Filosof

Обговорення зварних швів на тризубі монументу

60 повідомлень у цій темі

Ще про гарні шви і рівність металу того що є 🙈

IMG_1762.png

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зварні шви може й не красиві. Та я не бачу зморшок від температурної деформації металу. І я бачу, хай і кривенький, та суцільний валик шва.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, moonlight_diy написав:

Ще про гарні шви і рівність металу того що є 🙈

 

Як я розумію, Ви мабуть ще досить молодий, і совка не застали. Тому Вам складно розуміти ті часи. 

От задайте самому собі питання - нахіба було накладати (і залишати) шви такої товщіни і ширини, якщо для повного провара, і міцності достатньо було поварити набагато тоншими швами?  Але от чомусь навалили товстенні і широченні шви, витративши на те в рази більше електродів і "людино-годин".  Спитайте себе - нахіба? 

Всеж не зрозуміли? Тоді погляньте на всю статУю вцілому. А потім порозглядайте, хочаб в інеті на картинках, радянські пам'ятники, скульптури, монументи, барель'єфи... Особливо ті, що були "ідеологічні". 

І, можливо, Ви всеж побачіте одну загальну рису в більшості з тих "витворів". Ви дуже рідко побачіте плавні зализані форми. Вони майже всі мають "рубані" форми, з чітко вираженими лініями, різкими гранями. Саме таким тоді був так би мовити "офіційний радянський стиль". 

І цей пам'ятник не є виключенням. Точніше не зовсім.  Тут поєднали  округлі випуклі форми, з тими самими чітко вираженими лініями. І зроблено це саме отими товстенними швами, які на відстані звичайного глядача здаються просто певними лініями, що створюють певний дизайн. Тим більше, що на таких величезних площах просто не можливо  ідеально "зализати" зварну конструкцію, зварену з сотень (якщо не тисяч) фрагментів. А якщо не можливо скрити, треба навпаки підкреслити. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

12a.png

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Про що підняли хайп? Я так зрозумів, в старт топіку показаний напівфабрикат. Про що розмова?

Критиків же прошу показати свої роботи. Щоб було ясно, що людина розуміється на зварюванні нержавійки.

А то вже совок почали возвеличувати. Тоді було так. Зварювальник половину електродів злямзить, пропив, далі варив з похмілля тими що залишились.

 

ЗІ. Відносно стійкості до вітрових навантажень і іншого.

Замоваляв якось зварку відповідального, навантаженого виробу.

В кінці питаю зврювальника - А воно не трісне?

Він відповів, - Звичайно колись трісне, але не по зварювальному шву.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Почали монтаж:

ab02e08-1-original.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, mmad2 написав:

Про що підняли хайп? Я так зрозумів, в старт топіку показаний напівфабрикат. Про що розмова?

Критиків же прошу показати свої роботи. Щоб було ясно, що людина розуміється на зварюванні нержавійки.

А то вже совок почали возвеличувати. Тоді було так. Зварювальник половину електродів злямзить, пропив, далі варив з похмілля тими що залишились.

 

ЗІ. Відносно стійкості до вітрових навантажень і іншого.

Замоваляв якось зварку відповідального, навантаженого виробу.

В кінці питаю зврювальника - А воно не трісне?

Він відповів, - Звичайно колись трісне, але не по зварювальному шву.

Возвеличувати совок? Я розказав те що розказував чоловік який варив той памятник. 

Про "трісне". Ви в курсі всіх перетворень структури металу (сталі) при зварюванні? Шо відбувається при остиганні металу? Мені пощастило бачити  травлені шліфи зварного шва. Вельми пізнавально було. Не тільки в книжках дивитися на них. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, mmad2 написав:

Критиків же прошу показати свої роботи.

В мене є досвід зварювання. Ручного, напівавтоматом, газом, машинне... Великим зварювальником себе ніколи не вважав і кваліфікацію в цьому маю не найвищу, хоч щось там наче трошки тямлю.

Показувати свої роботи не буду.

По перше - бо зараз працюю в зовсім іншій галузі і хоч маю зварювальне обладнання, не стану шукати шматок нержі і електроди до неї, щоб задовольнити чиюсь цікавість.

По друге - як казала одна людина "щоб визначити, що страва не смачна, не треба ставати кухарем і щоб сказати, шо штани короткі - не треба бути кравцем".

Мені шви не сподобались. Напівфабрикат? Не питання, та тоді хтось може показати, як ті шви виглядають на закінченому виробі?

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин тому, mmad2 написав:

Про що підняли хайп? Я так зрозумів, в старт топіку показаний напівфабрикат. Про що розмова?

Як людина, яка вже майже 30 років працює з нержавійкою, і з них більше двадцяти, саме по її зварці аргоном, шліфрвці і поліровці, можу з повною відповідальністью говорити - красивий фінальний зовнішній вигляд виробу, після механічної обробки, ні грамма НЕ показник якісних швів, для виробу, що буде працювати в складних умовах, і під сильними навантаженнями. Красива обгортка, зовсім не показник, що в середині смачна цукерка.

Якщо нема доступу до справжньої перевірки, в тому числі і рентгеноскопією, то от якраз побачівши фото і відео процессу і як Ви сказали "напівфабрикату", можна стверджувати про НЕ якість зварних швів на відповідальній конструкції. 

частина швів поварена поверхнево, без провару. Ще частина швів спалена. Можливо, десь після половини поганажу той зварник і "придр...чився", того ми вже не маємо бачіти... Але всеодно, на фото-відео процессу,  ніде не видно було навіть натяку на те, що вариться з піддувом. В те, що ту конструкцію потім перевернули, зачистили і проварили ще з середини, я не вірю. А це значить, що зсередини, окрім великої кількості непровару (під поверхнево покладеними швами), ще майже всюди і згорівша нержавійка (в народі зветься їжаками). Особливо там, де таки є "провар" без зворотнього захисту. 

 

 

 

9 годин тому, mmad2 написав:

 

Замоваляв якось зварку відповідального, навантаженого виробу.

В кінці питаю зврювальника - А воно не трісне?

Він відповів, - Звичайно колись трісне, але не по зварювальному шву.

Оце свідчить про те, що Ви особисто Не зварщик, і тим паче без знань поведінки металів в зварних конструкціях. 

Те, що хтось щось комусь сказав, хтось когось по телефону словами завірив... то все "Одна Баба Сказала".

 

Я схильний довіряти своїм очам, і своєму багаторічному досвіду. Якщо ніхто не перевпевнить в зворотньому, з допомогою профессійної незалежної перевірки))) 

 

Пи.Си. - Це бутафорія. І різниця якості тут така сама, як між Антонівським і, вибачте за слово, кєрченським мостами))) 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Який висновок? Відірветься та впаде?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 3121 написав:

Який висновок?

рулетка.

Від варіанту, що простоїть до наших праправнуків.

До варіанту, що вітер створить вібрацію, окремі плитки почнуть рватись по швах і як тільки відірве одну - далі процес піде лавиною.

Ми повну картину зварювання не бачили. Початкові фотки, які назвали вище "напівфабрикатом", не подобаються.

 

Ну і я не вірю в безкорисливість. Навіть в тому, що гроші спонсорські. Відчуття, що з 28 мільйонів кошторису половина пішла завсім не на тризуб, не відпускає. Та суб'єктивні відчуття, які склались після того, що останнім часом відбувається (торгівля гуманітаркою, генератори, які подарували європейці, на базарах за трійною ціною, барабани в сховище, ремонт доріг і бюджетні кошти на кіно в час, коли сховищ просто нема і т.п.) кажуть мені, що і тут нас дурять.

 

не про зварювання, та про вітер -

бачив як утеплили пінопластом двоповерхову майстерню. Пінопласт прибили грибочками і зверху перетягли штукатуркою. Стояло з місяць. Потім вітер знайшов шпарину і відірвав кілька листів. Ще трохи постояло. Потім черговий раз погода змінилась і абсолютно увесь пінопласт опинився в полі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доречі, з приводу розмов диванних зварників, про те, що зварна точка тримає 100 кіло, а сплошний шов взагалі вічний...

Ось приклад НЕякісного зварного шва. І це заводський шов. Трубка ф20х2, купувалась як AISI-304, але по іскрі і мех властивостям, то і тут на..ли, і всунули дешевшу 201. 

При згинанні перестарався з кутом. При розгинанні тріснуло по шву. І зауважте, що при згинанні шов розташований чітко по центральній лінії, і навантаження на нього мінімальні.

Але, до того, трубка мала ідеальний зовнішній вигляд,  що по логіці деяких тутешніх експертів повинно означати якісний зварний шов)))

 

І да, таких випадків в мене не було вже років з десять. Що тількі не роблю з тими трубами, але заводські шви не тріскали давно. От вам похабна зварка на нержавійці.

20230718_140914.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Годний тризуб, мені до вподоби.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

FB_IMG_1691313609858.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Взагалі то кому буде цікаво. Знайдіть і прочитайте який був закладений символізм в кожний елемент монументу який був створений українським скульптором, чому має щит, піднятий догори меч і т.д. А також дуже цікаво чому Батьківщина Мати дивиться на схід, і як було аргументовано Брежневскій владі чому так, а по суті обдурили Українці "советів" ще 1981 році. Я це знав ще в 90х. Знайдіть почитайте це дуже все цікаво. Ну і так до слова зверніть увагу на монумент у Волгограді наштовхне на роздуми.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Filosof написав:

FB_IMG_1691313609858.jpg

Чого трофейний? В спадщіну отримали...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мені от що цікаво. Якщо на тризуб витратили = списали 28 лямів. То скільки річних бюджетів коштував би отакий монумент повністю з нуля? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, Reiter написав:

тризуб витратили = списали 28 лямів. То скільки

Вага герба - півтори тонни. Вага всіх металоконструкцій статуї 450 тонн, в 300 разів більше.

28х300= вісім з половиною мільярдів. Але монтаж звісно складніший. Значить десь 15 мільярдів на металоконструкцію, ще 5-6 на бетон, ще 5-6 на геологію, розрахунки і т.п. Разом близько 35 мільярдів гривень. Ну і трохи треба вкрасти.
Тобто якби статую будували по старим кресленням сьогодні з нуля, то це обійшлось би бюджету десь 3 млрд. доларів. Нормальний цінник.

Київ з бюджету з початку війни витратив в "нікуди" (на різні "барабани") порівняну суму.

Змінено користувачем break
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Там завелика плотність швів на одиницю площі, плюс низька "об'ємність" конструкції, розслабтесь, той тризуб зваріть задньою лівою і йому ніхіба не буде десятки років. За якість підходу по тій "заготовці" так - було обідно, але як бачимо по фіналу, вилизали його нормально. Розходимось, зрада така собі)..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, nero написав:

завелика плотність швів на одиницю площі, плюс низька "об'ємність" конструкції, розслабтесь

Там таки трохи об'ємна конструкція.

На висоті в 70-80 метрів, та ще на пагорбі над Дніпром, вітер от зовсім не такий, як коло землі.

Далі згадуємо таке явище, як "флаттер". Уважно читаємо - що то таке і як працює на конструкціях з зварними швами і досить кривою поверхнею.
При совці модель статуї дули в аеродинамічній трубі. І там не все так просто.

Зараз якось зварили і потім "вилизали". ОК.
Якщо то стоятиме сотню років - чудово. Та якщо там дрисне хоч один шовчик і відлетить хоч одна плитка - буде вкрай сумно. Бо та статуя над Дніпром не просто баба з мечем. А тепер, коли там на щиті герб - це неабиякий символ.

Змінено користувачем break
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, break написав:

Далі згадуємо таке явище, як "флаттер". Уважно читаємо - що то таке і як працює на конструкціях з зварними швами і досить кривою поверхнею.

Це як говорити про слабку жорсткість верстату на тумбах, забуваючи, що він в фундамент заанкерений намертво, зрештою то ваша справа, що думати, я в цю тему зайшов не ляси точити, тут і без мене є кому...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин тому, break написав:

Далі згадуємо таке явище, як "флаттер". Уважно читаємо - що то таке і як працює на конструкціях з зварними швами і досить кривою поверхнею.

Це вже зовсім лишнє і флаттер в даному випадку ні до чого. Для виникнення цього явища потрібно декілька відсутніх в даному випадку умов.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, IMP написав:

потрібно декілька відсутніх в даному випадку умов.

які ж там умови не виконано? Перепади профілю поверхні відносно потоку вітру - є. Змінна жорсткість конструкції - є. Швидкість вітру достатня - є.

Чого не вистачає?

Того, що до шита закрилки чи елерони не приклепали? Так це не обов'язково.

Можливо ефект стосовно будівельних конструкцій називається і інакше, сперечатись не буду.

Та коли на площині є якісь виступи і вздовж неї дує вітер, створюються флуктуації тиску. І турбулентності. Коли виступів нема - вздовж площини, залежно від її розміру, жорсткості, швидкості звуку і т.п. створюється регулярна структура цих змін тиску і турбулентностей і система може увійти в подобу резонансу (насправді повного резонансу нема, є коливання, у яких в деяких координатах починає співпадати фаза, при чому не стаціонарно). Приклад - бархани і хвилі в морі.

З виступами картина та сама, що і у барханів, тільки виступи на будівельній конструкції от зовсім не пісок і підлаштуватись під режим не можуть. Тому окремі турбулентності ведуть себе досить хаотично і регулярної структури створити не можуть. Регулярна структура має найменшу енергію. І найменші перепади тиску. Отже в певних місцях ми матимемо перепади тиску в рази більше, ніж в інших.

Окремі вихрі почнуть передавати енергію механіці конструкції, рухаючи її і вони почнуть тягти на себе енергію з сусідніх. Бо загальна енергія системи стала. При цьому механіка конструкції рухатиметься зі швидкостями, які визначаються її властивостями. Чим більше конструкція в певній точці забере на себе енергії вітру, тим більшими стануть неоднорідності навантажень. Всі процеси, і аеродинамічні і механічні, працюватимуть не стаціонарно, а циклічно. Розрахунок таких систем вкрай складний, на калькуляторі втомишся. Та суть проста - якщо зірки так стануть, що вітер, жорсткість конструкції, її міцність і її форма "подружаться" - вся конструкція може полетіти у вирій дрібними друзками від легкого бризу.

Це на пальцях.

Про те, що вітер треба враховувати. І про те, що зварна конструкція на висоті це досить складна штука.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Що там, на місці герб? Новини ще не читав а вітер був сьогодні добренний.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку