Quercus

Вибір автомобільного акумулятора 2023

45 повідомлень у цій темі

Вітаю!

Вже вкотре, знову стикнувся з "неочікуваною" проблемою. Щоб купити шось нормальне, треба днями (тижнями, місяцями залежно наскільки річ дорога і рідкісна) читати форуми, огляди та відгуки, по крупинках вибираючи інформацію, відділяючи зерно від полови, тобто від маркетингового лушпиння. А у питанні з автомобільним акумулятором ще є додаткова складність: все надто швидко міняється, і інформація більш ніж 2-3 річної давності - вже застаріла.

Тож прошу допомоги у ChatGPT Чіпмейкерів:
Мій попередній акумулятор безпроблемно відслужив 9 (так, дев'ять) років. Ні разу не сідав. Ні разу не бачив зарядного пристрою. Що саме кумедно. Я його купив "тупо" на базарі за порадою продавця.
На жаль, нещодавно він повів себе дивно. Дуже дивно. Ще в січні я кілька разів завів машину без проблем. Мабуть, це його суттєво висадило. Потім вона знову стояла півтора-два місяці. Два тижні тому завести не зміг (стартер навіть не видав жодного звуку, напруга падала при повороті ключа так, що панель приладів гаснула).

Я взяв його додому, під'єднав до зарядки. На моє дитяче розуміння, ознаки зіпсованого акумулятора прості - великий внутрішній опір і мала ємність.При під'єднанні до зарядки він миттєво "зарядиться". Тут нічого такого не сталося! Він почав плавно, повільно заряджатися на струмі 5А від 11.8V. При цьому інтенсивно кипів і грівся. Я втішився - акумулятор буде ще жити! За 12 годин він набрав 12.9V. І тут ... трапилося дивне. Напруга почала різко ... падати?!! Чому? Відпочинок і ще одна спроба результату теж не дала, і я вирішив більше не ризикувати :(

Власне питання - що купити? На жаль, таких як на фото, уже немає у продажу. На базарі і у магазині купа незнайомих назв. Зі знайомого - тільки Варта і Бош, але продавці твердять, що від "ще тих" Варт і Бошів у них залишилась лише ... назва і висока ціна. І розказують про якісь там "нанотехнологічні" пластини, а я кліпаю великими очима.

 

Порадьте будь ласка із власного досвіду за останні 2-3 роки, що є доброго зараз? Із верхнього цінового діапазону. Критерій один - щоб служило безпроблемно багато-багато років.

Заздалегідь дякую!


PXL_20230322_185425670.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

хз, як на мене вони всі +- однакові, головне не самий дешевий, і як найновіший по даті виробництва, а там на що грошей вистачає

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У мене був корейський Rocket, шість років. Тільки на шостому році знадобилось підзарядити його взимку. Далі його судьба не відома, бо продав разом з  машиною.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Як вірно написав @Stanley - якомога свіжий. Не більше півроку від дати виробництва.
Сам користуюсь EXIDE.
За три роки не підводив. Тест дуже простий: "радіола" не вимикається на старті дизельного мотора.

, newengine написав:

Rocket

Файні були батарейки!

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Quercus написав:

На моє дитяче розуміння, ознаки зіпсованого акумулятора прості - великий внутрішній опір і мала ємність.При під'єднанні до зарядки він миттєво "зарядиться". Тут нічого такого не сталося! Він почав плавно, повільно заряджатися на струмі 5А від 11.8V. При цьому інтенсивно кипів і грівся. Я втішився - акумулятор буде ще жити! За 12 годин він набрав 12.9V. І тут ... трапилося дивне. Напруга почала різко ... падати?!! Чому? Відпочинок і ще одна спроба результату теж не дала, і я вирішив більше не ризикувати :(

Нормальная ситуация с АКБ у которой начали сыпаться банки. Как закипел, посыпались полностью и окончательно коротнули 

 

2 години тому, Одессит написав:

Як вірно написав @Stanley - якомога свіжий.

. И это правильно, бо правильную АКБ сейчас можете просто не найти. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У меня Forse 3года, не советую

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я вже четвертий рік катаюсь на такому:

акумулятор.jpg

Колись буду купляти наступний, то теж "з цієї опери".

Якщо слідкувати за акумулятором (клеми, рівень електроліту, справність системи електроживлення) і не страждати хернею з цілодобовим зарядом струмом від 5 А (аякже, я ж зарядне на 10 А зробев !), то якщо сабж не відверте гівно, то працюватиме норм.

Ще вихід , - невеличкі магазини з цією тематикою хоч і торгують товаром  "різної цінової категорії", але відвертого шлаку не продають. На ринку можуть впарити, в магазинах - не чув.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Мій попередній акумулятор безпроблемно відслужив 9 (так, дев'ять) років "

 

Може трошки меньше, разів в три?)) 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, krit написав:

"Мій попередній акумулятор безпроблемно відслужив 9 (так, дев'ять) років "

 

Може трошки меньше, разів в три?)) 

В мене "Exide premium" теж років з 8 вже працює і все нормально

перший раз з машини знімав, підзаряжав тільки цієї зіми (у квартирі під'єднував до світлодіодної стрічки) 

так що якщо "менше разів в три" то Вам просто не поталанило

Exide вроді ставляться на багато яких марок машин з заводу

аккумулятор не обслуговуваємий, навіть глазка нема

головне для довгої роботи акумулятора справний релє-регулятор

щоб і не кипів даремно, і не був недозаряжений

буде кипіти - раніше висипляться(і коротнуть, як у топікстартера) пластини

буде недозаряд - засульфатується та втрате ємність

і ще треба мати на увазі як використовувається авто, і за необхідності підзаряжати аккумулятор

якщо тільки вранці 2км до роботи, а ввечері 2км назад, то скоріш за все аккумулятор буде постійно недозаряджений

особливо у тих, хто любе поставити аккумулятор більшої ємності, ніж рекомендує виробник

якщо авто в таксі, і за день по 50 разів заводиться, то тут не скажу, може і три роки то гарний результат

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

В мене "Exide premium" теж років з 8 вже працює і все нормально

перший раз з машини знімав, підзаряжав тільки цієї зіми (у квартирі під'єднував до світлодіодної стрічки) 

так що якщо "менше разів в три" то Вам просто не поталанило

Exide вроді ставляться на багато яких марок машин з заводу

аккумулятор не обслуговуваємий, навіть глазка нема

головне для довгої роботи акумулятора справний релє-регулятор

щоб і не кипів даремно, і не був недозаряжений

буде кипіти - раніше висипляться(і коротнуть, як у топікстартера) пластини

буде недозаряд - засульфатується та втрате ємність

і ще треба мати на увазі як використовувається авто, і за необхідності підзаряжати аккумулятор

якщо тільки вранці 2км до роботи, а ввечері 2км назад, то скоріш за все аккумулятор буде постійно недозаряджений

особливо у тих, хто любе поставити аккумулятор більшої ємності, ніж рекомендує виробник

якщо авто в таксі, і за день по 50 разів заводиться, то тут не скажу, може і три роки то гарний результат

 

Киньте в єлектроліт кусок свинцю і через вісім років він роспадеться на труху, це без навнтаженя - ви бачили як пластини шевеляться при старті?

Я не розумію, шо вони вам дають, оці казки?))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Из свежих рекомендуют FIAM, сам я брал год назад 2 штуки MUTLU (продавец меня настойчиво отговаривал мол они уже не те, что были раньше), но опираясь на свой собственный опыт эксплуатации дизельного транспорта, MUTLU себя очень хорошо зарекомендовали и свои 5-6 лет добросовестно отрабатывали, большего мне от них и не нужно. В то же время аналогичные Бош Сильвер - один 3 года, второй 5 лет, т.е. считаем средний срок жизни 4 года.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Что не так с девятью годами? У меня аккумулятор был куплен новым вместе с машиной. Оригинальный японец, название не помню. Отработал 9 лет без единой проблемы. Потом умер в один момент (обычно батареи умирают долго и мучительно подавая некоторые надежды хозяину). А этот работал до последнего дня а потом будто выключили тумблер. Купил в 2017г Мутлу, работает тоже без нареканий.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, krit написав:

 

Киньте в єлектроліт кусок свинцю і через вісім років він роспадеться на труху, це без навнтаженя - ви бачили як пластини шевеляться при старті?

Я не розумію, шо вони вам дають, оці казки?))

Якщо самі не стикались з таким, то це не означає що такого не буває

і тому про "казки" писати як мінімум не коректно

все що я написав, тільки з власного досвіду

можливо через режим експлуатації у різних людей по різному вихожують аккуми

в мене машина "вихідного дня", кожного дня я не їзжу, а коли виїзжаю, то мінімум 50-100км

взимку буває і по місяцю стоїть

про 8 років і свинець в труху мені трохи дивно...

AGM аккумулятор фірми SunLignt на 70Аг придбаний у далекому чі то 2006 чі 2007 році(вже точно не пам'ятаю) для використання з лодочним електромотором

а потім переведений на роботу з упсом замість штатного на 7Аг (на упсі десь з 2015) крякнув аж у 2021році, а це як мінімум 14років аккумулятору.

посипалися банки, при чому массово бо напруга була щось вроді 4.4В

можливо одна коротнула, а потім почав кипіти і посипалися інші

ємність його я звичайно не перевіряв, але до останнього, коли аварійно вимикалось світло, годину тримав комп, монітор, настольну лампу і паяльну станцію

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин тому, krit написав:

"Мій попередній акумулятор безпроблемно відслужив 9 (так, дев'ять) років "

 

Може трошки меньше, разів в три?)) 

Да нет, нормально АКБ дотягиват до 9-10лет.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Питаю у продовця(взагалі по запчастинам, в одному магазині) який ціновий розбігу і який більш менш надійний. 

P. S. Бо дивитися купу відео та читати днями на форумах, то таке... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

Якщо самі не стикались з таким, то це не означає що такого не буває

 

Я за кермом 35 років, мабуть повинен був зіткнутись, але такого не трапилось, мій рекорд Bosch Silver S4 - 4.5 роки.

Змінено користувачем krit
помилка
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, krit написав:

Я за кермом 35 років, мабуть повинен був зіткнутись, але такого не трапилось

Не везёт или прокладку нужно менять...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Десять років безпроблемної роботи. Зарядки не бачив.

Особистий досвід.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

Не везёт или прокладку нужно менять...

Да тут одни везунчики))

Странно только одно, почему заводов по производству аккумуляторов так много, пару штук на весь земной шар хватило бы, если бы срок службы был 8-10 лет!)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую всім за поради і підказки. У мене режим експлуатації десь також можна вважати "авто вихідного дня". Це приблизно 50-200км і 10-15 пусків протягом дня. Хоча десь два роки протягом цього часу було що я ще 5 днів на тиждень їздив на роботу - це приблизно 10 км по заторах. Не знаю, чи в режимі міської їзди він нормально заряджається.
Ну а вже останні три роки - то машина часто стояла по місяцю-два узагалі без руху.

З заряджанням від зарядного проблематично - відколи почались фокуси із "лічильник має стояти назовні" - у мене в гаражі електрики немає :( 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, krit написав:

Я за кермом 35 років, мабуть повинен був зіткнутись, але такого не трапилось, мій рекорд Bosch Silver S4 - 4.5 роки.

Езжу на Bosche, покупал в Июне 2015г, уже вот будет 8 лет. Но он уже слабенький 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, krit написав:

Странно только одно, почему заводов по производству аккумуляторов так много, пару штук на весь земной шар хватило бы, если бы срок службы был 8-10 лет!)

Ну наверное потому, что наездников больше чем шоферов, да и автоэлектриков толковых не так много. 

И это не только у нас. 

Там +- 0.1 вольт в зарядке и срок жизни АКБ летит в два раза. А это не только реле регулятор, но и качество проводки, клем, состояние масссы и тд. и тп.

Естественно качество АКБ так же не на последнем месте в сроке его службы. 

Об остальном уже писали.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Quercus написав:

Не знаю, чи в режимі міської їзди він нормально заряджається.

Как правило нет. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

4-5 років нормальний час роботи аккумів.  У жорстких умовах дещо меньше. У "тендітних"  - дещо більше.  Але ризикувати - воно того не варте, бо підвести може у самий неприємний момент.

Тож, беру Істу, Весту, роки 4 працює - потім на обмін або на всиякі упси та інше.  І не парюся... 

 

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, den_shashko написав:

Езжу на Bosche, покупал в Июне 2015г, уже вот будет 8 лет. Но он уже слабенький 

 

У меня нет зарядного, и покупать не собираюсь, не держит заряд - выкинул и пошел за новым, то уже не езда, а нервотрепка...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку