New

1Д601 мой первый станок

120 повідомлень у цій темі

7 часов назад, 4post сказал:

Цей верстат має стояти на низенькому дерев'яному столику, в якому встановлюється двигун, а також є гарна шухлядка. Можу скинути фото.

Підкажіть, що взагалі можна точити на такому мілкому верстаті, та чи варто тягти його додому?

Ну... ДІП300 якось додому не затягується:D.

А так дюралька, пластик та подібні матеріали при невеликих діаметрах мали б оброблятись без особливих проблем.  По сталі - треба дуже гострий різець і малі зйоми. 

Але мені дуже не до вподоби відсутність поздовжньої подачі (у тому вигляді у якому вона є хоча б на ТВ-16). Тобто точити деталі довжиною більше ніж хід малої поздовжньої на ньому проблематично.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
43 минуты назад, DimonDSS сказал:

А так дюралька, пластик та подібні матеріали при невеликих діаметрах мали б оброблятись без особливих проблем.  По сталі - треба дуже гострий різець і малі зйоми. 

Але мені дуже не до вподоби відсутність поздовжньої подачі (у тому вигляді у якому вона є хоча б на ТВ-16). Тобто точити деталі довжиною більше ніж хід малої поздовжньої на ньому проблематично.

 

Писал ранее на 1Д601 мог точить сталь (0,15 на сторону, кажись) точил втулку продольной подачи , та что под лимбом НГФ Ш3, кроме этого - инструментальная сталь СССР (уменьшал размер глухого конуса морзе №2 тот что с завода 125 мм.) И самое главное: на нем растачивал его родные прямые кулачки 80-го патрона.

Можно сверлить примерно до 10 мм отверстие, далее не хватка мощности мотора

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну так 0,15 мм это не сьем. Сколько проходов придется сделать чтоб снять допустим 5мм на диаметр. Без механизированой подачи это замахаться можно :D.  И для такого сьема нужен хорошо заточеный резец, иначе он просто подминать будет а не срезать.

Мене недавно на фрезере BF20 нужно было несколько десятков проходов по 200мм сделать, уже после первых 5-ти снял ручку и начал крутить винт подачи шуруповертом:D.

Чувствую что установка автоподачи не за горами не смотря на стоимость (шд + драйвер + муфта).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Всем здравствуйте,пробежался по теме,и решил написать чуток от себя,потому кск у самого первый такой же был,после востановления и модернизации я его продал,челоыек который его приобрёл остался доволен.Так вот,точил я на нём практически всё,и железо,нерж,цветмет,текстолит,капролон,и даже дерево, и трудносей с обработкой я не испытывал совершенно,на обыкновенной чернухе я за проход снимал в лёхкую по 0.5мм.В плане модернизаци,в работе очень испытывал дефецит того что ход поперечной ограничивался всего 60мм,что меня совершенно не устраивало,потому как при перестановке суппорта и фиксации точность попроту нарушалась,и задумался я сделать полное передвижение всего супорта по всей длинне станины и при этом выдерживать размеры.Сразу скажу о том что,я не рекламирую а хочу показать вам как я этого добился,и поверьте что по моим стопам тоже пошли коллеги форумчане и у них тоже все хортшо получалось.

Кому интересно можете посмотреть по ссылке когда то созданную мной тему и активно посещаемую коллегами.Возможно это кого то вдохновит на такую же переделку.

  http://www.chipmaker.ru/topic/95816/

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

подскажите кто разбирал-собирал переднюю бабку 1д601. как сильно и как вообще зажать гайку, чтобы стянуть подшипники ? как сильно (легко или нет) гайка закручивается ?

пробовал затягивать сколько мог, держа кукой шкив - есть люфт и продольный и поперечный.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Александр Салий

1 час назад, Александр Салий сказал:

подскажите кто разбирал-собирал переднюю бабку 1д601. как сильно и как вообще зажать гайку, чтобы стянуть подшипники ? как сильно (легко или нет) гайка закручивается ?

пробовал затягивать сколько мог, держа кукой шкив - есть люфт и продольный и поперечный.

Держа рукой шкивок, Вы подшипники не стянете. Как вариант: 1) снимаете шкивок, закручиваете планшайбу с патроном (я, зажимал, газовым ключом через прокладку, шпонка шкива была упором), котрите планшайбу; 2) ставите шкивок и зажимаете гайку, с усилием разумным), зажав в патроне вороток, ключ и т.д. (рычаг). Подтянули, проверили.Если надо подтянули еще. Главное сильно не перетянуть. Если перетянете, лёгонько стукнете, через проставку, по патрону, натяг ослабнет.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

затяжки патрона тремя маленькими болтиками хватает удержать патрон от прокручивания ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Александр Салий сказал:

затяжки патрона тремя маленькими болтиками хватает удержать патрон от прокручивания ?

Три маленьких болтика на планшайбе попадают при закручивании в проточку на шпинделе и не дают раскручиваться патрону при работе и затяжке подшипников. Патрон зажимать надо тоже с усилием.

@Nikita  Можете в приват скинуть номер телефона расскажу в режиме реального времени)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Привожу фото модернизированного мною суппорта, правда для ТНШ-1.

Есть возможность выставлять лимб в 0.

Если кому интересно пишите в личку.

IMG_1793.JPG

IMG_1787.JPG

IMG_1791.JPG

IMG_1792.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

немного опоздал но....

спасибо всем за советы. сделал по ним приспособу  для стягивания радиально-упорных подшипников бабки. все просто и удобно.

Фото0021.jpg

Фото0020.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Підкажіть, будь ласка, може хто знає.

Намагаюсь витягнути гвинт малої поздовжньої:

1) вибив штифт на рухомій частині лімбу (штифт конічний, у мене з одного боку був запідлице, з іншого в глибині отвору, і бити треба було з тієї сторони, де штифт в глибині)

2) зняв рухому частину лімбу з гвинта

3) викрутив бронзову гайку, яка вкручується в нерухому частину лімба (сколхозив ключ, аналогічний тому, що на ру-Чіпі юзали, з шайби). Гайка ф12, L=6.12, різьба М12х1.

4) вибив штифт із корпусу малої продольної, який тримав у ній нерухому частину лімбу. Власне, є люфт (по окружності) нерухомої частини, тому вирішив подивитись, що з ним. Штифт вибивався зверху вниз, при нормальному положенні деталі.

5) витягнув гвинт разом з нерухомою частиною лімбу, із корпусу малої поздовжньої.

.....

Профіту нема. Гвинт не витягується з нерухомої частини лімбу.

 

Витягую так, щоб різьбова частина зрештою пройшла через корпус лімбу (бо на валу є буртик, який не дасть витягнути в іншу сторону).

Вал і лімб начисто відмиті в бензині, візуально вал нічого не тримає в корпусі лімба, і він ходить вперед-назад на 2-3 мм.

 

На ру-Чіпі я бачив фото валу - там же нема ніби нічого, чим він міг би триматись за лімб (те фото додав для наглядності нижче)..

Но не іде.

 

В принципі, мені не так сильно його і треба витягнути, але:

1) хотів підкласти бронзову шайбочку між корпусом лімба і буртиком на валу

2) хотів зняти розміри з нерухомої частини лімбу, щоб, може, колись зробити "покращену копію"

3) ну, і сам принцип. Нє, а чо воно?

 

Може, хтось знає, що може заважати витягнути вал із корпусу нерухомої частини лімбу?

Нижче фото моєї деталі, а далі - вал з ру-Чіпа.

 

limb_1.jpg

post-125541-032633400_1460828277.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, knife_life написав:

... візуально вал нічого не тримає в корпусі лімба, і він ходить вперед-назад на 2-3 мм.

Подивіться в глибину різьбового отвору на стан буртика під хорошим освітленням. Дуже схоже на те, що буртик чіпляє за внутрішню різьбу. Може на буртику натерло наклеп, спробуйте не тягнути, а викручувати.

Ще можливо, що протерло канавку в корпусі тими проточками, що зроблені на гвинту біля буртика і ними і зачіпляється.

Якщо, звичайно, всі фіксатори вибили/викрутили.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго вечора!

Та на своєму теж прибирав люфт,на малій ,розбирається там все добре. Сам лімб із ручкою ,так як Ви казали штіфт,знімається легко. Потім гвинт. Якщо потрібно,зараз розберу гляну.

IMG_20211225_203453.jpg

IMG_20211225_203501.jpg

IMG_20211225_203512.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Grinder написав:

схоже на те, що буртик чіпляє за внутрішню різьбу. Може на буртику натерло наклеп, спробуйте не тягнути, а викручувати

 

Та ніби буртик заходить спокійно в різьбу, а вже потім щось тримає. Я пробував і тягнути, і крутити в різному напрямку, і комбінувати ці підходи. Щось не пішло, хоча візуально буртик виглядав акуратно.

 

, Seeker157 написав:

Та на своєму теж прибирав люфт,на малій ,розбирається там все добре. Сам лімб із ручкою ,так як Ви казали штіфт,знімається легко. Потім гвинт. Якщо потрібно,зараз розберу гляну.

 

Ясно.

Дякую, не потрібно розбирати.

Видно, щось все-таки пошкоджене у мене.

 

Наступного разу ще подивлюсь, зараз зібрав, бо є надія на днях виточити нові штифти, замість тих, що встановлені - бо ті якісь прослаблені (або отвори розбиті.

Штифт, який входить в тіло МП, взагалі майже наскрізь проходить.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, knife_life сказал:

Штифт, який входить в тіло МП, взагалі майже наскрізь проходить.

Можливо буде краще ,перед тим як точити новий штіфт,отвори пройти свердлом(на пару десяток більшим)- вирівняти їх по розміру,а потім штіфт.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Є питання,де можна роздобути обратні кулачки на 80 патрон. Так розумію це ще рідний патрон,і можуть бути деякі відмінності із іншими . IMG_20211107_093119.jpgIMG_20211107_093119.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
42 минуты назад, Seeker157 сказал:

Є питання,де можна роздобути обратні кулачки на 80 патрон

если совсем коротко - то нигде. раз в пятилетку проскакивают на барахолках, но т.к. у пскова размеры от патрона к патрону гуляют, мне еще ни одни не подошли. 
проще взять комплектный патрон (псков/китай, для этого малыша не так важно), чем найти кулачки под свой

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Seeker157 сказал:

Є питання,де можна роздобути обратні кулачки на 80 патрон.

 Залишіть точні розміри Вашего прямого кулачка в моїй ПП, як совпадуть, будемо вирішувати подальшу долю кулачків.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
48 минут назад, Виктор Смирнов сказал:

 Залишіть точні розміри Вашего прямого кулачка в моїй ПП, як совпадуть, будемо вирішувати подальшу долю кулачків.

Дякую. Переміряю відпишусь

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

у мене є 80 патрон зі зворотними кулачками. так там спіралі не співпадають. кулачки туго ходять і сателіти погнули до мене. зверніть увагу

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку