nand1024

Проверка токарного станка

22 повідомлення у цій темі

Всем привет,  приобрел недавно такого китайца DBL2035, во время расконсервации и смазки станка возникли вопросы. Первое на что обратил внимание, вал который передает вращение с зубчатого ремня на патрон немного виляет, со стороны где крепится ремень это заметно, как на патроне пока точно сказать не могу,  из измерительного инструмента у меня только поверочный угольник и штангельциркуль, есть способ как можно хотя бы приблизительно понять он в допустимых пределах биения имеет или нет? как обычно проверяют такие станки если нет нутрометров и прочих специализированых измерителей?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Покажить, шо там за пас зубчастий?

Змінено користувачем Karmadon
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@nand1024 если нет измерителя то и проверить ни как нельзя . Ну разве на глаз. 

А так купите хотя бы индикаторную стойку .

Имея станок она все равно вам понадобится .

Зажмите заготовку в патрон  желательно что нибудь ровное , точное  шлифованое. Индикатором проверьте   биение .

Потом индикатор на патрон и в патрон болванку с вылетом  ок 300 мм.

Покачайте рукой со средним.  усилием 

 Если есть люфт в подшипниках его будет видно. Можно ещё по направляющим потягать . 

Можно проточить заготовку ровно ,потом проверить равномерность на длинне проточки . Лучше конечно микрометром , но если штангель хороший можно и им .

Это все что пришло в голову для минимального набора мерителя . 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, nand1024 написав:

как обычно проверяют такие станки если нет нутрометров и прочих специализированых измерителей?

 

Проточують з конусом в ЗБ 100мм десь Ф25 латунь чи дюраль. Міряють циліндричність.

Далі треба ІЧ мікронний +стійка для вимірювання биття.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

в общем зажал патрон под конус морзе в патрон станка(не за вращающиеся кольцо), зажал в резцедержку поверочный уголок, подвел к оси конус и выставил так что бы плоскости уголка и конуса были паралельны, оставил зазор между ними в 0.5-1мм, включаю станок, зазор немного гуляет, ближе к патрону меньше разброс, дальше от патрона больше разброс, такое ощущение что ось вращения немного под углом относительно оси заготовки

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Може бути що вісь шпінделя не паралельна направляючим. Проточіть заготовку довжиною мм150-200 із задньою бабкою. Поміряйте діаметри біля патрона і біля ЗБ. Бажано мікрометром бо різниця діаметрів на такій довжині може бути 0.04-0.1мм. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Сергій Лавріненко написав:

Може бути що вісь шпінделя не паралельна направляючим. Проточіть заготовку довжиною мм150-200 із задньою бабкою. Поміряйте діаметри біля патрона і біля ЗБ. Бажано мікрометром бо різниця діаметрів на такій довжині може бути 0.04-0.1мм. 

І що цими діями визначиться? на скільки точно виствалена ЗБ? Міряти без вимірювального інструменту можна хіба на око. Для отримання замірів потрібен інструмент якими їх проводити. Індикатор, китайська стійка і мікрометер коштують не так багато на фоні ціни станка, тому вважаю розмова ні про що.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 годин тому, yurik_b написав:

що цими діями визначить

 

Придатність для неточних робіт.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для кожного станка повинна бути таблиця допусків точності, і метода перевірки.
Наприклад ось для МН-80
 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4 (1).jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В мене задача була не стільки перевірити точність в цифрах скільки перевірити брак чи не брак. Я його не так давно придбав, взяв його погратися, для хобби. Я не токар, ясна річ що в мене немає спеціалізованного вимірювального інструменту типу нутроміра, в мене є тільки повірочний кутник та штангельциркуль. Коли розбирав щоб помити від масла яким консервуют і змастити нормальним мастилом то звернув увагу що вісь яка передає рух на патрон з того боку де гитара трохи гуляє. На тій вісі через шпоночне з'єднання були встановленні "зубчасті кільця" шестерні але по формату більше кільця нагадують, були не просто встановленні, а не аккуратно запресовані, так що кільце трохи деформувалось, мала випуклість з'являлась, мені довелось робити клинья щоб роз,єднати. Блок з гітарою був зібранний кривими китайськими руками, я на шпонках по знімав трохи металу, десь близько 0.5мм та місцями трохи більше і після цього його можна було зібрати назад "без кувалди", при цьому всі з'єднання стали плотно і без люфту. От після цього я став придивлятися більш прискіпливо до інших вузлів станка, візуально здалося що патрон трохи під кутом відносно вісі  обертання, прийдуть більш товсті та довгі болванки, спробую на них як порадили проточити та подивитись штангельциркулем наскільки товщина буде гуляти по всій довжині заготовки, якщо патрон під кутом то цей замір покаже і можна буде вирахувати кут. В мене немає до нього дуже великих вимог але якщо не вийде з тією точністью проточити навіть поршень з циліндром для моделі парового двигуна або зробити нормальні шківи, то це буде сумно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Спробуйте на металоприйомці знайти кругляк діаметром 18-24мм довжиною десь 200. Проточіть. Грубо то і штангель покаже. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, nand1024 написав:

От після цього я став придивлятися більш прискіпливо до інших вузлів станка, візуально здалося що патрон трохи під кутом відносно вісі  обертання, прийдуть більш товсті та довгі болванки, спробую на них як порадили проточити та подивитись штангельциркулем наскільки товщина буде гуляти по всій довжині заготовки, якщо патрон під кутом то цей замір покаже і можна буде вирахувати кут.

Що ви до того спеціалізованого нутроміра вчепилися. Наразі він вам не потрібний., принаймні для налаштування станка.

Якщо патрон гуляє і це видно візуально, то уявляю який там кут.

Зніміть патрон з планшайби. Можливо стружка попала під посадку, або посадочний буртик на планшайбі не в розмір, чи криво проточена. Точність проточки і посадки планшайби можете прикинути і звичайним штангелем якщо  нутромір  на ньому живий. Не обовязково щоб точно показував. Головне глянути чи присутні відхилення.

ПС Якщо придбаєте для початку хоча б індикатор часового типу (бажано з вухом) то без стійки можна поки обійтись.

Змінено користувачем Si1ver
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Може знадобиться. Станок 9craft DBL210 lv_0_20231130191949.mp4

 

Сьогодні прибирав розбіжність центрів. 

Все вийшло

 

Ютуб

Змінено користувачем VitalyFedonuk
Вставив посилання на ютуб.
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, VitalyFedonuk написав:

Може знадобиться. Станок 9craft DBL210 lv_0_20231130191949.mp4

 

Сьогодні прибирав розбіжність центрів. 

Все вийшло

 

Ютуб

Дякую, поки він в мене стоїть на столику та припадає пилюкою, робота, хатні справи і поки відсутність задач де знадобилася б токарна обробка.
В мене ще такий момент що короткі малі заготовки точно обробляти не виходить, казали мені тут що або кулачки розточувати або цанговий патрон купляти, кулачки розточувати не ризикну, а цанговий патрон може якось візьму як зайві гроші на нього будуть. якщо заготовка входить на 3 або більше см в патрон і її не переставляти в процесі роботи, то точність поки прийнятна, у всякому випадку поки нічого складнішого за шків чи ось не точив і було норм.

До речі буде до вас питання, якщо я захочу поставити на нього цанговий патрон під конус морзе, мені достатньо лише патрон зняти і всередину осі планшайби його встановити, бо наскільки я зрозумів вісь планшайби яка являє собою пустотілу трубку має конусне звуження всередині для встановлення пристосуваннь під конус морзе.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго ранку.

І навіщо Вам цанговий патрон, він вирішить проблему точності? Щоб привести станок до  тями,Вам уже казали,потрібно дві речі,індикаторна стійка з індикатором+скалка(не зажимання чогось в патрон,а скалка яка вставляється в конус шпінделя). Ви впевнені що конус шпінделя,куди вставляється цанги не кривий? Повірити його можна знову ж таки тільки індикатором. 

Можу Вам надіслати індикатор(скиньте адресу в приват),простий китайський,поміряєте повернете мені не горить. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Seeker157 написав:

Доброго ранку.

І навіщо Вам цанговий патрон, він вирішить проблему точності? Щоб привести станок до  тями,Вам уже казали,потрібно дві речі,індикаторна стійка з індикатором+скалка(не зажимання чогось в патрон,а скалка яка вставляється в конус шпінделя). Ви впевнені що конус шпінделя,куди вставляється цанги не кривий? Повірити його можна знову ж таки тільки індикатором. 

Можу Вам надіслати індикатор(скиньте адресу в приват),простий китайський,поміряєте повернете мені не горить. 

Цанговый патрон позволяет зажимать детали с большей точностью, особенно с мелкими это важно. Что бы довести станок нужен уровень мостик и шабер. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Розточувати кулачки це база,вам від неї не дітись,чому не почати з легшого 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, nand1024 написав:

Дякую, поки він в мене стоїть на столику та припадає пилюкою, робота, хатні справи і поки відсутність задач де знадобилася б токарна обробка.
В мене ще такий момент що короткі малі заготовки точно обробляти не виходить, казали мені тут що або кулачки розточувати або цанговий патрон купляти, кулачки розточувати не ризикну, а цанговий патрон може якось візьму як зайві гроші на нього будуть. якщо заготовка входить на 3 або більше см в патрон і її не переставляти в процесі роботи, то точність поки прийнятна, у всякому випадку поки нічого складнішого за шків чи ось не точив і було норм.

До речі буде до вас питання, якщо я захочу поставити на нього цанговий патрон під конус морзе, мені достатньо лише патрон зняти і всередину осі планшайби його встановити, бо наскільки я зрозумів вісь планшайби яка являє собою пустотілу трубку має конусне звуження всередині для встановлення пристосуваннь під конус морзе.

цанговий патрон саме так. 

якщо ставити мітку на заготовці та на патроні. і відмічати на яку глибину вставляв зготовку то все буде ок, проточувати патрон всеодно рано чи пізно треба буде. треба замовити спеціальну шайбу для рожиму кулачків та саму оправку для розточування 

Змінено користувачем VitalyFedonuk
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, vaycartana написав:

Цанговый патрон позволяет зажимать детали с большей точностью, особенно с мелкими это важно. Что бы довести станок нужен уровень мостик и шабер. 

мостик это что? и про какой уровень речь?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, nand1024 написав:

мостик это что? и про какой уровень речь?

Обычно это надо когда берут убитое в хлам, 50-60 летнее совдеповское железо, что бы не брать дорогие китайци. Если не отрезает в патроне, то не отрежет и в цанге. Даже раздолбаные станки за одну установку выдают относительно сносные изделия. Конечно как предлагает Сергей- в первую  очередь нужен индикатор которым обкатать шпиндель и посадочное место патрона. Если все Ок, ставим скалку, но можно патрон с обратными кулачками (если грешите на прямые) и проточить пруток 50-100 мм., диаметром  приблизительно  как отверстие шпинделя, проверить конусность, если и тут все Ок, растачивает или шлифуете прямые кулачки. Обычно не отрезает если присутствует болтанка  в салазки -резцедержатель или шпиндель болтается.

Змінено користувачем Виктор Смирнов
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Виктор Смирнов написав:

Обычно это надо когда берут убитое в хлам, 50-60 летнее совдеповское железо, что бы не брать дорогие китайци. Если не отрезает в патроне, то не отрежет и в цанге. Даже раздолбаные станки за одну установку выдают относительно сносные изделия. Конечно как предлагает Сергей- в первую  очередь нужен индикатор которым обкатать шпиндель и посадочное место патрона. Если все Ок, ставим скалку, но можно патрон с обратными кулачками (если грешите на прямые) и проточить пруток 50-100 мм., диаметром  приблизительно  как отверстие шпинделя, проверить конусность, если и тут все Ок, растачивает или шлифуете прямые кулачки. Обычно не отрезает если присутствует болтанка  в салазки -резцедержатель или шпиндель болтается.

Оно все с завода убитое и кетайцы в том числе. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, nand1024 написав:

мостик это что? и про какой уровень речь?

 

Все станки подобного класса с завода мягко говоря кривые. Поэтому 2 варианта либо берем гору мерителя и шабрим, либо просто забиваем болт и работаем с тем что есть. Скалка на кривом станке с непонятным конусом нафиг не нужна, проще по проточке прутка выставить. Центра свести таким же способом согнать на конус пруток и центр в заднюю бабку и на глаз выставить, один хрен, когда нужно проточить длинную деталь бабку приходится выставлять.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку