knife_life

Раціональність конструкції "б\в UPS + автомобільний акумулятор"

189 повідомлень у цій темі

, softm написав:

@Одессит Як в країні нема виробника, то АПС може встановлювати любу ціну... Я собі тільки уявляю її зараз за той 2200 нещасний з ізолентою на панелі ))

Мене особисто певні "керівники" "приземлили". І відновлювати я те виробництво не маю бажання і можливості (бо втрачен час, та й кваліфіковані працівники розбіглись в пошукаш кращої долі)...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Одессит написав:

Мене особисто певні "керівники" "приземлили". І відновлювати я те виробництво не маю бажання і можливості (бо втрачен час, та й кваліфіковані працівники розбіглись в пошукаш кращої долі)...

а що скажете про інвертори12 220 толкові?
там нині лише збирати по суті треба з готових компонентів на потрібну потужність

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

Безперебійник на підсаженій батареї буде давати нижчий вольтаж.

 

, yarunt написав:

Ні, є додаткове реле, котре добавляє ще катушку на трансформаторі, вона додає додатковий вольтаж.

Мовчу.
Бо зараз мене порве на шмати :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Скажу из личного опыта на практике - киловатный УПСник с 220А АКБ от грузовика спокойно тянет современный ЖК телевизор, зарядки телефонов, фонариков и модем с вайфай роутером и циркуляционным насосом примерно неделю по 4-5 часа в день. АКБ на грузовик уже не годится, пусковые токи стартера не выдаёт, но после 48 часовой зарядки пускозарядным для УПСника вполне годен. Из минусов - весит килограмм 50. И провода от клемм до упсника не меньше 4мм² надо брать. Лучше 6 мм².

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Одессит написав:

 

Мовчу.
Бо зараз мене порве на шмати :)

оце ж перли Ви вицепили із теми :)

я  тоді приліплюсь до теми із запитанням

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, voronin_10 написав:

а що скажете про інвертори12 220 толкові?
там нині лише збирати по суті треба з готових компонентів на потрібну потужність

Нічого не скажу. Просто купляю в німеччині.
Обридло мені ото все!!!

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, softm написав:

Як в країні нема виробника

Чому нема. ЕЛЕКС. Роблять в Одесі усе, навіть радіатори для охолодження. Багато роів користуюсь стабілізаторами, біля року UPS. Є кращі, як стверджують фахівці, але мене влаштовують. На стабілізатори в моєму селі чого тільки не "прилітало", але живуть. Ціна, як на мене, прийнятна.

Є ще фірма, але там все дуже технологічно, ціна відповідна. Але девайси - нема до чого "докопатися".

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Одессит @softm

отже питання яке мене мучить давно, чи можна правильним чином згвалтувати 2 упса щоб на 2-3хв видавити з них живлення на мотор скважини із запуском, пік певно в 2 - 3 рази від номіналу,

двигло 0.75квт

я розумію що транс буде як кипятилтник але в такому випадку подружу його з кулером,

 

 

була мисля вивести мосфети на доп плату і там поставити їх більше і міцніших

 

 

ніколи не зтикався з логікою роботи таких упсів,

так там апроксимована синусоїда, в мене є приблуда яка зробить майже синус

 

IMG_20221029_191403.jpg

IMG_20221029_191225.jpg

IMG_20221029_191359.jpg

IMG_20221029_191243.jpg

IMG_20221029_191229.jpg

Змінено користувачем voronin_10
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, voronin_10 написав:

@Одессит @softm

отже питання яке мене мучить давно, чи можна правильним чином згвалтувати 2 упса щоб на 2-3хв видавити з них живлення на мотор скважини із запуском, пік певно в 2 - 3 рази від номіналу,

двигло 0.75квт

я розумію що транс буде як кипятилтник але в такому випадку подружу його з кулером,

 

 

була мисля вивести мосфети на доп плату і там поставити їх більше і міцніших

 

 

ніколи не зтикався з логікою роботи таких упсів,

так там апроксимована синусоїда, в мене є приблуда яка зробить майже синус

 

 

Не потягне. Взагалі...

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Одессит написав:

Не потягне. Взагалі...

 

транс накачки слабенький чи сама схема на це не розрахована?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, voronin_10 написав:

транс накачки слабенький чи сама схема на це не розрахована?

 

Транс, як мінімум.
Все решта - теж.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Одессит написав:

Транс, як мінімум.
Все решта - теж.

 

значить упси в продаж

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

За результатами читання теми зробив висновки:

1) Варіант з окремим інвертором простіший, хороший інвертор недешевий і дефіцитний зараз.

2) Варіант з UPS (тільки розрядка через нього, заряджати окремим девайсом) - допустимий, але лише при трикратному запасі потужності UPS. Оскільки моя техніка в сумі не більше 55 Вт, то 0.6 кВт UPS тут пройде з запасом.

3) Варіант з 18650 потребує (якщо робити нормально і безпечно) досить багато спеціальних знань, умінь та інструментів, щоб зібрана батарея 6S12P нормально працювала, і не спалила хату. Не дуже дешеві акумулятори, їх підбір за внутрішнім опором і ємністю, вибраковка. Зварювання в батарею. Зате отримана система може бути дуже довговічною, не дуже важкою. Але досить дорогою.

 

Перші два варіанти буду розглядати далі, бо гелевий автомобільний акумулятор на 100 А*год замовив і оплатив уже.

З 18650 не ризикну. Це той випадок, де можна спалити квартиру, і я собі не довіряю в таких питаннях.

Хоча, звичайно, будь-яким електроприладом можна спалити хату, але з літієм мені зовсім стрьомно :-)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, куко написав:

Живлення насоса напряму з вихода УПСа чи все таки робили фільтр щоб трохи надати форму синусоїди.Мотор як працює,не перегрівається,не колбасить його?

Прямиком.Нет там никакой синусоиды - два импульса, один вверх, другой вниз и пауза между ними. Действующее зачение напряжения 170-180В и прибор и осциллограф одинаково показывают. Насос при таком питании заметно греется, шумит чуть больше обычного - не критично. Тем не менее, работает. И ещё у меня 2 АКБ. На 60 и на 55 Ач. Они б/у, но вполне живые. Пока одна стоит на нормальной зарядке, вторая подключена к ибп. Он её тоже заряжает, когда свет есть, но небольшим током. Вся проблема в том, что эти ибп тупо отрубают батарею, когда она подсела до 11В (примерно). И тут нужно успеть переставить батарею, пока котёл не закипел. Искал даже циркуляционные насосы на -12В, но ничего адекватного не нашёл.

Змінено користувачем 3121
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, knife_life написав:

2) Варіант з UPS (тільки розрядка через нього, заряджати окремим девайсом) - допустимий, але лише при трикратному запасі потужності UPS. Оскільки моя техніка в сумі не більше 55 Вт, то 0.6 кВт UPS тут пройде з запасом.

То є так і буде дешево.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 3121 написав:

То є так і буде дешево.

Згоден.
А для тіх хто розуміється в елекрониці є китайська платка EGS002.
Якщо до неї додати силову частину і правильний трансформатор - отримуємо чистий сінус на виході.
Я так неодноразово робив.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Видалив. Не помітив, що повідомлення винесли в окрему тему, думав не відправилось

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин тому, Одессит написав:

Згоден.
А для тіх хто розуміється в елекрониці є китайська платка EGS002.
Якщо до неї додати силову частину і правильний трансформатор - отримуємо чистий сінус на виході.
Я так неодноразово робив.

А для тих хто трошки розуміється чі можете запропонувати готову схему перетворювача ват скажімо на 500 +-?

з параметрами по намотці трансформатору, деталях силової частини?

або хоча б Ваші рекомендації по розрахунку і виготовленню такого девайса?

дуже актуальний зараз пристрій

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, voronin_10 написав:

отже питання яке мене мучить давно, чи можна правильним чином згвалтувати 2 упса щоб на 2-3хв видавити з них живлення на мотор скважини із запуском, пік певно в 2 - 3 рази від номіналу,

Потім вам схочеться об він грів їжу в мікроволновці та грів чаник, я вже не цому ступіню приняття. Це не можливо, не знаючи єлектроніку.

 

9 годин тому, knife_life написав:

Перші два варіанти буду розглядати далі, бо гелевий автомобільний акумулятор на 100 А*год замовив і оплатив уже.

Нормальний вибір. Вмене теж так було поки світло надавали 20 годин та 4 без нього. Тепер навпаки 4 світло 20 немає. Та не будуж я ого тепер заряджати током 25 ампер, він википить. Тепер придумав іншу схему, "гарматой по горобцям". Купив два стартерних аккумулятори по 200А, вони коштують як один гелевий, заряджаю током в 30 ампер, та потім економічно разходую током десь 6 ампер, мені на інтернет та комп вистачае.

Змінено користувачем yarunt
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин тому, Одессит написав:

є китайська платка EGS002

Є навіть на три фази))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 годин тому, knife_life написав:

З 18650 не ризикну. Це той випадок, де можна спалити квартиру, і я собі не довіряю в таких питаннях.

 

Все вірно. Я оцінював по вартості "для себе".  Бо ті 18650 наковиряв колись. Та і обойми зробив сам. Та і паяти не лячно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Пройшло рівно 3 тижні, і я отримав-таки замовлений акумулятор.

Це, звичайно, якась китайська дічь, але перебирати я вже не буду.

Судячи з усього, у мене ОЕМ варіант цієї моделі, з маркуванням якоїсь лівої торгової марки: https://omo-oss-file.thefastfile.com/portal-saas/new2022042614262093098/cms/file/90f4ffbe-3423-4bda-bc46-eacbf2e7f581.pdf

Модель OT100-12(GEL) DS-iGEL.

Мій виглядає точно так, як на фото в даташиті, включаючи всі написи і екранчик з вольтметром, лол.

 

В даташиті виробника написано, що це гелевий акумулятор - але на корпусі вказано, що заряджати треба при cycle use: 14.5 - 14.9 V . І мені зовсім не ясно, як так може бути - це ж явно не типово для гелевих акумуляторів, дуже висока напруга.

А в мануалі є якийсь один стрьомний графік зарядки, де взагалі напруга нижче 14В (як для floating use). Китайці такі китайці.

 

Отже, питання - як цю заразу заряджати, чому вірити?

Якщо вірити тим словам виробника, де сказано про гелевий - то явно ж треба шукати щось з напругою до 14.4В максимум, так?

А якщо вірити тим словам виробника, які написані на корпусі - то взагалі не розумію, що це таке, що буде видавати 14.5-14.9В.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@knife_life

 

Screenshot_1.jpg

 

Спробуйте зробити як написано в першому ряді якщо ви активно користуєтесь. Єдине що звичайно роблять 0,1С тобто до 10А в вашому випадку.

 

А якщо не активно користуєтесь (зберігаєте)  ... то підзаряджати як вказано у другому рядку. В тих АКБ є саморозряд.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А не закипить? Я боюсь, що це ж китайці, раптом їм важливіше було (як даташит писали) щоб акумулятор мав задану ємність, а що кипить і здохне через пару місяців - то й не важливо. Оптовик перевірив ємність - все ок - купив партію. А далі проблеми користувачів :-) .

 

Там на наклеєчці (яка поверх пробок) з турботою написано: "Снимите защитный лист, резиновый колпачок предохранительного клапана может автоматически выскочить, что является нормальным явлением." ("Remove the cover sheet, the safety valve rubber cap may automatically pop up which is a normal phenomenon.").

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@knife_life Контролюйте зарядний струм амперметром і температуру - термометром. І тоді не закіпить.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку