Reiter

Теплі стіни в готову систему опалення (замість радіаторів)

60 повідомлень у цій темі

Не хочу образити, але мені ви нагадуєте мого кума. В нього багато вільного часу для вичитування в інтернеті усіяких ноу-хау. Все подвірья обвісив сонячними батареями, відмовився від газу, від водопостачання. Вклав в це все шалену купу грошей, але якогось ідеалу так и де досяг. Зараз міркує теж про тепловий насос, а це все плюс гроші. І я такий, в кого комуналка складає 1,5-2 тис гривень на місяць, помножую це все на 10 років та поділяю на сучасний курс, отримиваю 6000 евро, але не одноразово, а повільно. Він вклав в свої забавки не менш 20000 евро... Ось така виходить "економія".

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

І тут вже 1 кВт тепла = 0,9 - 0,5 грн

Учитесь считать правильно, а не так как хочется!

Считайте стоимость оборудования и его обслуживания до полного износа на выработанную тепловую энергию. 

, Reiter написав:

то чому європейці так економлять на опаленні і чому масово переходять на альтернативні види опалення?

Потому что умеют считать...

И у них можно экономить на тепле, мягче климат, ну и =>

, 032triton написав:

Це в Україні ніхто соломою не палить і ніхто з неї не добуває газ , а у Польщі ще років 20 тому я бачив котли , де ''спалювались'' великі роли соломи , і по словам поляка , це було дуже вигідно !

В Норвегии, могу ошибаться, ещё в 80х целый город 25т населения отапливался соломой, централизованно!

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Скажіть,а які розміри вашого будинку і скільки вікон.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Ну так. Беремо воду зі свердловини, прокачуємо через ТН, відбираємо тепло і повертаємо воду в іншу свердловину на відстані не менше 15 м від першої. Ну або в водойму.

Дайте посилання на такий принцип роботи !?

Бо я щось такого ще не бачив )))

Бачив ''тепляки'' які працюють виключно в землі і пластмасові труби , бачив у свердловинах теж тепляки з пластмасовими трубами , бачив тепляки на проточній воді в річках і озерах , бачив тепляки перероблені з беушних рекуператорів , повірте я їх багато бачив ))

Но тепляка який бере воду з землі і проганяняє через теплообмінник , я ще не бачив , хоча допускаю , що вони є )))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 032triton написав:

Но тепляка який бере воду з землі і проганяняє через теплообмінник , я ще не бачив , хоча допускаю , що вони є )))

У нас в соседнем посёлке в двух киллометрах от меня есть такой, из одной скважины качает воду, в другую сбрасывает.

Но вода пдшкурная, на глубине 3-4 метров. Какова эффективность, при перекачке сотни кубов воды в сутки, не понятно.

Что будет с несущей способностью грунта при создании искусственной подземной реки то же вопрос открытый. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, Reiter написав:

Ну є навіть готові ТН Українського виробництва. Ціни гуманні. Для моєї площі в районі 70 тис грн

То гівно а не ТН. 

Хочие прикол. Подзвоніть до тих продаванів і спитайте про гарантію на їх виріб

Вони почнуть вам розповідати що  система пропрацює 20 років без догляду ітд. Але гарантія пів року.

Тоді запропонуйте їм 140 тисяч при умові їх обслуговування на протязі 10 років. 

Тобто 10 років вони повністю відповідають за Ваш насос і ремонт за їх рахунок.

Ніхто з них не погодиться бо вони прекрасно знають що це за гівно. 

Перекачування води зі скважину в скважину теж паскудна ідея. 

Знос насоса, засмічення теплообміника. Порушення водяних контурів землі. 

Забудьте про всі ці дешеві ноу хау. Якщо насос то тільки нормальний за 10 тисяч баксів. З нормальними контурами із спец труб на  спец фітінгах. 

Але він вам не треба. Допоки опалення газом коштує меньше 1000 баксів в рік. Сидіть і не рипайтесь. 

А якщо є халявні дрова то нарубайте просушіть їх і продайте сосідові і відбийте 400 баксів назад. 

А самі сидіть в теплій хаті і тримайте жінку за сіську

 

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

У нас в соседнем посёлке в двух киллометрах от меня есть такой, из одной скважины качает воду, в другую сбрасывает.

Но вода пдшкурная, на глубине 3-4 метров. Какова эффективность, при перекачке сотни кубов воды в сутки, не понятно.

Что будет с несущей способностью грунта при создании искусственной подземной реки то же вопрос открытый. 

Ну так і в мене вода грунтова на півні 2х метрів. 

 

Скидати хочу в річку, а не іншу свердловину. Відкачуватиму грунтові води - сухіше буде :)

 

, torri написав:

Якщо насос то тільки нормальний за 10 тисяч баксів.

Ця штука проста як двері :) Там по факту немає чрму ламатись. Міеімкм деталей. А якщо щось і вийде з ладу, то міняється без проблем. Вся система - це насос для перекачки води зі свердловини, фільтр, иеплообмінник із пластикової труби, компрессор і шмат мідної труби. Ну і електронний контроллер. По фак у тойже холодильник :)

 

Такі самі, але заводьські китайські коштують 250 - 300 тис грн! Єдина різниця, що там теплообмінник пластинчатий. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Alexson написав:

Він вклав в свої забавки не менш 20000 евро.

Ні, в таких масштабах гратися не планую. Немає в мене скільки зайвих грошей. 

 

Тойже тепловий насос якщо робити самому вийде 1000-1500 долл. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
20 годин тому, Reiter написав:

Тобто штроблю стіни, прокладаю трубу і підключаю замість радіатора.

 

Цікавить чи хтось таке практикував? 

 

Стіна 42 см. Внутрішня стіна пів цегли, далі простір заповнено піноізолом і далі зовнішня стіна з керамзитоблока в пів блока товщиною.

Ви хочете стіну в пів цегли (12см.) проштробити (орієнтовно 4-6см), тобто практично перерізати, і це в нижній частині. Добре подумайте перш ніж реалізувати.

 

20 годин тому, Karmadon написав:

Навіть був випадок, людина заснула, притиснулась до стіни (бувало таке під кінець місяця) і отримала серйозні опіки спини.

При цьому в цеху було не дуже тепло, під халати светри одягали.

Опіки, а це не що інше як згортання білка, настають з 50 градусів. Яка-ж це температура мала бути в стіні, щоб обпекти та ще й серйозно, людину в светрі і халаті. Температура теплоносія, який подається в теплі поли і в стінове опалення обмежується багатьма факорами і дуже далека від таких величин.

 

2 години тому, Reiter написав:

Зараз, з урахуванням "халявної" ціни газу (для населення) та ККД котла в 90%, вартість 1 кВт тепла = 1,2 грн. 

 

З електроенергії 1 кВт 2,7 грн. 

 

Але якщо це тепловий насос, то з 1 кВт електроенергії ми можемо мати 3 - 5 кВт теплової енергії. І тут вже 1 кВт тепла = 0,9 - 0,5 грн. Без врахування нічного тарифу чи якихось сонячних панелей. 

Якщо все обладнання Вам дісталось безкоштовно, і поточна експлуатація також на халяву, то подібні розрахунки з натяжкою ще якось можна розглядати. В мого близького друга фірмовий  ТН повітря-вода стоїть більше десяти років. Компресор вже міняв, і зараз знову тиск не наганяє і стучить (система працює через проміжний хладоген і містить компресор як в кондиціонері, тільки  многократно дорожчий). Так-ось компанія порекомендувала йому не міняти черговий раз компресор, я замінити систему повність, бо й решта компонентів виробили свій ресурс (куча насосів, вентилятори, електрозадвижки, електроклапани і т. д.) і скоро посиплються. Розкиньте її вартість на термін експлуатації, і газ Вам здастся безкоштовним.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Pasha65 написав:

Ви хочете стіну в пів цегли (12см.) проштробити (орієнтовно 4-6см), тобто практично перерізати, і це в нижній частині. Добре подумайте перш ніж реалізувати.

Там іще штукатурки 2 - 3 см. Думав штробити лише штукатурку. Краще зверху ще накинути, чи закрити гіпсокартоном. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Відкачуватиму грунтові води - сухіше буде :)

 

Не удивляйтесь когда начнёт трещать дом!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ви так і не відповіли,які розміри будинку і скільки вікон.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Pasha65 написав:

Яка-ж це температура мала бути в стіні, щоб обпекти...

 

От уявіть собі. В ті роки морози -25 не були рідкістю, можливо й дали більше температуру в систему.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Yunytexnik написав:

Ви так і не відповіли,які розміри будинку і скільки вікон.

2 поверхи, 240 квадратів. Підвал не рахую. 

Вікна: на першому поверсі 8 широких вікон (ширина 1,5 м +). На другому поверсі: 2 широких і 11 вузьких (90 см) + балконні двері. Висота вікон 1,7 м. 

 

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Ця штука проста як двері :)

 Не совсем с вами соглашусь. У меня, при минусовой температуре снаружи, теплоноситель в тёплых полах циркулирует непрерывно, температура теплоносителя регулируется от 36 до 45 градусов (в зависимости от моего настроения). Вы собираетесь насосами гонять грунтовую воду, температура которой 4-8 градусов (я не занимался этим вопросом, но думаю что где-то около). А теперь вопрос к знатокам, откуда возьмётся тепло в доме? Или система планируется всё-таки фреоновая?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

Не удивляйтесь когда начнёт трещать дом!

Можна детальніше? В чому небезпека? Якщо відбирати воду не безпосередньо під будинком, а метрів за 10? Чи краще тоді повертати в грунт, а не в річку? Будинок побудований в районі 2000 року. Тріщин фактично немає. Лише декілька під вікнами по шву і не більше 1 мм. Фундамент - блоки. 

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Alexson написав:

 Не совсем с вами соглашусь. У меня, при минусовой температуре снаружи, теплоноситель в тёплых полах циркулирует непрерывно, температура теплоносителя регулируется от 36 до 45 градусов (в зависимости от моего настроения). Вы собираетесь насосами гонять грунтовую воду, температура которой 4-8 градусов (я не занимался этим вопросом, но думаю что где-то около). А теперь вопрос к знатокам, откуда возьмётся тепло в доме? Или система планируется всё-таки фреоновая?

Звісно фреонова. Грунтова вода поступає в теплообмінник в якому мідна труба з фреоном, який качає клмпрессор. Там є 2 кониури, теплообмінник і випарник. Вода зі свердловини поступає скажіми з температурою 8 градусів, а повертається з температурою 2 - 3 градуси. Різницю ми забираємо і акумулюємо. Вода зі свердловини не йде в систему опалення :) З неї лише відбирається тепло і передається в систему опалення. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Киньте того теплообмінника в річку, зекономите на насосі)))

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В мене будинок 10х8 м.(стіни 0.4м) плюс віранда 2,5х6 м(стіна 0,25м).

Другий поверх массандрового типу.фронтон 0,25м.

5 вікон 1.5х1.5м,два вікна 0,75х1,5.

Одне 2,0 х1,5м,чотири 1,1х1,5,плюс чотири вікна 0,4х0,4 з склоблоків.

Стоїть котел вайлант 240.Під вікнами встановлено 100 радіаторів виробництва Флорида (Італія).

Проживає 6 чоловік.

Ще ніразу,за дванадцять років ми не витрачали зимою більше 400 кубів газу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Y.fowler. написав:

Киньте того теплообмінника в річку, зекономите на насосі)))

Над таким варіантом не думав :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доповню.

Температура в кімнатах 20-22 градуси.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Yunytexnik написав:

Доповню.

Температура в кімнатах 20-22 градуси.

А яку температура теплоносія при цьому? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Виставлено подача  на 45 градусів.

Ну і гаряча вода в придачу.

Змінено користувачем Yunytexnik
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин тому, Stebium1 написав:

Считайте стоимость оборудования и его обслуживания до полного износа на выработанную тепловую энергию. 

І додайте до того темпи інфляції... Бо гроші ви вклали відразу, а економія десь там за кілька років буде. А ті ж гроші на депозиті у швейцарському банку чи не більше принесуть?

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Reiter написав:

Скидати хочу в річку, а не іншу свердловину.

Уууу... то не тюрма, але, ймовірно, штрафи від екологів серйозні, бо нормативи для рибогосподарських водойм набагато жорсткіші, ніж на питну воду.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку