nand1024

Мідь для холодного водопостачання

25 повідомлень у цій темі

Доброго всім дня, планую в селі робити самотічну систему водопостачання, думаю які труби брати. Сантехніку робити буду перший раз, вирішив зупинити свій вибір на мідних трубах, дорогувати але пайка металу, до того ж міді мені якось більш зрозуміла та звична ніж пайка пп чи пвх труб, мідь стійка до корозії, крім цього мідь якщо вірити інформації в інтернеті має антибактеріальні властивості, що є великим плюсом, враховуючі що в мене колодязна вода без належної системи очищення. Що мені можуть порадити досвідчені майстри, є сенс робити мідну сантехніку? Чи підійде безсвинцевий припій який використовують для пайки радіодеталей, якщо так, то який тиск можна спокійно робити коли гідроаккумулятор встановлю?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго

 я делал такую ошибку 20 лет назад 

медь не ставьте на холодную горячую воду   на отоплении все ок 

когда делал сантехнику сосед нанял ребят и ему все сделали  полипропиленом  узнав сумму сделал себе все медью - получилось дешевле 

теперь минусы   - вода насыщенная кислородом кушает медь  очень даже не плохо  

пока стоит но переделывал кусок трубы она как фольга  (все новые трубы стенка 1мм   если б 2 мм то наверное можно было б на Ваш век хватило б

на отоплении все ок как новая пайку делал жестким припоем (меднофосфорный  на основе олова рано или поздно вода сделает свое дело )

и еще минус там где капает кран на эмаль или умывальник  пятнышко появиться рано или поздно  - будет зеленого цвета а убрать возможно только смесью азотной +соляной кислоты  азотная не берет 

Змінено користувачем Viktor_KVS
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Viktor_KVS написав:

теперь минусы   - вода насыщенная кислородом кушает медь  очень даже не плохо  

с колодца я так понимаю она по идее не должна быть насыщена кислородом?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ну наберите поставьте в баночку и посмотрите  через время  если пузырьки (эт так грубо ) до чертика там кислорода 

хотите делайте   я вот немного задумался у меня все трубы в стенах или стяжках 

Вас не отговаривают - даже припой посоветовали  - но поделились результатом эксплуатации таких труб  давление после монтажа зависит от качества труб атмосфер 30 должны выдержать пока новые -  если спаяете медно фосфорным  

и В Вашем случае еще минус  если в дом влезут и увидят или  будут знать материал труб - боюсь  первым делом вынесут трубы - приемки  к сожалению не закрылись принимают цвет мет  только принеси 

Змінено користувачем Viktor_KVS
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, nand1024 написав:

 Сантехніку робити буду перший раз, вирішив зупинити свій вибір на мідних трубах

 

Зробіть на пластикових. Пайкою.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, nand1024 написав:

мідь якщо вірити інформації в інтернеті має антибактеріальні властивості, що є великим плюсом, враховуючі що в мене колодязна вода без належної системи очищення

Максимальні антибактеріальні властивості,у очищенні води від бактерій має срібло,за мідь чомусь маю сумніви. Але тут питання в другому,крім бактерій,нашу воду потрібно очищати від другого,почнемо з солей які дають накипи,закінчуємо важкими металами і т.д. Краще ту воду відвезти до лабораторії,і там Вам вже все скажуть.

Ну і робота з пайкою пластикових труб Ви виконаєте швидше. Батьками переробили на пластик ,років 8/9 назад-нарікань ніяких немає. Одне щоб я врахував,то це те що робите для себе,комплектуючі взяти якісні і все. 

І ще ,там в пайці труб немає нічого надзвичайного.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Теж задумувався на рахунок мідних труб. В тему цю не вникав, бо поки не було сенсу. Але завжди думав, що мідь краще пластику, а тепер от засумнівався....

 

А тепер можна питання трохи не по темі. Якщо таки пластикові труби. Ніколи не мав справи з тим поліпропіленом, який останнім часом всі так полюбили. Звик до металопластикових. В чому плюси (якщо вони є) в поліпропілена? В тому, що він паяється?

, Seeker157 написав:

Краще ту воду відвезти до лабораторії,і там Вам вже все скажуть.

Можна взагалі нікуди не возити. Продаються тест-смужки для самостійного аналізу.

Змінено користувачем Reiter
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ПП зварюється і дві частини стають одним цілим, а в МП є гумові ущільнювачі, які з часом деградують.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Теж задумувався на рахунок мідних труб. В тему цю не вникав, бо поки не було сенсу. Але завжди думав, що мідь краще пластику, а тепер от засумнівався....

 

А тепер можна питання трохи не по темі. Якщо таки пластикові труби. Ніколи не мав справи з тим поліпропіленом, який останнім часом всі так полюбили. Звик до металопластикових. В чому плюси (якщо вони є) в поліпропілена? В тому, що він паяється?

Можна взагалі нікуди не возити. Продаються тест-смужки для самостійного аналізу.

прост дешев надежен  легкий монтаж главное не перегреть чтоб после пайки не заузить сечение трубы  - есть и армированный 

но все же в  полы и стены рекомендуют не под пайку а как у кана  - скажем под прес посадку на соединениях 

а так хорошо зачистить обезжирить и типа после пайки получаем монолит    минусы  самый больший коэффициент расширения - надо учитывать (отопление горячая вода)

Змінено користувачем Viktor_KVS
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Karmadon написав:

ПП зварюється і дві частини стають одним цілим, а в МП є гумові ущільнювачі, які з часом деградують.

Вже років з 15 все на мп. І вода, і опалення. Все ок. Теж багато чув про деградацію, не знаю, жоден фітінг не протікає. Вже кілька разів воду переробляв (бойлер і лічильники врізав все ок!). Мабуть тра як слід робити фаски і на суху не пхати. А може тоді все було якісне? 

P. S. В сина мп робили наймані, ч/з місяць протекло. Всі ущільнювачі покоцані, заходи на трубах не зроблені. Переробив, вже роки з три ок.

Змінено користувачем ig3757
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для питьевой воды не очень полезно будет использование медных труб.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ol31 написав:

Для питьевой воды не очень полезно будет использование медных труб.

 

Теж так гадав, але профі кавоварки мають бойлер, всі трубки з міді.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ig3757 написав:

Вже років з 15 все на мп.

 

Можливо вам пощастило з виробником арматури плюс якісно зроблений монтаж.

А в мене залишилось дві трубочки коротеньки від бойлера, не текуть, але випаровується вода, вапна дофіга навкруги з'єднань. Років двадцять тим трубам.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ig3757 написав:

Вже років з 15 все на мп. І вода, і опалення. Все ок. Теж багато чув про деградацію, не знаю, жоден фітінг не протікає. Вже кілька разів воду переробляв (бойлер і лічильники врізав все ок!). Мабуть тра як слід робити фаски і на суху не пхати. А може тоді все було якісне? 

P. S. В сина мп робили наймані, ч/з місяць протекло. Всі ущільнювачі покоцані, заходи на трубах не зроблені. Переробив, вже роки з три ок.

повезло я  брал трубу в 2000г на сенном рынке в Киеве был такой  (брал как самую качественную - ну и цена была подороже)- так вот теплый пол потек через 10 лет  внутренний слой пошел трещинами  а армировка и наружный  если повреждена внутрення трубка уже не держут воду под давлением   у них другое предназначение 

а кусочки что ставил на холодную воду - вот уже 22 года все ок   -может труба попалась под холодную воду 

хотя был в доме где отопление сделали мп трубой фитинги под пресс обжим все работает  только 1 место где труба идет вдоль стен обратка 15 метров  рвет соединение на фитинге  (нет компенсационных скажем вставок ) пару лет и потекло опять 

Змінено користувачем Viktor_KVS
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вставлю і свої 5 коп.  Невже ніхто не задумувався що саме надає твердості мідним трубам в тубах (прямі відрізки труб) ???  Жорсткість труб в бухтах і трубах — досить відмінна. "Мідні" труби які використовують для опалення (прямі) хоч і мають назву міді, проте в своєму складі мають досить таки значний склад заліза, яке й надає твердість цим трубам, на відміну від м'яких трубок!!! в бухтах, які продаються в асортименті малих діаметрів. Ось це залізо і частково впливає на обговорювані вище властивості.

 Хто бажає, то може перевірити знайшовши в неті відповідність труб світовим стандартам.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Років із 20 тому, а мо і більше, поміняв радянську стальну розводку, на пластик. При чому, не той, що паяють, а той, що клеїться. Робив сам, вперше в житті, і ніяких проблем в тому не було. І за стількі років, ніяких нарікань нема. 

А от мідь до питної води використовувати точно не став би.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мп брав pixal(якось так), фітінгі в магазі, вони тоді були дуже не дешеві. Теж вагався між мп і склеюванням. На роботі як раз на монтажі всі траси клеїли. Але сподобалось, що мп можна гнути, розбирати, многоразове. Деякі колеги жалілися що сама труба потекла, мабуть як повезе. Х.з.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Filosof написав:

Років із 20 тому, а мо і більше, поміняв радянську стальну розводку, на пластик. При чому, не той, що паяють, а той, що клеїться. Робив сам, вперше в житті, і ніяких проблем в тому не було. І за стількі років, ніяких нарікань нема. 

А от мідь до питної води використовувати точно не став би.

когда я ставил 20 лет назад то подкупило 3 вещи  1 все проф  машины в пищевой промышленности емкости  или нержавейка или медь (бойлера и тд) 2 все западные компании (частные  с 50-** историей) делающие спиртные напитки медные аппараты 

3-е когда обращался  в контору за консультацией (была такая удт сантехника на святошино - фирма есть и сейчас немного переименовали чтоб наверное  то что делали дорого богато рекламации не принимать через время   ) то система была самая дорогая и типа вечная  и монтируя сам  цена была дешевле нанятых работников чтоб спаяли полипропиленом      теперь имею опыт и  отзыв об данной  трубе на воде

 В описании  труб  лет 20ть назад по рекламе и тд она отличалась только как типа отожженная и нет  и те трубы что ставил себе шли на воду, отопление и кондиционирование   те что лежат  ровно у меня жесткие те что подводы изгибы мягкая труба так вот на  холодной воде переделывал кусок  превратилась в фольгу и мягкая и твердая труба (причем куча кратеров  с внутренней стороны- а труба покрыта чутли не мхом внутри)

Змінено користувачем Viktor_KVS
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Filosof написав:

Років із 20 тому, а мо і більше, поміняв радянську стальну розводку, на пластик. При чому, не той, що паяють, а той, що клеїться. Робив сам, вперше в житті, і ніяких проблем в тому не було. І за стількі років, ніяких нарікань нема. 

А от мідь до питної води використовувати точно не став би.

Стосовно міді теж не зрозуміло: мідні самовари були лужені, мабуть не просто так. Мідь при окислювальні не є айс. А з нашою водою... Не зрозуміло. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну і якщо є якісь контакти металу зі струмом- згниває. Кратери, зелень і т.д. На фірмі на машину не було належного заземлення (струм тік ч/з труби)- проїло їх за пару місяців, задовбалися міняти, поки не зрозуміли що коїться!?

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ig3757 написав:

Стосовно міді теж не зрозуміло: мідні самовари були лужені, мабуть не просто так. Мідь при окислювальні не є айс. А з нашою водою... Не зрозуміло. 

когда делал систему 20 лет назад  в рекламе писали что медь создает пленку оксида в контакте с водой и она защищает трубу но  хлор  разрушает ее так как вода та тот период подавалась нам с 100 метровой скважины (Боярка  частный сектор домики газовиков) то не учитывал хлор  - сейчас подключены к водоканалу 1 раз в год систему хлорируют промывают 

по поводу эл коррозии  у меня все заземлено  подключение к системе гор водоканала 50м пластиковой трубой - трубы у нас в городе там где я толстые чугунные без изоляции и соединение зачеканены суриком с паклей - уже прошло более 60ти лет давление подняли до 5ти атмосфер - рядом многоэтажки  и трубы держат новые для многоэтажек пару лет назад уже меняли просто последние годы латали каждые 10ть  метров  а чугунная пока служит 

Змінено користувачем Viktor_KVS
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Viktor_KVS написав:

все западные компании (частные  с 50-** историей) делающие спиртные напитки медные аппараты 

То як раз аргумент "проти". Тому що традиційно мідними їх робили для звязування сірковмісної органіки, яка псувала смак дистиляту (притому після кожної перегонки мідні частини потрібно було чистити від чорного нальоту сульфіду міді). Зараз, майже впевнений, апарати у них нержавіючі, для підтримання антуражу покриті "під мідь" вакуумним оксидом-нітридом титану, який блищить як мідь, виглядає як мідь, але не темніє.

 

По поліпропілену, паяному (наші хлопці робили), в нас на гальваніці тих ПП труб були просто кілометри, діаметром від 20 до 63мм. На холодній воді проблем не було взагалі ніколи. На гарячій, точніше гілці підігріву з температурою 60С, 50-ту трубу вхід та обратку подуло гулями - відшарувався алюміній від пластику - замініли на стальну. Але гарантувати, що там не було перегріву води до 90С не буду, а бойлерники не признаються. Суттєвий мінус поліпропілену - не призначений для зовнішнього  відкритого монтажу - просто УФ від сонця його руйнує.

 

По ПВХ, клеєному (підрядники робили) - тих на очисних було десь більше кілометра сумарно, від 20 до 150 мм. Великий плюс - легкість склеювання - практично ніякої кваліфікації не потребує. Жирний мінус - труби малих діаметрів мають тонку стінку притому досить нееластичні, десь через кілька тижнів експлуатації пішли свищі,  не на стику - випадково, просто на цільній ділянці труби - на якомусь етапі (у постачальника/завантаження-розвантаження/у нас при зберіганні/при монтажі)  по трубам хтось походив чи якось інакше притиснули - метрів мабуть 200 довелося протягом півроку замінити поліпропіленом.

Змінено користувачем Олек77
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, ig3757 написав:

Мідь при окислювальні не є айс

Всі розчинні солі міді мають яскраво виявлені блювотні властивості.І не тільки блювотні. Харчовий мідний/латунний посуд має бути вкритий шаром чистого( ""харчового"") олова. 

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую всім за поради, буду тоді на ПП трубі робити, наріжу десяток болванок і буду їх спаювати доки не навчусь.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, nand1024 написав:

Дякую всім за поради, буду тоді на ПП трубі робити, наріжу десяток болванок і буду їх спаювати доки не навчусь.

Нема там нічого хитрого, колись вперше паяв магістраль під охолодження літьєвої машини, хозяйчик хотів "штоб было красиво"- безліч кутников ставили, поток тормозився, ну то таке. Там тиск в прямій подачі був до 8атм. І нічого, ніде не луснуло. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку