knife_life

Раціональність конструкції "б\в UPS + автомобільний акумулятор"

189 повідомлень у цій темі

Теж підготував про всяк випадок довгочасного вимикання мережі. ББЖ від АРС 500ВА холодний старт, батарея акумів , та  + акум від авто 60Аг(з ним ще не пробував) ну і стабілізатор 1000ВА від того ж АРС. Так як ббж видає від акума 170-180В апроксимованої то підімкнув для надійності стабілізатор. Стаб можна не підкидати, бо ті 170-180 В це хх, під навантаженням напруга виростає до 200В. Однак зі стабілізатором менший шум двигуна, бо все ж іде через транс стаба і хоч трохи згладжує. Робив для котла бо в мене спрацьовує підпал від напруги не нижче 200В. Все що нижче вивалює його в аут. Випробував. Поки задоволений. На штатному акумі 12В 7Аг працює до вимикання приблизно 20хв. Далі заміна акума , або підімкнення автоакума. ББЖ гріється, але не критично. Можна працювати з періодичними запусками для прогнати теплоносій по батареях це дасть змогу охолодити транс і надовше вистачить.Не бачу потреби ганяти в постійному режимі. Якось так.

Змінено користувачем Si1ver
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Що ж, плануєш одне, а виходить часом зовсім інше :-).

Я тут вишукував, чим би заряджати, а, зрештою, поки користуюсь тільки вбудованим в UPS зарядним.

Оскільки акумулятор використовую виключно для робочого ноута, газового котла нема, а все світло - на 18650, то цього поки вистачає, за добу встига приблизно те зарядитись, що використано при відключеннях світла.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Причепив до такого ббж крокодили і дохлий акум.. Акум перший раз зарядив автомобільним зарядним, далі наче справляється ббж.. Робив для дружини , для манікюрного приладдя, щоб у разі чогось закінчити початий манікюр. По факту витримує дві год роботи , більше не пробував, та і вже по фрезеру і лампі видно що більше не потягне .. 

IMG_20221202_103142_920.jpg

IMG_20221202_103220_108.jpg

IMG_20221202_103155_079.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ще є такий варіант який колись давно робився для компютера і роутерів. (В мене з світлом постійні проблеми були ще до війни, часто можна було  сидіти з пятниці до понеділка без світла ) 

Тут ббж staba 800 і акум 155 (2006 р.в) 

Якщо хтось схоче такий брати , то він хороший але дуже шумний коли заряджається.. 

IMG_20221202_102853_907.jpg

Змінено користувачем kolish
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

І такий варіант зібраний буквально вчора. Для котла, холодильника , і насосної станції... Все стартує і працює , по часу ще не засікав.. 

Інвертор був придбаний давно і планувався під комп.. зараз докупив дві звичайні дешеві 200а батареї..  Знаю що не призначені для цього але одна норм батарея коштує як три таких.. 

IMG_20221201_163759_818.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 години тому, kolish написав:

І такий варіант зібраний буквально вчора. Для котла, холодильника , і насосної станції... Все стартує і працює , по часу ще не засікав.. 

Інвертор був придбаний давно і планувався під комп.. зараз докупив дві звичайні дешеві 200а батареї..  Знаю що не призначені для цього але одна норм батарея коштує як три таких.. 

IMG_20221201_163759_818.jpg

Ці батареї б/у чи нові? Нормальну це ви яку маєте на увазі? Бо отакі коштують по 6000 нові. 

 

Доречі питання до всих,хто ставить отакі аккумулятори б/у. Воно виходить краще ніж новий на 100а? Бо по ціні шо б/у 200а, що нова 100а.

 

З тими резервними акб ніколи справи не мав. Зараз прикрутило. Сьогодні закуплявся. Вигрібають все.

 

Так от. Взяв один на 100а (3600 грн) для освітлення на роботі світлодіодними стрічками. І один 65 аг для котла і иеж пару шматків світлодіодних стрічок. На менший буду шукати якийсь безперебійник з автоматичною зарядкою. От тепер думаю чи вистачить його. В нинішньому режимі 3/3 і в можливо гіршому.

 

Бо дивлюсь багато хто бере ось ці від вантажівок. Може треба було такий б/у взяти? Але ж його і заряджати треба чимось. Безперебійник його не зарядить. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, Reiter написав:

Ці батареї б/у чи нові? Нормальну це ви яку маєте на увазі? Бо отакі коштують по 6000 нові. 

 

Доречі питання до всих,хто ставить отакі аккумулятори б/у. Воно виходить краще ніж новий на 100а? Бо по ціні шо б/у 200а, що нова 100а.

 

З тими резервними акб ніколи справи не мав. Зараз прикрутило. Сьогодні закуплявся. Вигрібають все.

Батареї нові , за дві вийшло 12678грн.. гель /agm 200ah на даний час  буде в три рази дорожче.. Ці батареї якщо  витягнуть два роки то  буде добре.. 

 .. Паралельно буду рухатись до літійметалофосфатних...

Пробував шукати бу , залишились самі трупаки .. все більш менш живе порозбирали... Але ще не було норм. морозів.. Там ще трохи акумів може десь вискочити..  

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, Reiter написав:

Бо дивлюсь багато хто бере ось ці від вантажівок. Може треба було такий б/у взяти? Але ж його і заряджати треба чимось. Безперебійник його не зарядить. 

Якщо б/у то хіба брати або в знайомих яким довіряєте, або перевіряти нагрузочною вилкою перед покупкою... Бо дивлячись на олх які ббж продають і по яких цінах то просто жах.. Повитягували різне гімно, яке роками хз де валялось і луплять ціни навіть по 1,5-2 тис за неробочі.. а як робоче то 2-3 тис..Думаю тесь таке саме може бути з акумами.. Ще один варіант буде ,коли підуть перші морози... Появляться акуми які чтартер вже не крутять , а на резервне живлення ще можуть підійти.. Особливо якщо їх ще попередньо обслужити , зарядити малим током, або запустити програму регенерації якщо така є на зарядному...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@kolish дякую за відповідь. Ну що ж чекати поки з'являться в продажу гарні б/у аккуми немає можлиаості. Отже все зробив вірно, що купив нові :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин тому, kolish написав:

 

 .. Паралельно буду рухатись до літійметалофосфатних...

 

Чомусь ніхто не згадує, що існують лужні, нікель- кадмієві акумулятори. Заявлений термін служби 35 років!   До ракетних атак орків, ціна на лох була навіть нижча ніж у автомобільних, зараз не цікавився.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Порадье який упс чи безперебійник можна зараз взяти для котла. Не дорогий етвий, або б/у. Щоб щаряджав автомобільний акум

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Reiter написав:

Порадье який упс чи безперебійник можна зараз взяти для котла. Не дорогий етвий, або б/у. Щоб щаряджав автомобільний акум

Не буде такого.Недорогий це тільки б/в,якщо знайдеться.Для котла повинен видавати правильну сінусоїду (наприклад,якщо фірми АРС,то повинен бути SMART).Але автомобільний акум заряджати тільки окремим зарядним.

В мене стоїть SMART-1000 на котлі.Він працює від 24 В.Тобто потрібні 2 батареї.Встановив дві по 190 А/ч.Повністю заряджених вистачає на 20 годин роботи котла до відключення ББЖ.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Alexander888 написав:

Не буде такого.Недорогий це тільки б/в,якщо знайдеться.Для котла повинен видавати правильну сінусоїду (наприклад,якщо фірми АРС,то повинен бути SMART).Але автомобільний акум заряджати тільки окремим зарядним.

В мене стоїть SMART-1000 на котлі.Він працює від 24 В.Тобто потрібні 2 батареї.Встановив дві по 190 А/ч.Повністю заряджених вистачає на 20 годин роботи котла до відключення ББЖ.

Так вони ж нпче мають вбудований зарядний? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Так вони ж нпче мають вбудований зарядний? 

 

тим зярядним, такі аккуми буде місяц заряджати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Так вони ж нпче мають вбудований зарядний? 

 

Як в вас світло 4 години, то треба зарядити за той час. Автомобільний АКБ на 65 АГ потребує для того початкового струму в 30А. Такого зарядного в АПС 1000 не вбудовано.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, Alexander888 написав:

Для котла повинен видавати правильну сінусоїду (наприклад,якщо фірми АРС,то повинен бути SMART).Але автомобільний акум заряджати тільки окремим зарядним.

В мене стоїть SMART-1000 на котлі.Він працює від 24 В.Тобто потрібні 2 батареї.Встановив дві по 190 А/ч.Повністю заряджених вистачає на 20 годин роботи котла до відключення ББЖ.

Не зовсім так, АРС без SMART на 12 В теж видає більш менш правильну синусоїду.   У мене теж SMART-1000,правда 6 акумів по 32 ампери із скутера досить непогано заряджає сам.Правда повністю висаджувати їх не доводилось.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 годин тому, newengine написав:

Чомусь ніхто не згадує, що існують лужні, нікель- кадмієві акумулятори.

С бесперебойником непосредственно работать не будут - для них специфическая зарядка нужна.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Замовив на олх б/у отаке: Luxeon UPS500LU. Не супер апарат, відгуки середні. Сподіваюсь, що в гарнлму стані. Знайти щось за алекватну ціну нереально. Позадирали ціни в 3 рази. Кому війна, а кому... :(

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Reiter написав:

Позадирали ціни в 3 рази. Кому війна, а кому... :(

Угу.Причем за всякий хлам.Может,помните старые совдеповские стабилизаторы? Сейчас их скупают счастливые обладатели дешевых г...ных генераторов.Цены 1000-1500 грн.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин тому, Alexander888 написав:

SMART-1000 на котлі.Він працює від 24 В.Тобто потрібні 2 батареї.Встановив дві по 190 А/ч.Повністю заряджених вистачає на 20 годин роботи котла до відключення ББЖ

Гарна ілюстрація реального ККД системи.

Припустимо, котел постійно споживає потужність 100Вт. Якби він живився напряму від 12В, то споживав би струм ~8,3А. Одного акумулятора йому б вистачило на 190а/год:8,3А=22,9год. Але в системі є безперебійник (який має власний ККД в кращому випадку 70%+вентилятори в UPS+втрати на з'єднувальних дротах+акум має деяке негативне відхилення від заявленої ємності). Отож фактично другий акум збільшує ентропію Всесвіту. І ККД системи можна оцінити як ~50%.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Щодо мого варіанту вирішення питання автономного освітлення/електропостачання.

На щастя вперше про подібне я задумався ще в 2008р. Тому зараз мешкаю в селі неподалік від міста, у приватному будинку. Вода із криниці, каналізація - септик. Опалення будинку пічне+котел,циркуляція гравітаційна, хоча є і насос. Майже все освітлення дубльоване - 220В+низьковольтна гілка. Коли в мережі є 220В, на низьковольтну ланку подається 12В. Коли 220В відсутнє, низьковольтна ланка автоматом перемикається на акуми. У мене є кілька 4S (заряджена 16,8В) Li-Ion збірок ємністю 10-30А/год кожна. Є також 12В LiFePO4 збірка ємністю приблизно 100а/год. Усе це добро здатне вмикатися паралельно до низьковольтної системи живлення і автоматично перемикатися між собою. Тобто у будь-який момент я можу відімкнути будь-яких два із трьох акумів без порушення функціонування системи. Літієві збірки заряджаються автоматично від стабілізаторів струму 2,5А, LiFePO4 - від 10А, є можливість форсованого заряду струмом 30А. Стабілізатори можуть живитися: від мережі 220В, від автомобіля, від сонячної панелі 460Вт. Ноути і домашня автоматика живляться лише від низьковольтної гілки, роутери - теж. Усе низьковольтне освітлення в якості стабілізаторів струму використовує драйвери від битих ноутбучних панелей.

Фактично, напруга 220В мені не потрібна. :)

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Zalizovskiy написав:

Щодо мого варіанту вирішення питання автономного освітлення/електропостачання.

Я в свій час хотів ще генератор від труби побутового газу.Але не встиг,нажаль.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Alexander888 написав:

Угу.Причем за всякий хлам.Может,помните старые совдеповские стабилизаторы? Сейчас их скупают счастливые обладатели дешевых г...ных генераторов.Цены 1000-1500 грн.

Угу, оце чудо 8000 бу 0.о І це зараз "дешево". 

А стабілізатори так, бачив 0.о

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Писав вище вже про упс з меандром на виході. Терпимо, котел запускається, працює,  але насос не айс почуватиметься. Після такого упса потрібно ставити ферорезонансного стабілізатора щоб привести отой меандр до щось схожого на синус. КПД правда так собі. але на безрибії і ліфчик портупея. На днях поїду за таким на дачу, добре що не викинув свого часу. Штатної батареї 12в 7А\г від Ritar (середнього пошиба акуми навіть в новому стані) працює до вимкнення котла 20-25хв. Впринципі вистачає щоб прогнати батареї в квартирі. Потім перева і нового підкинути. Але це якщо нема електрики 3-4год. А так то два акума по 60Аг повністю заряджених про всяк випадок на підхваті. Ну і ще притарабанив смарт кіловатний на батарею 24В. Надіюсь вистачить. 

ПС Доречі, може хто не вкурсі, але практично всі котли хочуть нуля, так що один вивід з упса потрібно заземляти. Інакше ініціалізації підпалу не буде.

Змінено користувачем Si1ver
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Si1ver написав:

Доречі, може хто не вкурсі, але практично всі котли хочуть нуля

Так, є таке горе. Ось, чоловік непогано розказав:

 

І тут ще трішки:

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку