу ТС. В инете полно литературы по описанию, ремонту, методам контроля. Скачал. Изучаю. Да, есть вопросы именно житейские, к примеру: при покупке; выборе, тонкостям именно НАШЕГО рынка, менталитету продавцов. Но какой, чей ответ на вопрос может быть убежденнее чем то, что написано в техдокументации, причем, очень грамотно изложенной. В той, которую несколько раз продумывали, корректировали когда-то, по которой уже стопиццот лет стопиццот людей, организаций ремонтируют , определяют и т.д. Даже если у МАСТЕРА, что -то узнать, но он же человек, может быть уставшим, не в настроении и т.д. ..ошибиться (человеческий фактор), а бумаге и буквам-пофиг на социальное положение кузнечиков в траве. Харэ метаться. Уже столько постов, а вы всё определиться не можете, причем люди очень вдумчиво и терпеливо отвечают. Чесгря не ожидал столько хороших людей увидеть на форуме. Берегите их время, силы. Подумайте. Определитесь и вперёд. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Знову не склалося з оглядинами станка :(

 

Раніше на помічав. Схоже ЗБ не рідна? Не знвйшов ні одного фото 1е61м з такою ЗБ....

 

Схоже що від 1а616 0.о

Screenshot_2019-08-21-15-58-20.png

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 13.08.2019 в 22:33, стани сказал:

 Мій висновок- ці станки в нашому світі металообробки щось типу твердої валюти, ніхто мимо них не може пройти спокійно, всім подобаються, ліквідні, тільки от працювати і заробляти на них можуть одиниці. Мабуть, це якесь коло обраних, які нікому не розповідають свої секрети, чому 

 Всё просто просто когда нет никакого станка то изгаляешься и ценишь все преимущества маленького станочки. А когда есть больше станки то покупать маленькие это просто дань ажиотажу тем у кого нет ни каких станков. 

Или самодельные станочки какие они классные и вряд ли будет кто их делать когда стоят больше сородичи в мастерской.

Мы ценим то чего нету... И не ценим то - что имеем. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Reiter сказал:

Схоже ЗБ не рідна?

подошва бабки явно самопал, тут уже надо смотреть прилегание подошвы к направляющим, одновысотность центра пиноли со шпинделем, параллельность оси пиноли оси станка, параллельность верхней плоскости подошвы как минимум плоскости поперечки...

короче не клюет ли носом пиноль или не задрана и при смещении бабки на подошве не становится ли ниже или выше ость пиноли, но прилегание подошвы к направляйкам и подошвы к корпусу бабки обязательно надо проверять, а это скорее всего только на краску...

у меня конечно опыта нет, но всё описанное с пинолью я еще могу придумать как обкатать, а вот с подошвой не знаю..

Лично я не имея опыта не взял бы станок с неродной бабкой..

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Почитайте тему Павла Цюпи про його тв-320 нічого там страшного нема в нерідній зб, навіть якщо там не зробили систему змазки. Особливо якщо бонусом отримаєте більший конус в пінолі. Обкатайтесь, подивіться наскільки якісно її адаптували і тоді вирішуйте. Про прилягання, подивіться на бабки "внука" 1е61, там при регулюванні висоти теж паралельність втікає, але все вирішується шабером, хоча більшість працює і так не заморочуючись.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Vip написав:

Или самодельные станочки какие они классные и вряд ли будет кто их делать когда стоят больше сородичи в мастерской.

Мы ценим то чего нету... И не ценим то - что имеем. 

Згоден з Вами. Але станки у мене в майстерні ( та й сама майстерня) з*явилися не за один день... Починалося все із саморобного токарного, зварки не було, дрелі також, не тільки електричної, а й простої, один коловорот, яким і сверлив отвори в майбутній станині... Замість болгарки- ручна ножівка з купою полотен... Початок 90-х... Я таки його зробив, воно ще й стружку пускало непогано, але коли спробував нормальний токарний- то зрозумів, що навіть старий зношений заводський  промисловий станок в десятки раз краще саморобок та учбових станків... Почав потихеньку стягувати обладнання. У мене не було фінансової можливості взяти гарні станки відразу, тому й прийшлось освоювати ремонтну справу, придбати купу інструменту, і для шабровки в тому числі... І так майже всі станки... Тому якщо є можливість- беріть робочий станок зразу, ремонтна справа діло цікаве, але на любителя, та й необхідний для ремонту станини інструмент коштуватиме дуже не дешево, а сам по собі без голови та рук він нічого не відремонтує... До чого веду: не бійтеся пробувати, купите- не сподобається- продасте, досвід діло індивідуальне, теоретично його не здобути. Порад  тут дали сповна. Так, важко, станок не машина- сів і поїхав, тут і кран потрібен, і виштовхати- заштовхати вручну в не завжди хороших умовах і ще багато чого... Ну і по дрібницям ремонтів майже не уникнути... Але дорогу осилить ідучий, треба робити крок уперед, далі буде легше.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, andrey.drabchuck сказал:

 

Гарний станок, але нажаль, поза моїм бюджетом....

 

 

2 часа назад, Curandero сказал:

Почитайте тему Павла Цюпи про його тв-320 нічого там страшного нема в нерідній зб, навіть якщо там не зробили систему змазки. Особливо якщо бонусом отримаєте більший конус в пінолі. Обкатайтесь, подивіться наскільки якісно її адаптували і тоді вирішуйте. Про прилягання, подивіться на бабки "внука" 1е61, там при регулюванні висоти теж паралельність втікає, але все вирішується шабером, хоча більшість працює і так не заморочуючись.

Дякую. Почитаю. Просто навіть ДМ в своїх відео категорично не радить брати станок з не рідною ЗБ, або без неї...

 

Іще одне "насторожує". Продавець каже, що станок майже не робив (судячи з направляючих так воно і є). Потім з його слів, після покупки, станок налаштовував "наладчик" і також замінив шпиндельні підшипники. Нащо то робити на майже новому станку?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, Reiter сказал:

також замінив шпиндельні підшипники.

Може побачив, що власник в тих питаннях не дуже, та й хотів за лишню грошенят збити...

Мав на увазі лишню роботу

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, bogdan1983 сказал:

Може побачив, що власник в тих питаннях не дуже, та й хотів за лишню грошенят збити...

Мав на увазі лишню роботу

Може бути :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 минуту назад, Reiter сказал:

Нащо то робити на майже новому станку?

если станок хранился в сырости, то подшипники мрут... особенно в закрытых узлах, типа бабки, редуктора и фартука, скапливается конденсат и появляется ржа, к примеру очень частая проблема кунговых станков с хранения, ибо кунги вообще на улице стоят.. А для шпиндельного подшипника бывает достаточно малейшей точки ржи, что не сильно критично для других валов...

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Радять багато хто і не завжди правильно . Тре виходити зі своїх потреб і можливостей адже в кожного вони різні.

Замірте діаметр піноль і добре обдивіться чи не стоять втулки 

Якщо бабка розточувалась то можна брати адже вона буде нічим не гірше рідної. 

І взагалі практично в любого старого станка проблеми ЗБ.

 

Змінено користувачем PAVLOTSIUPA
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
27 минут назад, Reiter сказал:

Гарний станок, але нажаль, поза моїм бюджетом

Так, тогда давай уточним.

Ты хочешь взять станок для работы и зарабатывать ремонтом мото и автотехники. И для тебя 45000 дорого за комплектный станок в хорошем состоянии. Хорошо, понимаю. Все может быть

 

Но при этом, ты готов спустить тысяч 30000 или сколько там за дрочилку в виде 16б16 с заброшенной станиной и дохренища скрытых сурпризов. Или ты готов везти 1е61 тоже за туеву хучу километров. При том, что ты уже увидел, что ЗБ не родная. И ещё при том, что потенциально могут там стоять левые подшипники хуй пойми как поставленные. 

Поправь меня если я не прав. Ты хочешь взять потенциальную ДРОЧЬ и потом ещё проспать хер пойми сколько времени на восстановление и доводку. И при этом не иметь никакой гарантии, что станок будет работать с такими допусками и чистотой поверхности как требуется для твоих изделий. 

И это даже мы не учитываем того, сколько вкусной работы, а соотв. и профита, пробежит мимо тебя пока ты будешь бегать вокруг корча и ломать голову почему дробит или почему шаг резьбы 0,95 вместо 1.0 . 

 

Если я брал угробленный или некомплектный, то я не предполагал на нем зарабатывать. А брал для удовольствия от процесса восстановления. 

Реши для себя: ты берешь инструмент для работы и та "переплата" за рамками бюджета себя отрабатывает и у тебя ещё и клиенты прибавляются. ИЛИ ты берешь себе ?% ДРОЧИЛКУ с неизвестным результатом и конечным бюджетом!

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, andrey.drabchuck сказал:

Так, тогда давай уточним.

Ты хочешь взять станок для работы и зарабатывать ремонтом мото и автотехники. И для тебя 45000 дорого за комплектный станок в хорошем состоянии. Хорошо, понимаю. Все может быть

 

Но при этом, ты готов спустить тысяч 30000 или сколько там за дрочилку в виде 16б16 с заброшенной станиной и дохренища скрытых сурпризов. Или ты готов везти 1е61 тоже за туеву хучу километров. При том, что ты уже увидел, что ЗБ не родная. И ещё при том, что потенциально могут там стоять левые подшипники (Слово удалено системой) пойми как поставленные. 

Поправь меня если я не прав. Ты хочешь взять потенциальную ДРОЧЬ и потом ещё проспать (половой орган человека или не человека) пойми сколько времени на восстановление и доводку. И при этом не иметь никакой гарантии, что станок будет работать с такими допусками и чистотой поверхности как требуется для твоих изделий. 

И это даже мы не учитываем того, сколько вкусной работы, а соотв. и профита, пробежит мимо тебя пока ты будешь бегать вокруг корча и ломать голову почему дробит или почему шаг резьбы 0,95 вместо 1.0 . 

 

Если я брал угробленный или некомплектный, то я не предполагал на нем зарабатывать. А брал для удовольствия от процесса восстановления. 

Реши для себя: ты берешь инструмент для работы и та "переплата" за рамками бюджета себя отрабатывает и у тебя ещё и клиенты прибавляются. ИЛИ ты берешь себе ?% ДРОЧИЛКУ с неизвестным результатом и конечным бюджетом!

 

Нажаль, наразі сімейний бюджет не дозволяє взяти станрк за 45 тисяч для свого задоволення.

 

А станок наразі саме для свого задоволення і хоббі. Заробляти на ньому найближчі декілька років не планую. Мотоцикли це теж моє хоббі і станок треба щоб робити детальки для своїх проектів.... Можливо в подальшому хоббі і переросте в додатковий дохід, але не зараз....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку