Reiter

Саман vs арболіт\тирсобетон

107 повідомлень у цій темі

, ttnd3d написав:

Там є пінопласт. 

Нікуди  автор поста не дінеться  від новітніх технологій.  Це він поки думає що зробить дешево, екологічно і тепло. 

Я років два тому  розглядав варіант будівництва власного будинка, рахував думав, читав, ітд. ітп.

Про це можна довго говорити, але основна думка така... в природі не буває "однослойності" щоб отримати задані характеристики треба совокупність матеріалів "стоительный пирог ".

Як мінімум із 3  елементів:

тяжкий матеріал як основа +теплоакамулятор + шумопоглинач  

ізолятор 

захист ізолятора від зовнішнього середовища.

 

Хочеш екологічності не питання все є. Але коли звичайна штукатурка коштує 300грн за мішок а вапняна 800. (цифри от балди, точно  уже не помню) зразу начинаєш поступаться своїм принципам.

 

Для себе я  вибрав варіант купити недобудований будинок і завершити будівнцитво самому. Ракушняк 45см  + на стіни пінопласт 10см.

Тепер далі... Я надзвичайно задоволенний  сучасними технологіями адже мій будинок незрівняно тепліший чим будинок моїх батьків побудований при СССР. із кирпіча  Чи  монолітна  квартира в якій я жив. 

І навіть тепліший чим будинок тещі із глини шириною 50 см. А все завдяки утепленню стін + фундаметну 

І мікроклімат теж тут чудовий нічого ніде не сиріє  і не тече.

Тому  варіант будувати з арболіта і утеплятись пінопластом це гарний варіант. Це розумна межа між екологічністю і комфортом.

      

            

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@torri В 2010 купили квартиру в невеликому будинку в селі. Стіни з бетоноблоку 90-х років. Фундамент жирний. З фундаментних блоків. Рив під погріб яму 1,1 м (більше не можна, бо грунтові води на малій глибині), то до низу фундаменту не дорив. Пінопласт 10 см, нормальні вікна і зимою на 3-4 години включається опалення ввечері. Того вистачає щоб нормально було. Але вологи багато. Там де є хороший рух повітря ще нормально. А де меньше... Осушувач повітря наше все.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
23 години тому, david.k написав:

Мене завжди цікавило що таке "екологічно" і що люди хочуть отримати від цього "екологічно" в результаті?

анекдот в тему: ""Приходить мужик у магазин ритуальних послуг і довго роздивляється труни. Підходить до нього продавець і питає: кому труну купуєте? Відповідає чоловік : тещі, і не можу вибрати- дерево чи пластик. Продавець каже - пластмасова надійна, майже вічна, але ж дерев'яна екологічна і корисніша для здоров'я ""....

 

Змінено користувачем Куляста_Блискавка
доповнення, помилка.
5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, torri написав:

Тому  варіант будувати з арболіта і утеплятись пінопластом це гарний варіант. Це розумна межа між екологічністю і комфортом.

А нашо арболіту пінопласт? Він же і так має чудовий теплоопір. См 40 стіни, думаю, вистачить з головою. Якщо такої товщини вистача в Сибірі, то в нашому кліматі точно вистачить

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 годин тому, Куляста_Блискавка написав:

Головний плюс окремої майстерні - природне, сонячне освітлення

Золоті слова.

В мене всі стіни глухі, і немає де зробити вікна. Під одну стіну насип верхового погреба, під іншу ангарчик для автомобіля, третя стіна виходить на північ прямо в сусідський паркан, і там вічні сутінки, а в четвертій гаражні ворота. От і сиджу як у бункері при штучному освітленні, на голову давить капец.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, Reiter написав:

Якщо такої товщини вистача в Сибірі, то в нашому кліматі точно вистачить

Не будуйте хату з таким підходом - якщо "десь там" є то і мені проканає. Ви ж не знаєте всіх факторів, можливо там великі тепловтрати стін компенсовуються надлишковим дешевим опаленням. Такі фундаментальні речі треба прораховувати, тим більше що це не якась абстракція, теплотехніка має чіткі виміри і методики.

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Pasha65 написав:

Не будуйте хату з таким підходом - якщо "десь там" є то і мені проканає. Ви ж не знаєте всіх факторів, можливо там великі тепловтрати стін компенсовуються надлишковим дешевим опаленням. Такі фундаментальні речі треба прораховувати, тим більше що це не якась абстракція, теплотехніка має чіткі виміри і методики.

Золоті слова!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Куляста_Блискавка написав:

якщо зробити шнекову машинку для вимішування глини з соломою і кізяком, щоб ногами не місити буде супер! Класний матеріал.

Народ, ви серйозно? Будувати житловий будинок з домішками кізяка?!!!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, newengine написав:

Народ, ви серйозно? Будувати житловий будинок з домішками кізяка?!!!

А що вас бентежить? То "натур-продукт." Століттями наші бабці і прапрабабці жили в таких будинках. Кізяк був обов'язковим компонентом і в стінах, і в підлозі, і в зовнішній "штукатурці". І печі топили пресованим висушеним кізяком. Скажу більше - по селах і досі так само роблять.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин тому, newengine написав:

Будувати житловий будинок з домішками кізяка?!!!

Кізяк містить жовчні кислоти - природна суміш поверхнево-активних речовин. Найвищий вміст їх у кінському кізяку,через особливість їх травної системи. ПАР призначені для кращої адгезії солом'яного наповнювача до глиняної основи і її пластифікації. 

За відсутністю кізяків, або через гидливість можете замінити цей компонент звичайним дешевим пральним порошком або посудомийною рідиною типу ""Фері"" 0,01..0,05% від маси глини. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ракушняк - втомитесь штукатурити. Розчин воно гребе "як у суху землю".

Арболіт - там хімії купа. Оте - якщо є дерево, то то екологічно - не більше, ніж маркетинг. Ну і палки в цементі - якщо там заведеться якась бацила, то буде сумно, якщо промерзне - палки порвуть цемент і т.д. Знову ж таки - треба штукатурити ззовні обов'язково.

Я б обрав газобетон. І не парився. Утеплював би його ще ззовні - базальтова вата плюс вентилюємий фазад.

Та у кожного своє баченя будинку мрії.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Куляста_Блискавка написав:

ПАР призначені для кращої адгезії солом'яного наповнювача до глиняної основи

Угу. Саме так. Солома - "жирна", вкрита рослинним воском. Вона не змочується. Дякуючи цьому стріха працювала.

А в стіну ця властивіть шкідлива, треба щоб наповнювач змочувався. Тому - кізяк. Та можна замінити будь-чим, що проб'є той восковий шар.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Куляста_Блискавка написав:

Кізяк містить жовчні кислоти - природна суміш поверхнево-активних речовин. Найвищий вміст їх у кінському кізяку,через особливість їх травної системи.

Кроме того там огромное количество микроволокон, которые армируют глину. 

В коровьем их практически нет. 

Так что заменить не так просто. 

, break написав:

Ракушняк - втомитесь штукатурити. Розчин воно гребе "як у суху землю"

Ну не надо, вся Бессарабия из ракушки, если знать как, то всё хорошо получается.

Хоть глиной, хоть известковым раствором, хоть цементным.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, break написав:

Ракушняк - втомитесь штукатурити. Розчин воно гребе "як у суху землю".

Все правильно! Левову частину витрат на будівництво займає штукатурка та інше оздоблення. Якщо стіна з самого початку крива, щербата  та корява, то вона або такою й залишиться, або піде велика купа грошей щоб виправити всі недоліки. Отже краще заздалегідь подумати, напружитися і придбати піноблоки з ідеальною формою.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, newengine написав:

Левову частину витрат на будівництво займає штукатурка та інше оздоблення.

Примерно 80% по стоимости. 

 

, newengine написав:

Якщо стіна з самого початку крива

То гнать строителей поганой метлой с первого ряда. 

Криворукие и пеноблок так же положат криво. 

Змінено користувачем Stebium1
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, break написав:

Арболіт - там хімії купа.

Цемент, щепа, вапно. Якщо самому робити. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В мене знайомий прибудовував верандочку. От він все в себе в голові спланував, почав всім розповідати, що збирається зробити прибудову.

Тут сусід (ще й кум) такий - о, в мене там пару кубів ракушняка гарного є, забирай даром. Той забрав. Стулив будочку, два на три. Ракушняк - рівний, стіни без хвиль. Простояло сезон. Всьо гуд, та - естетика ж. Треба ж штукатурити. Взяв причепа, привіз піску, цементу. Намішав розчину. Ляпнув розчину ковшиком на стіну і зрозумів - попав. За піском їздив з причепом стільки, що періодично виникали думки замовити зіла піску, та втримався, хоча привіз не менше. З кумом не розмовляв майже рік. Штукатурного розчину на будочку 2х3 метри пішло стільки, що при слові "ракушняк" того знайомого починає тіпати і може кидатись на людей.

І трабл був от ні граму не в кривизні стін. А в тих дірочках, що в ракушняку. Штукатурний розчин туди йшов аж бігом. Може і є хитрі технології, як його помазати мінімумом штукатурки, та все одно співвідношення порівняно з газоблоком буде в рази за об'ємом.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 години тому, Reiter написав:

А нашо арболіту пінопласт? Він же і так має чудовий теплоопір. См 40 стіни, думаю, вистачить з головою. Якщо такої товщини вистача в Сибірі, то в нашому кліматі точно вистачить

 

Ось Вам ссилка. на теплокалькулятор 

https://www.smartcalc.ru/thermocalc?&gp=229&rt=0&ct=0&os=0&ti=20&to=-10&hi=55&ho=85&ld0=100&le0=1&lt0=0&mm0=587&ld1=200&le1=1&lt1=0&mm1=149&ld2=4000&le2=1&lt2=0&mm2=474&ld3=50&le3=1&lt3=0&mm3=149&ld4=1000&le4=1&lt4=0&mm4=592

Вмикаючи і вимикаючи слої можна легко побачить що втрати будинку без піноплату 24 ватт на метр квадратний а з пінопластом 11. Тільки у випадку арболіту треба гратися із вологістю в приміщенні адже при зовнішній температурі в -20  можна загнати стіну в зону конденсації

з пенопластом.jpg 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тільки треба зважати на те, що пінопластом ви то утеплите, тільки можете і "акваріум" з будинку зробити. І гриби в кутках поростуть.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, break написав:

 І гриби в кутках поростуть.

Це означає що будинок получився ЕКО:D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, break написав:

А в тих дірочках, що в ракушняку.

Далеко не весь ракушняк имеет те дырочки.

, break написав:

співвідношення порівняно з газоблоком буде в рази за об'ємом.

Только не забываем на газоблок бум брать клей, на ракушку раствор. 

Клея пойдёт 5мм, раствора 12-20. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ті всі старі технології так собі, в кожній місцевості своя, в залежності від доступних ресурсів з своїми +-. Там де я родився - дерево, й як вище писали  кожного вечора як засинав чув як хтось їсть ту хату...

Вона зараз і досі є, але в якості дров, скоріш папіру.... Завтра фоткну, з 49 до 201+ стояла.

Змінено користувачем Y.fowler.
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

Клея пойдёт 5мм, раствора 12-20.

хто вам таке сказав? В мене майстерня з піноблоку стулена в два поверхи, 8х4м, клею 2-3мм, швів практичнно не видно, стоїть 7 років вже, на другому поверсі обладнання пару тон.

Це про кладочний.

Штукатуриться що те, що те - хоч цементом, хоч вапном, а хоч кізяками. І товщини в 5мм для піноблоку достатньо.

Змінено користувачем break
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

.

Змінено користувачем break
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, break написав:

клею 2-3мм, швів практичнно не видно,

Я Вас не понял, я об отделке, а не об кладке. 

 

, break написав:

Штукатуриться що те, що те - хоч цементом, хоч вапном, а хоч кізяками. І товщини в 5мм для піноблоку достатньо.

В моей зоне, только клей, для блока и то не любой. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку