Yunytexnik

Глубоке свердління.

23 повідомлення у цій темі

Доброго всім дня.

Підскажіть,як просвердлити отвіт в заготовці з дюраля ,щоби не повело свердло.

А точніше: потрібно просвердлити наскрізний отвіт діаметром 5 мм в заготовці 22х30х160 мм по всій довжені,але щоби отвір пройшов без відхилиння.

Перша спроба пройшла невдало,відхилиння 2 мм в обох плоскостях.

Свердлив ,затиснувши заготовку в патрон токарного станка.Заготовку виставляв по індикатору.Спочатку свердлив сверлом довжиною 80 мм,а потім довжиною 200 мм.Подавав задньою бабкою,по 2-3 мм,постійно прочищаючи свердло.Але све одно повело.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Здравствуйте. Центровочные обязательно начало сделать. Центровка жёсткая, не уведет. Если Вы уверены в том, что центр шпинделя и задней бабки соостны, то при сверлении подпирайте сверло державой резца, чтоб его не водило из стороны в сторону

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Возможно, лучше сделать разрезную втулку из трубы на ширину Кулачков, диаметром 30 мм, там где меньший размер 22 мм, подложить пластины. Так заготовка будет точно параллельно шпинделя 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не знаю чи так буде правильно і чи це робочий варіант, але може просвердлити 5 мм на якусь глибину, на якій точно не буде відхилення. Потім виточити "оправку" - циліндр діаметром 5 мм із внутрішнім отвором на 4 мм, наприклад. Далі вставити цю оправку в отвір і по ній просвердлити далі на 4 мм, потім розсвердлити на 5, знову вставити оправку і так далі. Можливо так буде точніше? 

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

90% успіху правильна (рівномірна) заточка свердла. Відхилення  2мм на 160 це дуже багато.

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Теж бувало таке, що при роботі відносно тонким свердлом, отвір уводило.

І от тут, чесно кажучи, я ніяк не можу зрозуміти механику цього "уводу". Я розумію, коли може увести на свердлильному, на нерухомій деталі. Але, Холмс, чорти забирайте, як? Як воно уводить на токарному, в деталі що обертається, і коли є чітка і глибока зацентровка? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сила тяжіння))) в ідеалі щоб ще оберталося свердло.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В мене є нкведешня книжка, там про те як глибокі дюрки свердлити... То там на всьому обладнанні робочий інструмент у вертикальному положенні.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо це канал то ліпше робити з двох сторін.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У пиноли задней бабки люфт.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А як і чи Ви заточуєте свердло? Як не крути,навіть при правильній геометрії станка,бабки і т.д. якісь пару хвилин плюс мінус ,трохи не доведена ріжуча кромка на такій довжині дають похибку. Найточніші ,і правильніші отвори при заводському/механічному заточуванні. Свердлив правда 120 мм,але різниця відчувається.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ще варіант пушечне свердло, замість звичайного

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Свердла використовував нові,але перед свердлінням перевіряв заточку і чи не гуляє

За гарматні свердла читав,але в мене їх нема.

А якщо переточити свердло ,на зразок як перові свердла по дереву,але без центральної направляючої.(назразок <

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Yunytexnik написав:

Свердла використовував нові

 

Які саме?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Звичайне свердло по металу,спіральне,подовжене.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, Yunytexnik написав:

Звичайне свердло

 

О! А для таких робіт треба якісне, незвичайне свердло з гарантовано сіметричною заточкою.

Нещодавно свердлив кілька деталей, Ф5 на довжину 70мм в латуні. Взагалі не увело.

Я б на вашому місці спробував купити якісне свердло.

Ну і оберти повеселіше.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 години тому, Y.fowler. написав:

Відхилення  2мм на 160 це дуже багато.

[оффтопік] Я б це вважав для себе блискучим результатом :D Мій перший (і поки що останній) досвід (відносно) глибокого свердління: пробував на токарному з циліндричної заготовки десь так 8х100 мм зробити трубочку. Навіть маслом поливав! Свердло вийшло назовні...... через бокову поверхню заготовки :01:[/оффтопік]
І так, у мене теж був дюраль. Як же воно налипає! Навіть ідеально симетричне свердло швидко стає несиметричним :) Нічого розумного не пораджу автору теми, хіба не засмучуватись, не втрачати віру в себе і пробувати ще.

Змінено користувачем Quercus
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На цих свердлили отвори до 7,6 мм глибиною 800, більші отвори вже на горизонтальних.

 

 

IMG_20230622_211520.jpg

IMG_20230622_203126.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Навіть при всіх ідеальних умовах на 100% присутнє відхилення, більше-меньше, воно і враховується на припуски. В той час ці глибокі отвори свердлили в заготовках, як зараз хз.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Колись давно бачив на ютубі глибоку свердловку з одночасним обертанням свердла і деталі, але з некратними швидкостями

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Спроба №2.

Дюраль 22х 25х140,діаметр отвору 5 мм.

Дякуючи не байдужому учаснику з іншого  форуму,по його рекомендації,Просвердлив отвір.

Відхилиння +- 0,1 мм.

Свердлив в такому порядку:

Зацентрував центровкою діаметром 5 мм.А потім ,повністю втягнувши піноль задньої бабки,зафіксувавши піноль так,щоби можна було крутити штурвал,Зафіксував задню бабку,подавав по одному оберту штурвала вперед-назад.Вивів свердло повністю.І так ,поступово,по 1,5 мм,не висовуючи піноль більше чим на один оберт штурвала,свердлив довго і терпеливо (адже прийшлося разів з  сто розкріпляти і знову закріпляти задню бабку).Результат мене повністю влаштовує.

 

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сверло по длине тоже меняли, или сразу длинное поставили? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, garfild79 написав:

Сверло по длине тоже меняли, или сразу длинное поставили? 

Зразу ставив довге,200мм.

Свердлив без змазки і без охолодження.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку