Reiter

Порівняння станини ТВ 4 та ТВ 16

44 повідомлення у цій темі

Доброго дня. Цікаво яка форма та конструкція станини є більш вдалою, якщо не враховувати, що в ТВ 16 вона менша.

 

Як на мене то пласка станина зручніша в ремонті.  Тим паче скопійована з MN 80 (ТВ 4 схоже совкова розробка). А які мінуси, слабкі місця? Десь, колись читав, що слабким місцем є прижим ЗБ через один Т паз....

 

Коротше цікаво яка станинка конструктивно краща.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В работе ТВ 4так как есть призма и нормальная  прорезь в станина для стружки. Ремонт, спорный вопрос, наверное ТВ 16 но тоже есть нюансы. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 минуты назад, BOG_DAN_007 сказал:

В работе ТВ 4так как есть призма и нормальная  прорезь в станина для стружки. Ремонт, спорный вопрос, наверное ТВ 16 но тоже есть нюансы. 

Ну з проріззю в станині зрозуміло, хоча ж в ТВ16 під патроном теж є.

 

А призма це плюс? Той же шаублін на пласких направляйках є....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Был ТВ16  , сейчас ТВ6... мне кажется, но у ТВ16 больше жесткости.. ну или может мой ТВ6 уставший...Да, функционал , конечно выше, там подачи все такое... но качество обработки на ТВ16 мне нравилось больше...Возможно как раз в станине и речь, вродь как прилеганий у ТВ16 больше. Хотя, все субьективно

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 минуту назад, Reiter сказал:

Ну з проріззю в станині зрозуміло, хоча ж в ТВ16 під патроном теж є.

 

А призма це плюс? Той же шаублін на пласких направляйках є....

З призми легше спадає струшка, а на плоскій без щітки ніяк, пильники підносилися - лізе під супорт дере направляйки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дирка в станині ТВ16 для стружки майже не працює по своєму призначенні. Стружка в ню не злітає. Вона добре лише коли починаєш вишкрябувати стружку з пазів щіточкою коли прибираєш , і зсуваєш її в цей "отвір". Обернена призма задньої бабки також не дуже хороше рішення, постійно стружка лізе під сподок. При кожній перестановці спершу змітаєш, потім відсуваєш ЗБ, знову змітаєш, а потім уже ставиш її в потрібне місце.  Одного паза для зажиму ЗБ вистачає, зважаючи на габарити деталей і оброблюваних заготовок. 

Якщо брати чисто по критерію плоска чи призма супортна, то жорсткість плоскої разом з торцем вища, при однаковій площі дотику, але затягування стружки під скребки нівелює цю перевагу. Задири на плоскій більш ймовірні. 

Чисто при виробітці, призма виробляється повільніше ніж плоска+торець, маю на увазі просадку супорта, тому точність станка на призмах зберігається довше. 

Ручний ремонт плоскої станини легший, але при обробці на шліфовках думаю  різниця буде не така помітна, а може і взагалі знівелюється площею обробки. Це лише на перший погляд так здається... А що там...все плоске, кути 90°, лише один паз під ЗБ. Але заморочки з виходом круга при обробках торців і пазів дадуть про себе знати, коли почнеш робити гарно, а головне, "неправильно". ✋. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
56 минут назад, andrysir1 сказал:

Дирка в станині ТВ16 для стружки майже не працює по своєму призначенні. Стружка в ню не злітає. Вона добре лише коли починаєш вишкрябувати стружку з пазів щіточкою коли прибираєш , і зсуваєш її в цей "отвір". Обернена призма задньої бабки також не дуже хороше рішення, постійно стружка лізе під сподок. При кожній перестановці спершу змітаєш, потім відсуваєш ЗБ, знову змітаєш, а потім уже ставиш її в потрібне місце.  Одного паза для зажиму ЗБ вистачає, зважаючи на габарити деталей і оброблюваних заготовок. 

Якщо брати чисто по критерію плоска чи призма супортна, то жорсткість плоскої разом з торцем вища, при однаковій площі дотику, але затягування стружки під скребки нівелює цю перевагу. Задири на плоскій більш ймовірні. 

Чисто при виробітці, призма виробляється повільніше ніж плоска+торець, маю на увазі просадку супорта, тому точність станка на призмах зберігається довше. 

Ручний ремонт плоскої станини легший, але при обробці на шліфовках думаю  різниця буде не така помітна, а може і взагалі знівелюється площею обробки. Це лише на перший погляд так здається... А що там...все плоске, кути 90°, лише один паз під ЗБ. Але заморочки з виходом круга при обробках торців і пазів дадуть про себе знати, коли почнеш робити гарно, а головне, "неправильно". ✋. 

Ну стружка взагалі не лякає, бо не план гнати, тому можна спокійно собі змітати щіточкою наспівуючи улюблену пісеньку :) Ну і гарні скребки мають допомогти....

 

Те, що пласкі направляючі більш жорсткі теж читав, але в тій розумній книжці іще писали, здається, що саме пласкі довше  зношуються.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У ТВ6/4 хоть и призма, но она микроскопическая, снеё толку как с козла...  Возьмите штангель и померяйте её высоту, 10мм наберётся? А под заднюю бабку тоже стружка лезет, надо сметать обязательно.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, Reiter сказал:

Тим паче скопійована з MN 80

Еталон!xD

станина куца, не гартована. мала продольна - недорозуміння якесь (коли і так жорсткість не велика, зміщувати різцетримач на вивіс, бо до патрона не пускає інакше..) Подача на ходовому гвинту, для його посиленого зносу. 

І ще було помічено, що при натяжці ременя контр приводом, таке як дещо деформує шпіндель (але тут можу бути не правий)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
45 минут назад, gesichtslos сказал:

Еталон!xD

станина куца, не гартована. мала продольна - недорозуміння якесь (коли і так жорсткість не велика, зміщувати різцетримач на вивіс, бо до патрона не пускає інакше..) Подача на ходовому гвинту, для його посиленого зносу. 

І ще було помічено, що при натяжці ременя контр приводом, таке як дещо деформує шпіндель (але тут можу бути не правий)

Ну я ж кажу. Його габарит до уваги не беремо :)

 

Існує в природі його "старший брат" ТВ 1610. То там габарити чк в ТВ4, але ширина станини більша і стінки всі товщі....

post-99562-053315500 1449511282.jpg

post-107540-044282000_1463866777 (1).jpg

post-107540-028907300_1463864162.jpg

post-107540-026650700_1463864161.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, Reiter сказал:

Цікаво яка форма та конструкція станини є більш вдалою, якщо не враховувати, що в ТВ 16 вона менша.

Если говорить о плоской и призматичной, то призматичные направляющие всё же более современны и правильны.

Но если конкретно о станинах этих двух моделей, то думаю стоит обратить внимание на историю станков.

ТВ-4/6 это учебное пособие. Всё похоже на настоящий станок, но не страшное своими размерами, похожее!

А вот ТВ-16 как и его прородитель МН-80 это вполне себе промышленные станки гнавшие план.

Но опять таки именно расматривая эти станки нужно понимать, станину какого зовода Вы имеете, ибо некоторые станины будут иметь Вас.

Змінено користувачем Stebium1
3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

призма це плюс 100%

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минуты назад, Reiter сказал:

старший брат

http://stanki-katalog.ru/sprav_tv9.htm

http://stanki-katalog.ru/sprav_tv11.htm

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@gesichtslos

2 минуты назад, gesichtslos сказал:

У нас их можно найти?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, gesichtslos сказал:

Ну збільшена ВМЦ. Ширина станини і товщина стінок залишилась та ж сама :)

 ТВ 9 лише раз промайнув на о.л.х. і то походу був розвод :) Більше не зустрічав

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Stebium1 , я их первый раз вижу, на картинке)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, gesichtslos сказал:

я их первый раз вижу, на картинке

Я так думаю, что темка о подобрать доступного донора под какой либо проект, а не только теория

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, Reiter сказал:

Доброго дня. Цікаво яка форма та конструкція станини є більш вдалою, якщо не враховувати, що в ТВ 16 вона менша.

 

Як на мене то пласка станина зручніша в ремонті.  Тим паче скопійована з MN 80 (ТВ 4 схоже совкова розробка). А які мінуси, слабкі місця? Десь, колись читав, що слабким місцем є прижим ЗБ через один Т паз....

 

Коротше цікаво яка станинка конструктивно краща.

Доброго дня. Якщо вам цікаво, можу надіслати 3д модель станини від тв4 зроблену в соліді, якщо знайдете або зробите модель тв16, то можете порівняти жорсткість у соліді.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У ТВ 4 жорсткість більша,при ручному ремонті відремонтувати станину Тв 4 простіше.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 минут назад, Georg_Adolfovich сказал:

Доброго дня. Якщо вам цікаво, можу надіслати 3д модель станини від тв4 зроблену в соліді, якщо знайдете або зробите модель тв16, то можете порівняти жорсткість у соліді.

Дякую. Скиньте. Я поки що не вмію користуватись солідом. Але ось в цій темі автор вже моделював станину ТВ 16 і перевіряв її жорсткість. Якщо не важко, то можете й иуди закинути. Або я скину :)

5 минут назад, Zzz сказал:

У ТВ 4 жорсткість більша,при ручному ремонті відремонтувати станину Тв 4 простіше.

Ну, звісно, більша бо ж в нього більші розміри :)

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
30 минут назад, Zzz сказал:

У ТВ 4 жорсткість більша,при ручному ремонті відремонтувати станину Тв 4 простіше.

А це ще чому? У поперечному розрізі станина тв16 - коробчаста, тв4 має форму літери Н, ширина і висота приблизно однакові, а довжина відрізняється в 2 рази. Ось і маємо закритий коробчастий профіль проти відкритого, ще й різницю у довжині у 2 рази.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, Reiter сказал:

Доброго дня. Цікаво яка форма та конструкція станини є більш вдалою, якщо не враховувати, що в ТВ 16 вона менша.

 

Як на мене то пласка станина зручніша в ремонті.  Тим паче скопійована з MN 80 (ТВ 4 схоже совкова розробка). А які мінуси, слабкі місця? Десь, колись читав, що слабким місцем є прижим ЗБ через один Т паз....

 

Коротше цікаво яка станинка конструктивно краща.

 Конструктивно лучше та что применяется на взрослых станках, там с призмами, а не та что  проще в ремонте. Даже простая интуиция подсказывает, что проще в  изготовлении  станина  плоская , чем с выкрутасами, но их почему то выпускают:D

Какая лучше подвеска заднего колеса М 72 или Дукатти 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
26 минут назад, Иванович сказал:

 Конструктивно лучше та что применяется на взрослых станках, там с призмами, а не та что  проще в ремонте. Даже простая интуиция подсказывает, что проще в  изготовлении  станина  плоская , чем с выкрутасами, но их почему то выпускают:D

Какая лучше подвеска заднего колеса М 72 или Дукатти 

Ну на консольних фрезерних станках пласкі направляючі :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Reiter сказал:

Ну на консольних фрезерних станках пласкі направляючі :)

Речь о токарных шла.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Reiter  знаю что  хотите  делать самодельный токарный, и эта  тема видимо оправдать дешевизну выбора конструкции станины. 

  Но правда она  одна, дешевая рыбка - плохая юшка.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку