knife_life

Раціональність конструкції "б\в UPS + автомобільний акумулятор"

189 повідомлень у цій темі

, Serbond написав:

Дякую величезне, все запрацювало!

ще цікаво, чі робили якесь примусове охолодження?

корпус металевий, повністю закритий

Я б не розраховував на повну потужність ціх апаратів взагалі! Максимум - третина від заявленої.
Можна довго отримати половину. Але вже потрібно примусове охолодження (трансформатора та силової частини).

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, Одессит написав:

До них насмерть прикручені АКБ 100А.г. та "стаціонарне" зарядне від pulse.zp.ua (13.8в/20А).
Нічого не трапляється.

якщо так, то гарно було б використати вільний відсік аккумулятора під вбудоване зарядне

ну і звісно щоб зарядне зробити з "підножного хламу":)

питання, чі можливо до джерела постійної напруги (наприклад блок живлення 12В для світлодіодів) якось прикрутити режим стабілізації по силі струму?

чі можливо краще обрати інше джерело напруги?

наприклад компютерний бж? там вроді в мікросхемі керування був вільний вхід?

але то давно було, вже не пам'ятаю

струму в 5А мені б вистачило

може хто робив вже і має гарне посилання на переробку якогось готового блока живлення у автоматичний зарядний пристрій з режимом CC-CV

як донори є з моніторів 12В 5А, просто загального використання 12(сіточка) ну і комп'ютерні

чі може прикрутити китайський перетворювач, не чіпаючі самого джерела?

хочеться щоб і дешевше і з меншою складністю :$

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

якщо так, то гарно було б використати вільний відсік аккумулятора під вбудоване зарядне

ну і звісно щоб зарядне зробити з "підножного хламу":)

питання, чі можливо до джерела постійної напруги (наприклад блок живлення 12В для світлодіодів) якось прикрутити режим стабілізації по силі струму?

чі можливо краще обрати інше джерело напруги?

наприклад компютерний бж? там вроді в мікросхемі керування був вільний вхід?

але то давно було, вже не пам'ятаю

струму в 5А мені б вистачило

може хто робив вже і має гарне посилання на переробку якогось готового блока живлення у автоматичний зарядний пристрій з режимом CC-CV

як донори є з моніторів 12В 5А, просто загального використання 12(сіточка) ну і комп'ютерні

чі може прикрутити китайський перетворювач, не чіпаючі самого джерела?

хочеться щоб і дешевше і з меншою складністю :$

Мабуть в вас дуже багато вільного часу на ті переробки/недоробки...
Ще раз (реклама)  pulse.zp.ua.
Все працює. Гарнатія повністю підтримується.
Виготовляють за вашими особистими замовленнямі.
Досить гнучке підприємство.
Не за "три копійки".

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Одессит написав:

Ще раз (реклама)  pulse.zp.ua.

так, дивився, цікаві і схоже якісні речі

але ціни, як і магазину нема...:(

до діллерів...

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я робив з Codegen-овських атхшних блочків 200-300Вт зарядні, це ті бп що на 494-ій мікрусі, там переробок мізер. Посилання не дам на схему, бо то було дуже давно, та і в тій схемі, що в тирнетах є два чи три "вузьких місця". Гугліть "зарядне бп атх по схемі італійця" чи щось таке, завтра як буде час може пошукаю ту схему і поясню як виправити ті оригінальні косяки.

 

Додано

 

П. С. Згадав я що була тема на схем.нет по зарядних з бп атх на базі 494, там описано всі особливості таких девайсів, читайте: https://forum.cxem.net/index.php?/topic/77467-импульсная-зарядка-для-автоаккумуляторов-новодел/ 

Змінено користувачем nero
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 годин тому, Serbond написав:

так, дивився, цікаві і схоже якісні речі

але ціни, як і магазину нема...:(

до діллерів...

 

Все там є. Сайт трохи кривий. Але не кривіший за наш :)
Пішить в ПП. Надам контакт дівчини-менеджера. Далі розберетесь.
Працюють дуже відповідально!

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Одессит а де той верблюд прямий?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 3121 написав:

С мощностью УПС явный перебор. Чем больше мощность, тем больше будет ток х.х. за счёт мощного трансформатора. Это ни к чему. С другой стороны, УПС расчитан КРАТКОВРЕМЕННО (5-10мин) держать нагрузку для завершения работы, а не долговременно. Поэтому там все детали по тепловому расчёту занижены. Например, в 300 Вт-ном УПС стоит 100 Вт-ный трансформатор, который проработает 5-10 минут и не перегреется при этом настолько, чтобы сгореть. Поэтому мой опыт такой: если надо 100 Вт нагрузки, то берём УПС на 300 Вт. Соотношение 1:2.5-1:3. У меня УПС на 300 Вт долговременно тянет циркуляционный насос на 65 Вт. Если хочется дольше, то переключаю его на меньшую скорость и он потребляет 40 Вт. Ещё ниже ставить нельзя - котёл подкипает.

Нічого подібного

В мене упс APC 1400. 700ват потужності постійної на 24в.

Купив 2 зовнішні акуми автомобільні однакові по 50ач, і можу працювати в майстерні до 8 годин

Це лампочка 20вт паяльна станція 200вт,

В режимі без нагрузки такий упс 0.5а споживає всього. З світлодіодною лампою 12вт 1а току

Чому обрав 24в, тому що упси ці працюють в 2 рази довше за рахунок половини менше споживання струму як 12вольтові на холостому режимі так і з навантаженням і менше гріются, тому що кпд 24в вище як 12в

Транзистори стоять там не 3205 як в більшості упс а 2805, які витримують 170а, тобто запасу для довготривалої роботи при напівзавантаженному апараті вистачить до повного розряду акумуляторів 50ач і нічого не перегріється і не згорить. Перевірено. 

І доречі упс який має правильну синусоїду при тій же потужності споживає на холостому режимі більше струму в рази 2, в порівнянні з упсом модифікованною (компютерним),

Тому звичайний компютерний упс має більший кпд як оті VOLT polska з чистим синусом за які друть 3 шкури на олх

Перевірено

Щоб згладити синусоїду для наприклад котла достатньо підключити на виході простий трансформаторний стабілізатор релейний 500-1000вт між упсом і котлом і у вас на виході 220в і майже чиста синусоїда незалежно від заряду акумулятора

 

Змінено користувачем Seregan35
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Viktor_KVS написав:

Вы видели (как говорят в природе) не активный фильтр который делает с аппроксимации  синусоиду ?

Совковий стабілізатор, або будь який релейний згладжує аппроксимацию и мотори працюють не гудять

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Seregan35 написав:

 

Щоб згладити синусоїду для наприклад котла достатньо підключити на виході простий трансформаторний стабілізатор релейний 500-1000вт між упсом і котлом і у вас на виході 220в і майже чиста синусоїда незалежно від заряду акумулятора

 

Як кажуть - пруфи в студію...

 

По своїй переробці:

При такому струмі холодне все, крім транзистора, більший струм не вижати, бо акуми занадто свіжі, пізніше підженуть мені задохлика, на ньому спробую накрутити розрахункові 4,5А

 

IMG_20221215_152735.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Seregan35 написав:

В мене упс APC 1400. 700ват потужності постійної на 24в.

Я вас із цим вітаю. А в мене дешевий УПС на 350 Вт (так написано). Тільки транс в ньому ледь 100 Вт, якщо залізо міряти. Підключаю насос 60 Вт, танс гріється. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Той що купив працює в парі з авто аккумом 65Аг (новим). Дня 3 працював в режимі 3 через 3, вистачало. Потім відключили на 6 годин і він не дотягнув до ввімкнення світла 15 хв. Потім вже не встигав підзарядитись за 3 год і вистачало його на 2 год. Дав йому одне відключення відпочити і наче знов витягував по 3 год. Зараз 2 через 4, то взагалі норм. Яке точно споживання не знаю в котла, але сам насос 100Вт, на менших швидкостях його не вистачає. В інструкції до безперебійника написано, що 50Аг аккума при 100 Вт споживання має вистачати на 2 - 3 год. 

Схоже там захист є від повного розряду аккума. Коли відключався вже, то тестер показував 45% заряду іще. 

 

IMG_20221208_122009.jpg

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, 3121 написав:

Я вас із цим вітаю. А в мене дешевий УПС на 350 Вт (так написано). Тільки транс в ньому ледь 100 Вт, якщо залізо міряти. Підключаю насос 60 Вт, танс гріється. 

так @Одессит ось писав

, Одессит написав:

Я б не розраховував на повну потужність ціх апаратів взагалі! Максимум - третина від заявленої.
Можна довго отримати половину. Але вже потрібно примусове охолодження (трансформатора та силової частини).

і 350 у Вас точно Вт(W) написано а не 350VA(вольампер)?

з переду завжди в вольамперах пишуть

в мене 300VA а заду маленькими буквами 180W

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Reiter треба конролювати напругу на акб. Напевно зарядник не справляється в тому агрегаті... в мене таке лайно знову погоріло на днях. не ремонтую більше.

 

Взагалі, окремо зарядник, інвертор і акб в мене чудово живуть разом. На окрему аварійну лінію, що розвів по кімнатах.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Serbond написав:

так @Одессит ось писав

і 350 у Вас точно Вт(W) написано а не 350VA(вольампер)?

з переду завжди в вольамперах пишуть

в мене 300VA а заду маленькими буквами 180W

 

Саме так на передні панелі то не вати а вольт ампери, їх ділить пополам треба

Я навантажую 700 ватний десь на 30 процентів і нічого не гріється, працює 6 годин без перебою

Звісно має бути нормальний радіатор на транзисторах, він більший в потужніших упсах і потужніші самі транзистори

200-300 ват можна розглядати тільки для лед лампочок не більше

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, softm написав:

 

Буває точний, а буває неточний, протоколи обміну, окрема річ. Але в випадку з акб вдома, то не є основний фактор. Аж в горлі болить від  випарів кислоти... і то 65Аг був...

))) Заряджати потрібно струмом 4а максимум тоді нема кипіння і випарів

І бажано автоматичнною зарядкою, яка сама регулює струм в залежності від рівня розряду заряду

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Seregan35 написав:

))) Заряджати потрібно струмом 4а максимум тоді нема кипіння і випарів

І бажано автоматичнною зарядкою, яка сама регулює струм в залежності від рівня розряду заряду

 

Світло буває інколи по 4-ри години, зарядити можу струмом 18А. Вирішено гелевим АКБ і трансформаторним зарядним найпростішої конструкції. Як хтось має потужні легені то хай експериментує ))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 години тому, Reiter написав:

 

Схоже там захист є від повного розряду аккума. Коли відключався вже, то тестер показував 45% заряду іще. 

 

IMG_20221208_122009.jpg

В УПСах які я ремонтував при просадці АКБ до10.5 Вольта іде відключення і тим самим спасає його.Це може перевірити кожен,маючи регулюємий блок живлення.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, knife_life написав:

 

Щойно перевірив - запускається. Виставив параметри, увімкнув, пішла зарядка - вимкнув з розетки, і знову увімкнув.

Заряджає в тому ж самому режимі, але скидає лічильник, скільки енергії вже залито в акумулятор (він, наскільки я розумію, тільки для зручності користувача).

Але там, фактично, треба 1 параметр запам'ятати йому - тип батареї. Сила струму регулюється механічним перемикачем.

 

Чи видає він 20А?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Seregan35 написав:

Совковий стабілізатор, або будь який релейний згладжує аппроксимацию и мотори працюють не гудять

Ага,і сам стаб споживає більше ніж насос :D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Kardan написав:

Ага,і сам стаб споживає більше ніж насос :D

Ну, тут як кажуть "На безрибї і ліфчик портупея".

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Щось моя зв'язка безперебійника і аккума 65Аг почала здавати позиції. Через 1 г 45 хв відключається. Не встигає зарядитись за 4 г нормально. Докинув іще один аккум 60 Аг. Побачу як воно буде. Може періодично один з аккумуляторів заряджатиму стороннім зарядним. 

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Reiter написав:

і аккум 65Аг 

Автомобільний акум майже не придатний до роботи в складі безперебійних систем, спочатку все виглядає добре, але песець підкрадається непомітно! Пластини сульфатуються. Треба періодично заряджати його під зав'язку, щоб не дати сульфату утворити щільну кроку на поверхні пластин.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Reiter написав:

Не встигає зарядитись за 4 г нормально.

 

У мене, при використанні безперебійника в якості зарядного пристрою, теж ніяк не встигало заряджати, навіть при моїх скромних потребах. Тому для зарядки використовую той HTRC, про який писав вище.

 

, softm написав:

Чи видає він 20А?

 

Ще не було нагоди поміряти, 20А це вже буде 0.2С, і я трохи стісняюсь так напрягати акумулятор.

Є ще невеликий (30 А*годин) lifepo4, але для нього теж 20А багатувато.

Я вибрав цю модель в результаті перегляду відео на Ютубі, якогось американця ніби, де він заряджав LiFePO4  великий, коли б не струмом 20А. Але зараз передивився - він заряджав 10А батарею 24 В.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, newengine написав:

Автомобільний акум майже не придатний до роботи в складі безперебійних систем, спочатку все виглядає добре, але песець підкрадається непомітно!

Я це розумію, але підходящий необхідної ємності коштує зараз як золотий унітаз януковича

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку