Reiter

Теплі стіни в готову систему опалення (замість радіаторів)

60 повідомлень у цій темі

Доброго дня. Може хтось має досвід. 

 

Суть ось в чому. В будинку готова радіаторна система опалення. Планую як основне джерело тепла тепловий насрс вода-вода. Щоб тепловий насос працював максимально ефективно система має бути низькотемпературною. З радіаторами це навряд чи вийде. Хіба що суттєво збільшувати їх кількість. Тому або тепла підлога, або теплі стіни. Переробляти все (робити нову розводку) під туж теплу підлогу немає ніякого бажання. А підключити теплу підлогу замість радіаторів скоріш за все може бути неможливо. Думаю не буде працювати. 

 

Розглядаю варіант теплих стін. Тобто штроблю стіни, прокладаю трубу і підключаю замість радіатора.

 

Цікавить чи хтось таке практикував? 

 

Стіна 42 см. Внутрішня стіна пів цегли, далі простір заповнено піноізолом і далі зовнішня стіна з керамзитоблока в пів блока товщиною. По рохрахунках доволі тепла, але ще утеплятиму, бо по тих же розрахунках зараз зона конденсації знаходиться в зовнішній стіні. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Працював я колись давно на одному заводі, так там була така система опалення.

Стіни були вельми гарячі.

Навіть був випадок, людина заснула, притиснулась до стіни (бувало таке під кінець місяця) і отримала серйозні опіки спини.

При цьому в цеху було не дуже тепло, під халати светри одягали.

Змінено користувачем Karmadon
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

 

Розглядаю варіант теплих стін. Тобто штроблю стіни, прокладаю трубу і підключаю замість радіатора.

 

 

 

Ні стіни точно не треба. Втрати тепла будуть дуже значні. 

 Якщо так хочеться ТН

Зробіть нормальну теплу підлогу. 

Це не так складно як здається.  Все бетонуєм з утеплювачем А зверху вінілова підлога.(плитка не потрібна )    

А взагалі... на данний момент не потрібен  Вам той тепловий насос. Я не спорю про його ефективність але якщо  будинок до нього не готовий  то він і не треба зараз . Нормальний ТН буде коштувати 8- 15 тисяч долларів(не відомо чи він пропрацює свої 10 років ). Все інше гівно за 2тисячі нічого крім розчарування не принесе.

Якщо є можливість ведіть газ. Немає- дровяний котел буферна ємність і  нічний тариф на світло. 

         

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А чому не вода-повітря? Типу кондиціонер, але випарник з теплообмінником паяним вода/фреон - і циркулюйте собі воду хоч з водойми, хоч зі скважин (колись за те екологи почнуть шпілити на гроші, бо Закон України про надра таки існує і то давненько). Навіщо той додатковий контур теплообміну там, де ККД теплообміну і без того невисокий?

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, torri написав:

 

Ні стіни точно не треба. Втрати тепла будуть дуже значні. 

 Якщо так хочеться ТН

Зробіть нормальну теплу підлогу. 

Це не так складно як здається.  Все бетонуєм з утеплювачем А зверху вінілова підлога.(плитка не потрібна )    

А взагалі... на данний момент не потрібен  Вам той тепловий насос. Я не спорю про його ефективність але якщо  будинок до нього не готовий  то він і не треба зараз . Нормальний ТН буде коштувати 8- 15 тисяч долларів(не відомо чи він пропрацює свої 10 років ). Все інше гівно за 2тисячі нічого крім розчарування не принесе.

Якщо є можливість ведіть газ. Немає- дровяний котел буферна ємність і  нічний тариф на світло. 

         

Газ заведений. Просто він відключений, поки немає можливості підключити. І це поки ним наче норм. Далі 100% дорожчатиме. 

 

А ТН вода-вода можна самому зібрати. Нічого складного. Тим паче поруч річка, грунттві води близько. Всі умови :)

 

На прхунок теплої підлоги, то питання не в складності. А в тому, що ремонт зроблений. Так, косметика робитиметься, але глобально переробляти не хочеться. Розводку труб для теплої підлоги. Довбати плити перекриття, рушити підлогу, стелю. Не дуже хочеться. 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Было б хорошо чтоб ТН работал на тёплый пол. А радиаторную систему запустить от твердотопличного котла. И тогда смотрим по комфортной температуре дома и если хватает одного тёплого пола то пользуем только его. При падении уличной температуры начинаем подтапливать твердотопливным котлом. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Стіни не дадуть конвекції. Частина тепла піде в саму стіну. І т.п.

 

Для інформації.

Я був цікавився різними способами опалення, щоб було дешево. Щоб опалювати не лише будинок, а і майстерні і теплицю і т.п. Вийшов на щепу. Проект не слабий в підготовці, потрібен правильний котел в правильній котельні. Та на вихлопі - супер результат.

Зараз топити газом дуже вигідно. Але ця бульки скоро лопне і будемо платити від 30 до 50 грн за куб... 

В мене набралось куча щепи минулорічної яку потрібно спалити, поки не струхла. То на день виходить на 15-20 грн за щепу. Плюс пару гривень на дрова для розпалу і електрику на вентилятори. Для стабільного горіння можна ще пару совків вугілля добавити.

Більш вигідного ще на роки не буде. 

Зараз я спалю 3-4 мішки щепи на день. 
Щепу дроблю сам.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

Стіни не дадуть конвекції. Частина тепла піде в саму стіну. І т.п.

 

Для інформації.

Я був цікавився різними способами опалення, щоб було дешево. Щоб опалювати не лише будинок, а і майстерні і теплицю і т.п. Вийшов на щепу. Проект не слабий в підготовці, потрібен правильний котел в правильній котельні. Та на вихлопі - супер результат.

Зараз топити газом дуже вигідно. Але ця бульки скоро лопне і будемо платити від 30 до 50 грн за куб... 

В мене набралось куча щепи минулорічної яку потрібно спалити, поки не струхла. То на день виходить на 15-20 грн за щепу. Плюс пару гривень на дрова для розпалу і електрику на вентилятори. Для стабільного горіння можна ще пару совків вугілля добавити.

Більш вигідного ще на роки не буде. 

Зараз я спалю 3-4 мішки щепи на день. 
Щепу дроблю сам.

 

Щепа хороша штука. Твердопаливний котел думаю в майбутньому додати як альтернативу. 

 

ТН хороший тим, що працює автономно і без лишніх рухів як з тією ж щепою, яку треба набити, постійно завантажувати. Ти прив'язанмй до цієі системи. А якщо треба на тиждень поїхати? ТН працюватиме собі сам і підтримуватиме необхідну температуру

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тепла підлога гріє будинок, особливо два поверхи й +, стіни будуть гріти вулицю, забудьте

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У котлів тривалого горіння час роботи від одного завантаження до 120-140 годин.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Reiter написав:

На рахунок теплої підлоги, то питання не в складності. А в тому, що ремонт зроблений. Так, косметика робитиметься, але глобально переробляти не хочеться. Розводку труб для теплої підлоги. Довбати плити перекриття, рушити підлогу, стелю. Не дуже хочеться. 

Рівень температури в будинку залежить від кількості енергії, що надходить і кількості енергії яка покидає будинок через втрати. Щоб глобально не переробляти все всередині думаю, що просто треба зробити нормальне утеплення ззовні. Щодо витрат воно співвимірне вашому тепловому насосу.

Однак ефект буде в рази кращий.

Для початку позичте в когось тепловізора і пройдіться довкола хати коли в ній опалюєте. Будете щиро подивовані кількістю шпарин куди "втікає" тепло.  

Відповідно того, що спалюватимете потрібно буде менше і переспектива його подорожчання не так лякатиме. 

 

P.S. В нашій околиці є один будинок який відразу будували згідно "европейських норм" утеплення. Найбільш цікавим є те, що господаря десь два сезони навідували перевірки від газовиків які приладами шукали врізку газу - бо дуже мало платить як на такий великий будинок.

 

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

А якщо треба на тиждень поїхати?

кілька років тому саме в зимові свята жахнув сильний мороз і щось спочатку вирубило газ (не надовго) потім електрику на кілька днів. І багато хто із знайомих поїхали святкувати на кілька днів - так по моїй вулиці в 5-6 будинках полопали труби, радіатори і т.д.

Нічого не дасть гарантію.

Але якщо є кілька варіантів - то це завжди в плюс буде більше. 

В мене газ, і достатньо економно (можна з насосом і без) і дуже надійно, вмикнув - і поїхав. 

Та ціна щепи - ламає все. Вже сьогодні хтось там з нафтогазу заявив, що на весну будуть ламати ціни на газ, далі - як згорки покотиться. З щепою багато мороки. Але є вагон варіантів. Є повністю автономні - завантажив 40 кубів - і тільки попел вигрібаєш з бункера раз на тиждень-два... Але то задорого. Я мав діло з котлами для пілет - на них ставили майже комп'ютери на управління, ці дуже класно працюють і попелу майже немає - його видуває багато. Та ціна пілет - обнуляє всю цю економію, якщо є газ. Ці котли я робив в Польщі де газ далеко не в усих, але й зими там тепліші. У знайомого стояв котел газовий, і він попросив його увімкнути, але як сказав ціну котла - я відповів, що до нього не підійду... (підійшов та й ледве з тим компом розібрався) і до цього не думав, що так дорого може коштувати газовий котел - а суть в тій же економії... 

Тому я і стартанув з самої дешевої сировини. Якщо цим займатись пару тижнів в рік - то щепа буде або дешева, або беззатратна, або вам  ще й заплатять, щоб ви гілки забрали - що в мене і було, коли я зробив першу дробарку. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, kratmel написав:

Рівень температури в будинку залежить від кількості енергії, що надходить і кількості енергії яка покидає будинок через втрати. Щоб глобально не переробляти все всередині думаю, що просто треба зробити нормальне утеплення ззовні. Щодо витрат воно співвимірне вашому тепловому насосу.

Однак ефект буде в рази кращий.

Для початку позичте в когось тепловізора і пройдіться довкола хати коли в ній опалюєте. Будете щиро подивовані кількістю шпарин куди "втікає" тепло.  

Відповідно того, що спалюватимете потрібно буде менше і переспектива його подорожчання не так лякатиме. 

 

P.S. В нашій околиці є один будинок який відразу будували згідно "европейських норм" утеплення. Найбільш цікавим є те, що господаря десь два сезони навідували перевірки від газовиків які приладами шукали врізку газу - бо дуже мало платить як на такий великий будинок.

 

 

Тепловізор чи хоча б пірометр планую купити ра алішці. 

 

Бо задуввлось пінрізолом воно давно. Наче й не схоже щоб він всівся, де не заглядав, то наче ра місці, але хочу перевірити. Згідно розрахунку опір теплопередачі наразі 3,2. Але це не точні циіри бо я не знаю точних характеристик того ж керамзитоблоку (тому брав найхолодніший).  Якщо додати жовні 100 - 150 мм утеплювача то можна отримати опір від 5,7 до 6,9. А це вже серйозно :)

 

Зараз запускатиму електричне опалення. Цікаво дізнатись за якої температури теплоносія буде комфортна температура з тими радіаторами, що стоять зараз. 

 

Було б ідеально, якби можна було просто лишити радіатори чи збільшити їх розмір. Адже для максимально ефективної роботи ТН треба щоб він грів воду не більше 45 градусів. 

 

, Y.fowler. написав:

Тепла підлога гріє будинок, особливо два поверхи й +, стіни будуть гріти вулицю, забудьте

В мене якраз 2 поверхи + підвал. Я не сперечаюсь, тепла підлога штука класна! Але не хочу все глобально переробляти :(

 

Чи можливе нормальне підключення контурів теплої підлоги від радіаторів? Чи то дурня? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ще забув додати, що в будинку досить високі стелі. 3 м на першому поверсі, на другому трохи менше, 2,6 м, здається. Багато вікон і вони доволі великі. Благо попередній власник більшість вікон замінив на металопластикові (2 камерні склопакети), Rehau. Ну і задув піноізол між стін.

 

Я в цьому році до морозів встиг замінити іще 5 вікон на металопластикові, 2 камерні склопакети та 7 камерний профіль  (Steko). 

Але ще є трохи вікон, які треба буде замінити в наступному році. 

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Reiter написав:

Газ заведений. Просто він відключений, поки немає можливості підключити. І це поки ним наче норм. Далі 100% дорожчатиме. 

 

А ТН вода-вода можна самому зібрати. Нічого складного. Тим паче поруч річка, грунттві води близько. Всі умови :)

Якщо газ заведений  забудьте про ТН . Підключіть газ  і потратьте вільні гроші на утеплення. Нормальне утеплення зекономить Вам гроші на будьякому виді опалення!!!

Запамятайте!!!! Не зробите Ви  самі той ТН.  Та штука набагато складніша чим кажеться. А всі  ті дурні в ютубі які показують що ось я склепав його з водопровідної арматури, сам залив фреон і сам попаяв контура ніколи не показують те, що вони його постійно підкручують регулюють і сплять біля свого ТН.Бо воно падло не працює так як треба. 

Штука набагато складніша чим здається!!!!   Якби все було так просто то вониб не коштували тих грошей яких вони коштують.

ЗАБУДЬТЕ ПРО ТН   На данний час в Україні ТН вода вода не виправдовує себе. 

Газ  звичайно подорожчає, але не наскільки щоб за це переживати. Підніметься ціна на газ - піде веерх і ціна на дрова і на електрику і тд. Не варто за це переживати. Утеплюйте будинок і підключайте газ.           

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Чи можливе нормальне підключення контурів теплої підлоги від радіаторів?

 

Трошки різна температура.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, torri написав:

Якщо газ заведений  забудьте про ТН . Підключіть газ  і потратьте вільні гроші на утеплення. Нормальне утеплення зекономить Вам гроші на будьякому виді опалення!!!

Запамятайте!!!! Не зробите Ви  самі той ТН.  Та штука набагато складніша чим кажеться. А всі  ті дурні в ютубі які показують що ось я склепав його з водопровідної арматури, сам залив фреон і сам попаяв контура ніколи не показують те, що вони його постійно підкручують регулюють і сплять біля свого ТН.Бо воно падло не працює так як треба. 

Штука набагато складніша чим здається!!!!   Якби все було так просто то вониб не коштували тих грошей яких вони коштують.

ЗАБУДЬТЕ ПРО ТН   На данний час в Україні ТН вода вода не виправдовує себе. 

Газ  звичайно подорожчає, але не наскільки щоб за це переживати. Підніметься ціна на газ - піде веерх і ціна на дрова і на електрику і тд. Не варто за це переживати. Утеплюйте будинок і підключайте газ.           

Ну є навіть готові ТН Українського виробництва. Ціни гуманні. Для моєї площі в районі 70 тис грн. 

 

Утеплення не так вже й дорого обійдеться, якщо робити самому. Обов'язково утеплюватимусь по максимуму. Але треба пройти цю зиму щоб побачити слабкі місця.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Karmadon написав:

 

Трошки різна температура.

Ну це так. Але якщо буде тепла підлога, то радіаторами можна знехтувати. Для мене головне чи можна підключитися до готової системи. Зроблено все непогано. Основні гілки від гідрострілки викоеані 26 металопластом. До радіаторів 20. 3 контури (1,2 поверх, підвал), на кожен контур свій насос. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

На данний час в Україні ТН вода вода не виправдовує себе. 

В мене дуже близько вода. Не потрібно глибок свердловин. І води має бути багато. Через дорогу річка. Там навіть старі свердловини є з яких бралась вожа для частини міста. Їх перестали використовувати, бо вода була незадовільної якості. Але суть в тому, що вода близько і її багато. А скидати можна навіть не в іншу свердловину, а прямо в річку. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, Reiter написав:

І це поки ним наче норм. Далі 100% дорожчатиме.

 

10 годин тому, Bogdan написав:

Зараз топити газом дуже вигідно. Але ця бульки скоро лопне і будемо платити від 30 до 50 грн за куб...

И сейчас и всегда газом было и будет выгодно топить!

Он 100500% подорожает и при этом останется самым дешёвым топливом.

Потому что, как только газ подоражает на 10% все остальные виды топлива подорожают на 20-30%

Возможно на данный момент щепа и выход, но именно на данный, ибо многолетних насаждений у нас не так много и не взде ту щепу можно заготавливать.

Ну и нужно в стоимость щепы учитывать и оборудование, и место хранения, и время на загрузку очитку котлов, и время на её заготовку. Боюсь что если всё досконально посчитать, то не такая она уже и дешёвая!

Ситуационно, на данный момент, самым дешёвым источником тепла является зерно!

И ни кто не рассматривает такой источник тепла как солома, а зря...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Stebium1 написав:

 

И сейчас и всегда газом было и будет выгодно топить!

Он 100500% подорожает и при этом останется самым дешёвым топливом.

Потому что, как только газ подоражает на 10% все остальные виды топлива подорожают на 20-30%

Возможно на данный момент щепа и выход, но именно на данный, ибо многолетних насаждений у нас не так много и не взде ту щепу можно заготавливать.

Ну и нужно в стоимость щепы учитывать и оборудование, и место хранения, и время на загрузку очитку котлов, и время на её заготовку. Боюсь что если всё досконально посчитать, то не такая она уже и дешёвая!

Ситуационно, на данный момент, самым дешёвым источником тепла является зерно!

И ни кто не рассматривает такой источник тепла как солома, а зря...

Це в Україні ніхто соломою не палить і ніхто з неї не добуває газ , а у Польщі ще років 20 тому я бачив котли , де ''спалювались'' великі роли соломи , і по словам поляка , це було дуже вигідно !

Тоді ж , у Польщі , на непридатних для сільгосподарства землях , засаджувалу вербу , давали їй два - три роки росту , а потім кожен рік ''стригли'' її на щепу .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Stebium1 написав:

Он 100500% подорожает и при этом останется самым дешёвым топливом.

Ага. На роботі в нас "ринкова вартість" на газ та світло, а не та, що сплачують звичайні люди.  Цінник такий, що ну його на. 

Та й якщо газ такий вигідний, то чому європейці так економлять на опаленні і чому масово переходять на альтернативні види опалення? 

 

Зараз, з урахуванням "халявної" ціни газу (для населення) та ККД котла в 90%, вартість 1 кВт тепла = 1,2 грн. 

 

З електроенергії 1 кВт 2,7 грн. 

 

Але якщо це тепловий насос, то з 1 кВт електроенергії ми можемо мати 3 - 5 кВт теплової енергії. І тут вже 1 кВт тепла = 0,9 - 0,5 грн. Без врахування нічного тарифу чи якихось сонячних панелей. 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин тому, Reiter написав:

В мене дуже близько вода. Не потрібно глибок свердловин. І води має бути багато. Через дорогу річка. Там навіть старі свердловини є з яких бралась вожа для частини міста. Їх перестали використовувати, бо вода була незадовільної якості. Але суть в тому, що вода близько і її багато. А скидати можна навіть не в іншу свердловину, а прямо в річку. 

А для чого воду брати , а потім скидати !?

Наскільки мені відомо , то ТН працює лише з теплоносієм , просто у грунтових водах ( або насичених вологою грунтах ) легше відбирати тепло !

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 032triton написав:

А для чого воду брати , а потім скидати !?

Наскільки мені відомо , то ТН працює лише з теплоносієм , просто у грунтових водах ( або насичених вологою грунтах ) легше відбирати тепло !

Ну так. Беремо воду зі свердловини, прокачуємо через ТН, відбираємо тепло і повертаємо воду в іншу свердловину на відстані не менше 15 м від першої. Ну або в водойму.

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 032triton написав:

А для чого воду брати , а потім скидати !?

Наскільки мені відомо , то ТН працює лише з теплоносієм , просто у грунтових водах ( або насичених вологою грунтах ) легше відбирати тепло !

То Ви, мабуть, плутаєте принцип роботи грунтового ТН і того що працює за принципом вода-вода. З грунтовим значно більше геморою. Там мідну трубу потрібно закопувати в землю на велику площу. Багато земляних робіт. З водою значно простіше. Просто прокачуємо воду через ТН. Головне щоб ця вода була не надто далеко і її було достатньо. Бо прокачувати треба багато. В моєму випадку декілька кубів за годину. 

 

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку