AStorm

380 вольт в майстерню на час блекауту

27 повідомлень у цій темі

Мирного всім неба панове.

Маю в майстерні генератор на 5,5 кВ 220в, а всі споживачі, окрім світла, на 380в. 

Ставити частотника на кожен станок не цікаво, від слова зовсім, генератора на 380в купляти теж не варіант.

Хотілося б щось типу "центрального" частотника, який би стояв після генератора і живив би декілька станків/моторів, максимально навантаження буде 3 кВ. До прикладу щоб працювати на токарному треба крутити 3 мотори, фрезерний 2, і так дальше.

Чи існує такий девайс?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В вашому випадку єдиний можливий центральний частотник це трифазний генератор. Розчеплювач фаз вас навряд чи врятує

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, AStorm написав:

До прикладу щоб працювати на токарному треба крутити 3 мотори, фрезерний 2, і так дальше.

теж цікавить, чі можливо від частотника запустити декілька моторів

одночасно в один момент? або по черзі?

багато кажуть, що поставили частотник на токарний

а від чого насос сож?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Serbond написав:

а від чого насос сож?

 

від 220 магнітнв помпа. Малий. Знаю що і на іжі таке саме.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Насос СОЖ можно і ч/з конденсатор з 220В. крутити, там малопотужний двигун. Звісно, якщо це не станція високого тиску.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Если в мастерской есть 3 фазы и оборудование под них заточено, то единственный выход - 3Ф генератор. Имею опыт питания станков от 3Ф станции 5.5 кВт. Запускать удавалось только 3 кВт-ный двигатель токарного и всё, что меньше, соответственно. Ибо моторы не только жрут мощность в установившемся режиме, но и имеют достаточно большой пусковой ток, который должен уметь выдать генератор.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Так все заточено під 380 і по функціоналу все влаштовує, а переробляти всі станки на 220 то буде з десяток частотників і 100500 конденсаторів...

 Досвід з генератором на 380 в мене великий, і по хорошому, щоб перекрити ВСІ потреби, включаючи 11 кВ двигуни треба 25 кВ потужності генератора, а лишніх 10- 16 тисяч вічно зелених на такий генератор немає.

 Привозив я ще дирчик на 380 рівносильний моєму на 5 кВ, він не стягнув мотора  2,2 кВ по пусковому тоці. 

 Ще є питання чи буде частотник працювати від генератора, який йому потрібен синус і тд,  в кого є досвід роботи, моделі частотників?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Частотнику абсолютно всеодно на форму того сигналу: чи там синус чи квадрат чи взагалі постійний струм, але він боїться стрибкив напруги які можуть виникати на малопотужному генераторі при підключенні і відключенні енергоємких споживачів. При цьому завдяки плавному пуску з частотниками зменшаться пускові токи двигунів.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Теоретично можна зробити інвертор з 220В на три по 380В з чистим синусом на виході на потрібну Вам потужність (по типу як зараз популярні 12В-220В), але питання в іншому, хто за цю роботу візьмется і скільки в теперішніх реаліях це обійдеться, але знову ж таки, потрібно робити з врахування пускових токів тих двигунів + ще трішки зверху.

На мою думку найдешевше вийде купити частотники на двигуни

Змінено користувачем yurik_b
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо є реальна необхідність, то ваш варіант 3Ф генератор на відповідну потужність і вперед.

Якщо хобі і нема чим зайнятись та присутні лишні гроші - то можете погратись частотник/розчеплювач/інші збочення.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, yurik_b написав:

На мою думку найдешевше вийде купити частотники на двигуни

Пристрої плавного пуску. Якщо купувати частотники лише для цієї функції, то навіщо переплачувати приблизно вдвічі?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Олек77 написав:

Пристрої плавного пуску. Якщо купувати частотники лише для цієї функції, то навіщо переплачувати приблизно вдвічі?

Ви мене, певно, не правильно зрозуміли, малося на увазі не задля плавного пуску, а для можливості роботи від наявного генератора.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, yurik_b написав:

Ви мене, певно, не правильно зрозуміли, малося на увазі не задля плавного пуску, а для можливості роботи від наявного генератора.

Ага теж думаю про плавні пуски + дирчик 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

теж цікавить, чі можливо від частотника запустити декілька моторів

одночасно в один момент? або по черзі?

багато кажуть, що поставили частотник на токарний

а від чого насос сож?

Єсть такі частотники, які програмуються на різні мотори.

Якщо двигуни однакові, то любий частотник буде крутити два двигуни.

В мене так шпінделі працюють.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В мене в паспорті генератора написано, що або активне навантаження 3,6кВт або асинхронний двигун в 1кВт.

Тобто - для 3кВт обладнання треба трьохфазний генератор мінімум на 10кВт номінальної потужності.

Чудес не буває, нажаль.

Дрібні "побутові" генератори розраховані виключно на навантаження з cos φ близько одиниці (взагалі то всіх стосується генераторів, та на великих зкомпенсувати реактивність знають як, а на маленьких це дуже дорого).

Змінено користувачем break
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Єдине чудо на яке Ви можете мати надію , і то в разі нявності в верстатах фрікціону то встановлення електродвигунів 660/380В дозволяє знизити пускові токи з 7,5 крат до 2,5 крат, як що цей варіант не влаштовує або  не прийнятний то не заморочуйтеся встановлюйте генератор відповідної потужності , у мене стояла задача у свій час мати в приводі стенда 22кВт , як варіант розглядалося використання гідростатичної трансмісії з приводом від потужного дизеля, 

Змінено користувачем Hydravlic
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ganch_er написав:

Єсть такі частотники, які програмуються на різні мотори.

Якщо двигуни однакові, то любий частотник буде крутити два двигуни.

В мене так шпінделі працюють.

 

я мав на увазі, чі можливо від частотника живити одночасно декілька двигунів?

наприклад привід токарного і насос сож?

якщо так, то як запускати?

обидва одночасно ввімкненням частотника?

чі після запуску першого частонником під'єднати другий трифазним вимикачем?

але наскільки зрозумів це неможливо 

в один момент часу тільки один двигун, вірно?

, Ganch_er написав:

Якщо двигуни однакові, то любий частотник буде крутити два двигуни.

В мене так шпінделі працюють.

чі це одночасно два шпінделя круте? чі по черзі?

Змінено користувачем Serbond
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

я мав на увазі, чі можливо від частотника живити одночасно декілька двигунів?

Можно. 2 сразу. Подключать/отключать на ходу нельзя (или очень не рекомендуется). Если затянуть пуск на несколько секунд, то можно существенно ограничить пусковой ток. Тогда есть шанс запустить, например, 4 кВт движок от 5.5 кВт-ного генератора.

 

, Serbond написав:

чі це одночасно два шпінделя круте? чі по черзі?

У меня от одного частотника запитан шпиндель на фрезере и подача на другом фрезере. Ничего, крутятся вместе. Шум мешает, если работать долго. А они, в основном, под шпонки и прочие мелочи.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вообще, для питания от генератора полезно на вал генератора прицепить маховик, а перед подключением двигателя к генератору подключать конденсаторы для генерации реактивной мощности, которая нужна движку для пуска.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, AStorm написав:

 

Маю в майстерні генератор на 5,5 кВ 220в

А який діаметр того генератора на 5,5кВт?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Прикидав на свою майстерню 3ф генератор, самий прожерливий 16к20 з 11квт… Відкинув цю ідею, трохи змінив графік, в ночі у нас світло поки є. Після перемоги ці генератори коштуватимуть дешевше грязюки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Колись давно (може 100 років? я то на картинках тільки бачив) двигунів не вистачало і на заводах часто був один привід на купу станків.

Вал від одного великого двигуна через весь цех і купа ремінних передач...

Це я до того, що як дуже сильно треба, то в умовах нестачі електрики привід верстата від ДВС в рази вигідніше, ніж мудрити з частотниками і компенсацією реактивностей та стартового споживання.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

трифазний генератор плюс плавний пуск через частотник. Якщо ви не золото токарите, то можна забутись.

ПС. Знайомий ногою "підкинув" стружку в генератор - обмотка згоріла. Трифазний дизель на кучу кВт, а токарний так і не запустило. 

Я пробанув запускати компресор на 700ватт (генератор на 2,8 в піку) - блокується.

Багато знайомих купували генератори трифазні - не запускало. Лічили частотниками, вони також дуже не дешеві. 

Є варіант з "хр(нової" опери - це крутити асинхронник через шків, з нього три фази. Та я б такий варіант і не розглядав би.

 

В мене є запасний варіант - ножний токарний ))) На фотці без педалі, але видно де стояла )))P2010024_0.jpg

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

я мав на увазі, чі можливо від частотника живити одночасно декілька двигунів?

наприклад привід токарного і насос сож?

якщо так, то як запускати?

обидва одночасно ввімкненням частотника?

чі після запуску першого частонником під'єднати другий трифазним вимикачем?

але наскільки зрозумів це неможливо 

в один момент часу тільки один двигун, вірно?

чі це одночасно два шпінделя круте? чі по черзі?

Мені потрібно одночасно..

Вам потрібно звернутись на фірму яка продає частотніки, так скоріше вирішиться ваша проблема.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Є два типи частотників:

Розумний, який буде бачити два різних двигуни.

І тупий, який просто видає однакову частоту і струм, а ви підключаєтесь як до звичайної розетки своїми двигунами і вони будуть однаково працювати..

Інший двигун вимикати вимикачем, плюс краще зробити плавний пуск..

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку