Reiter

Саморобний зарядний пристрій для АКБ

387 повідомлень у цій темі

2 години тому, 032triton написав:

Тому, що для такої комутації потрібно буде досить потужне реле , бо під навантаженням , трансформатор ( індуктивне навантаження ) буде споживати ''пусковий'' струм  в межах 10-15 ампер , а реле під такі струм/напруга , будуть вже коштувати майже як сам трансформатор , і вони будуть самою слабою ланкою зарядного пристрою !

 

Обычно там применяют автомобильные реле, которые во вторичной цепи коммутируют до 20-30А. С коммутацией трансформатора по первичной сети они тоже справятся.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 3121 написав:

Обычно там применяют автомобильные реле, которые во вторичной цепи коммутируют до 20-30А. С коммутацией трансформатора по первичной сети они тоже справятся.

20-30 ампер при 12 вольтах , це 250-400 Вт , а ''пускові струми 15-20 ампер при 220 вольтах , це 3-4 кВт !

Відчуваєте різницю !?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, 032triton написав:

трансформатор ( індуктивне навантаження ) буде споживати ''пусковий'' струм  в межах 10-15 ампер

А якщо в мене не 50гц трансформатор а імпульсний AC/DC перетворювач з м'яким стартом? До речі звичайний зварювальний інвертор,особливо однотакт ( ""косий міст" в народі  ""Бармалей"") на UC3845 легко переобладнується в зарядне з захистом.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Куляста_Блискавка написав:

А якщо в мене не 50гц трансформатор а імпульсний AC/DC перетворювач з м'яким стартом? До речі звичайний зварювальний інвертор,особливо однотакт ( ""косий міст" в народі  ""Бармалей"") на UC3845 легко переобладнується в зарядне з захистом.

Тоді такого  ефекту не буде , бо там немає насичення трансформаторного заліза , но є вхідні ємності , які теж мають великий початковий струм заряду , но не такий великий , і плюс до того , це не індуктивне навантаження .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Чого б просто не поставити потужний діод шоткі чи зробити ключ на польовому транзисторі?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
23 години тому, newengine написав:

 

почему контакт реле ставят на линии 12В а не на линии 220?

 

защита.png

Поспешил я задать этот вопрос, действительно, такая защита ничего не защитит 

Сегодня спаял свою первую в жизни рабочую схему, да ещё и на печатной плате! :) Конечно, допустил ошибку на одной дорожке, пришлось " повесить соплю"

Детали взял из пульта управления стиральной машинки.

Осталось вмонтировать в корпус зарядного и добавить кнопку для принудительного пуска устройства.

IMG_20230108_232530.jpg

IMG_20230108_232623.jpg

IMG_20230108_232634.jpg

Змінено користувачем newengine
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Саморобки то звичайно гарно але треба довіряти профі спецам

Взяв я у знайомого зарядний CTEK MXS 5.0 і зрозумів що нех видумувати а треба збирати гроші 

Як він заряжа в інеті інфа, крім зарядки є деякі функції відновлення і тд, 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, makks написав:

нех видумувати а треба збирати гроші 

Справа в тому, що зарядний пристрій треба тут і зараз. Можно позбирати гроші, потім замовити на Алі, почекати ще, а там і війна скінчиться.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, makks написав:

Саморобки то звичайно гарно але треба довіряти профі спецам

Пять штук за це профі? Зелена задавить. А чогось особливого в ньому не побачив, принаймні в описі, ну крім габаритів і ваги.

Все теж саме, що я можу зробити на своєму зібраного за одну тисьонцу максимум (ну і більшому і важчому, на роботу це ніяк не впливає). Пятнадцять років вже як працює і акуми служать в мене мінімум по 5-ть років на авто без проблем. Головне знати як працює акум і чого від нього хочеш. Десульфататор не робив бо не доводжу до такого стану.

А всі оті функції десульфатації від лукавого і до дупи. Головне не допускати такого стану, а при повному розряді відразу зарядити, а не чекати з моря погоди.

Коротше, обслуговуйте свої акуми вчасно і правильно і не потрібно буде "професійного" обладнання. Хоча маркетинг то наше фсьо.

Стан акума покаже лише тестер акумулятора, де побачиш напругу та  внутрішній опір. І то потрібно знати початкові параметри при купівлі щоб судити про поточні.

А, ну і акум щоб не був зовсім "підвального" збору, бо такому і профі зарядка не допоможе і молитва.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Si1ver написав:

Пять штук за це профі?

 

І горить воно так само і там само де і всі ті компактні пристрої

 

Міст планарний

 

Screenshot_62.jpg

 

 

Радіатори

 

Screenshot_63.jpg

 

 

варістор забули.

 

Screenshot_64.jpg

 

Тому таке.

 

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо згорить саморобний пристрій то хоч не так жалко, та й якщо він зроблений власноруч то й відремонтувати його не проблема. А де гарантія, що той CTEK MXS 5.0 не зроблено якимсь дядечко Ляо в підвалі на Оболоні?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Цікаво, а що за режим заряду у цього Стека "на морозі"?

І зарядний струм лише 5А. Його стеля це 60Аг , але аж ніяк не 110Аг. Він і 110Аг зарядить, безперечно,.... колись.

Змінено користувачем Si1ver
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Почитав автора поста, 30В 10 А це 300 ВТ, а трансформатор 180.

Я роблю всім ( якщо треба дешево ) дуже просто. Транс ( смотря який кому струм ) , регулювання по первинній обмотці, дехто каже фігня, але як на мене зарекомендувало себе чудово і на цьому все. діоди  і амперметр. У мене такий пристрий працює ще з ПТУ, 22 роки. заряджав ним як мотоцкилетні ( 12в 6 АГ ) так і автомобільні. Буквально місяці три назад зробив собі ще один, для зарядки танкових АКБ, 24 В 10 А. принцип теж самий. Намотав транс на 30 В. Діоди ВЛ 10, на них просадка до 28 вольт, семісторне керування , обдув. Запхнув все це в корпус , валявся підсилювач ЕСКО 100, кишки викинув, як раз чудово туди все влізло. Політ норм.

Да.. ще для 12ти вольтових я купив собі імпульсного 14.2 В 30 А. Чудовий варінат без всяких приблуд. накинув клеми, ток ні разу не пригав більше 7ми А, і дивлюся по напрузі. 13.9 ~ 14.2 В набрав , ток меньше ампери, знач вимикаю. Ост такі справи в мене. Все ж це субьективно ,звісно. Всім добра

photo_2023-01-08_21-25-07.jpg

photo_2023-01-08_21-25-25.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, Alex_Shine написав:

30В 10 А це 300 ВТ, а трансформатор 180.

То ж вторинна обмотка перемотується дротом діамеиром 2 мм... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, Reiter написав:

То ж вторинна обмотка перемотується дротом діамеиром 2 мм... 

Алексей має на увазі, що ТС180 розрахований на потужність 180Вт. А в цьому всесвіті фізика говорить, що якщо залізо і первинна обмотка,  розраховані на 180Вт то і з вторинної ти не знімеш більше інакше буде "кирдик" первинній через перегрів. Максимум з нього можна зняти 10А тривало при 18В на вторинній.

Є його модифікація в силовому варіанті, отам якраз присутні 19В обмотки котрі паралелили і отримували до 10А.

Змінено користувачем Si1ver
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У трансформатора есть запас по мощности, хоть и не сильно большой. 210-220 Вт долговременно с него снимать можно. И при зарядке АКБ от такого источника напряжения ток будет 10А только в начале заряда первые 10-15 мин. А потом начнёт снижаться из-за повышения напряжения на АКБ. Поэтому средний можно считать 8-9А.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Запас запасом, а вот лишняя " мощность" будет уходить в тепло. и толку с нее  ? Хотите 12В 20 А , покупайте 250ватнный транс

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Si1ver написав:

Алексей має на увазі, що ТС180 розрахований на потужність 180Вт. А в цьому всесвіті фізика говорить, що якщо залізо і первинна обмотка,  розраховані на 180Вт то і з вторинної ти не знімеш більше інакше буде "кирдик" первинній через перегрів. Максимум з нього можна зняти 10А тривало при 18В на вторинній.

Є його модифікація в силовому варіанті, отам якраз присутні 19В обмотки котрі паралелили і отримували до 10А.

Дуже давно знаходив матеріал де з такого транса робили зарядне на 10А. По тій же статті й перемотав свій транс на 22 В. Але перемотав звичайним одножильним проводом, бо не мав тоді нормального в емалі. Пізніше придбав дріт, але так і не дійшли руки до перемотки. Тепер думаю, що як мотатиму, то на 30В. Це не означає, що буду знімати з нього 30В 10А тривалий час! Максимум на 10А зарядка аккума, а це до 15В. 30В просто хочу мати щоб можна було використати в якості ЛБП для перевірки чогось при необхідності. 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тепер іще питання від профана. Чи можна посадити 2 шт DC DC перетворювача на 1 джерело струму? 

Тобто маємо 1 транс на 5А, діодний міст і далі під'єдную 2 шт ДС ДС щоб отримати можливість зарядки 2х аккумуляторів. Зрозуміло, що макс сумарний струм не перевищуватиме 5А.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Тепер іще питання від профана. Чи можна посадити 2 шт DC DC перетворювача на 1 джерело струму? 

Тобто маємо 1 транс на 5А, діодний міст і далі під'єдную 2 шт ДС ДС щоб отримати можливість зарядки 2х аккумуляторів. Зрозуміло, що макс сумарний струм не перевищуватиме 5А.

якщо паралельно, то хоч десяток перетворювачів, якщо до 5 ампер то можна ще після перетворювачів лінійний регулятор напруги в режимі стабілізації струму поставити

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, nand1024 написав:

якщо паралельно, то хоч десяток перетворювачів, якщо до 5 ампер то можна ще після перетворювачів лінійний регулятор напруги в режимі стабілізації струму поставити

Дякую. 

Іще маю питання. В донорі, який планую використати стоїть ось такий блок. Гугл каже, що це мережевий фільтр. В ньому є сенс, залишати? 

IMG_20230111_151311.jpg

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Дякую. 

Іще маю питання. В донорі, який планую використати стоїть ось такий блок. Гугл каже, що це мережевий фільтр. В ньому є сенс, залишати? 

можливо я погано шукаю але я знайшов що це шумоподавлювач, як на мене, я б залишив лише трансформатора та діодний мост, туди поставити гарний електроліт 2200-4400мКф с запасом по напрузі рази в два і далі вже чіпляти перетворювачі

Змінено користувачем nand1024
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, nand1024 написав:

фото або посилання в студію

 

IMG_20230111_151311.jpg

63a6868914eee.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Reiter написав:

Тепер іще питання від профана. Чи можна посадити 2 шт DC DC перетворювача

///

маємо транс на 5А, діодний міст і далі під'єдную 2 шт ДС ДС

 

Якщо паралельно входи перетворювачів то можна. 

Фільтр ШП можна видалити.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, nand1024 написав:

туди поставити гарний електроліт 2200-4400мКф

Для зарядного той конденсатор там погоди аж ніякої не робитиме, а лабораторного з тих перетворювачів однаково толкового не вийде (пульсації на виході завеликі, що і конденсатором не прибрати) А для простого блока з регулюванням напруги\струму і штатних вистачить що на дс-дс. Так що городити щось з додатковими ємностями дишня трата грошей і часу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку