savelich

Час від часу цікаві події відбуваються

37 повідомлень у цій темі

Тут все більше про залізо, та про залізо..., але ж не залізом єдиним... тим більше в "курилці".

Так от, цього року сталася мало ким помічена загадкова подія, принаймні в нашій місцевості (Одеська область).  Але все по порядку: в моїй майстерні під стріхою вже багато років постійно жило не менше як півсотні горобців - моїх друзів :). Так от, цього року ще навесні всі мої горобці були на місці, цвірінькали, висиджували горобинят..., а літом всі раптом зникли. До цих пір нема жодного. І навкруги хоча би одного побачити. Діти в Одесі за сотню км живуть - також звернули увагу, не стало горобців і в Одесі. Що з ними сталося, куди подівалися? Чи якийсь горобиний ковід їх покосив, чи фермери якимись хімікатами потруїли? Що б то воно означало, може хто знає?  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Повно. Підозрюю погана харчова база у ваших краях стала. Ближче до моря чайки відганяють. От недавно рубав дрова, попадається багато лічинок короіда, відкидаю рядом в бік і горобці пасуться, навіть не лякаються, цвірінькають просять ще. Коли іх немає, підлітають шпаки, так ті взагалі зграєю налітають, один поперед одним.. 

Можливо агрономія виною тому в Ваших краях, як-не-як сільськогосподарський регіон.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Уже несколько лет подмечено! Горобцов в Одесских дворах катастрофически поменьшало.
Похоже они исчезают вместе с тараканами...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
59 минут назад, savelich сказал:

Що б то воно означало, може хто знає?  

Ни кто не знает, теорий много, ответа нет. Но воробьи вымирают и внесены в красную книгу мира, а ведь ещё 40 лет назад масса (вес) воробьёв на планете был больше чем у любого другого вида. 

У сеябя в орешнике постоянно их подкармливаю, есть ещё небольшая стайка.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 минут назад, Iгрек сказал:

Повно. Підозрюю погана харчова база у ваших краях стала. Ближче до моря чайки відганяють. От недавно рубав дрова, попадається багато лічинок короіда, відкидаю рядом в бік і горобці пасуться, навіть не лякаються, цвірінькають просять ще. Коли іх немає, підлітають шпаки, так ті взагалі зграєю налітають, один поперед одним.. 

Можливо агрономія виною тому в Ваших краях, як-не-як сільськогосподарський регіон.

 

Теж спочатку про кормову базу подумав. Цього року тут рекордний врожай зернових і соняшника, гадав, подалися мої горобці на поля. Але ж врожай давно зібрали, поля переорали й озимі посіяли, он вже й миші з полів повернулися, нишпорять кругом, коти ледь встигають ловити,  а горобців так і нема. Загадка. Без горобців  погано, китайці свого часу в цьому пересвідчилися, то ж і я хвилююся... :(

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Одессит сказал:

Похоже они исчезают вместе с тараканами...

То же думаю в этом направлении. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В Кривому Розі є горобці в достатній кількості. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, Одессит сказал:

Уже несколько лет подмечено! Горобцов в Одесских дворах катастрофически поменьшало.
Похоже они исчезают вместе с тараканами...

Чтоб в городе тараканы исчезали?! Чудеса! Если так, то это приятная новость. Натерпелся я от этих тварей в свое время живя в городкой квартире... 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Пару років тому я теж звернув увагу, що десь наприкінуі літа - початок осені зникли горобці. (Київська область). Тихо у дворі, не чутно "жив-жив". Горобців немає зовсім. Тижнів два так. Потім з'явилися, наче нікуди і не дівалися. Дружина видала версію: " Навєрно на яйцях сидять!" Вірю версії дружини! 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 минуты назад, savelich сказал:

Чтоб в городе тараканы исчезали?! Чудеса! Если так, то это приятная новость. Натерпелся я от этих тварей в свое время живя в городкой квартире... 

 

На сегодня обычный рыжий таракан: вообще редкость!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Одессит написав:

На сегодня обычный рыжий таракан: вообще редкость!

Вислати Вам жменьку  для розмноження? Поруч на  поверсі бомжатник - там їх відрами.:bad:

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, Teo сказал:

Пару років тому я теж звернув увагу, що десь наприкінуі літа - початок осені зникли горобці. (Київська область). Тихо у дворі, не чутно "жив-жив". Горобців немає зовсім. Тижнів два так. Потім з'явилися, наче нікуди і не дівалися. Дружина видала версію: " Навєрно на яйцях сидять!" Вірю версії дружини! 

 

 

Окрім кормовоі бази, птахам середньрі ваглвоі категоріі, є зручнічть гніздування. Раніше які бцли коробки дахів? А звраз все зашивають наглухо щоб ні одна вата тепла не просочилася.  Мало того, зараз птахи ще дуже полюбляють викльовувати утеплення наших будинків. Вже навчилися розкорковувати шари штукатурки, щоб дібратися до утеплювача. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Iгрек Так, згоден. У цьому році навесні перекрив дах. Шифер зняв - металом накрив. Три мішки горобиних гнізд ( трава, пір'я) викинув з-під шиферу. Горобці , напевно, були від того не в захваті. І куди їм тепер ? Так, знайшли шпарину під балконом, і ціле літо, наче бджоли у вулик, залазили і вилазили. Я їх не зачіпав, нехай... Навіть жалкувато остальних стало... Виселив я їх з дому. Будинок то не тільки мій, а і їхній також.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хруща мало було, відповідно і горобців.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Куляста_Блискавка сказал:

В Кривому Розі є горобці в достатній кількості. 

Там летом даже снегири есть9_9

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
53 минуты назад, Куляста_Блискавка сказал:

Вислати Вам жменьку  для розмноження? Поруч на  поверсі бомжатник - там їх відрами.:bad:

Довелося пожити серед росіян, зокрема мордви. То у них традиція була - в новий, щойно збудований будинок заселяти спочатку принесених в старому валянку тараканів, а після вже самим заселятися. Казали так треба, щоб достаток був в новому домі... xD

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Да, действительно  воробьев стало меньше, север  области.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

До речі. Також ні пана Чіка ні пана Чака не чути і не видно з їхніми сімействами.

В нашому будинку хоч і підшили дах, але щілини є. І горобці там під дахом добре себе почували.

Поки сусідній підїзд був не заселений, в ньому жило сімейство пана Чіка. То стадо коней зранку так топталося що через стіну будили.

Пан Чак живе з другої сторони будинку під дахом. Влітку кожного ранку його було чути. 

Зашивали підїзд пінопластом і конопатили біля вікон (власне так залізали в підїзд) осінню - горобців там вже не було. А по весні знову появилися і під дах заселилися.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У меня во дворе  и горобцы и другие птицы в избыточном количестве. наблюдаю ежедневно. Но возможно это связано с тем, что я давно уже перестал брызгать ядами деревья а верхушки плодовых деревьев (урожай) отдаю им на растерзание. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Y.fowler. сказал:

Хруща мало було, відповідно і горобців.

у нас как писали выше (киевская обл) горобців мало

но вот хруща  в этом году - в их период  две недели как бомбардировка была по вечерам  в окна   на улице тьма

на участке копал лунки так в каждой 2-3 шт (залез в интернет  там норма вроде 1 на 24 метра  норма)

а пропажу пернатых заметил когда  похолодало осенью - на улице чем то занимался и обратил внимание тишина 

а так синички пока есть изредка 

проезжал по окружной мимо Киева так там ворон  на крайних домах - аж небо черное  - утром дело было 

Змінено користувачем Viktor_KVS
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, savelich сказал:

заселяти спочатку принесених в старому валянку тараканів

Поездил по северам, повидал всякого ... кто в курсе, то поймет  !

Но такого - не встречал.

Я худею !

Змінено користувачем технократ
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сдается так, шо через пару лет у нас не только тараканы и горобцы исчезнут, которые тоже жить хотят...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Stebium1 сказал:

Ни кто не знает, теорий много, ответа нет.

Ответ в истории !

 ...Китая. :D

Кто-кто, а Вы должны помнить.

 

Ну, и как подтверждение этой теории, 

на базарах повысилось предложение тушек перепёлок. xD

Змінено користувачем технократ
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

До речі, таргани перебралися на укрзалізницю! Кочують по країні, підбирають нових господарів! 

А горобців вистачає.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 часов назад, savelich сказал:

Довелося пожити серед росіян, зокрема мордви. То у них традиція була - в новий, щойно збудований будинок заселяти спочатку принесених в старому валянку тараканів, а після вже самим заселятися. Казали так треба, щоб достаток був в новому домі... xD

Це Ви мабуть говорите за багатоповерхові будинки. Тому що в сільських будинках(як кажуть в хатах) таракани не живуть. Жив певний час у містах,і ненароком привозив "квартирантів",у речах чи як . Але їх немає,незнаю чому ,не живуть. Зацікавило,і дійсно виявляється це так. Не скажу за п'ятиповерхівки ,що зустрічаються в смт. а в обичних хатах їх ніколи немає.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку