nand1024

Порадьте свердлильний верстат

38 повідомлень у цій темі

Доброї всім ночі, постало питання купівлі свердлильного станочку.
Є дві основні сфери застосування:
1)Це хобійне виготовлення плат тобто буду мати справу зі свердлами 0.6-0.9мм та свердлити ними 0.5-2мм склотекстоліту.
2)Це різноманітні побутові задачі які можуть з'явитися в селі, свердління сталевих кутників, профілів 3-4мм завтовшки, а можливо щось більш товстіше свердлами 6-10мм, дерево до 10мм, а далі перовими свердлами, в основному сосна, можливо треба буде і в товстий алюміній вгризтися. 
Вибір пав на Tolsen Т-13/150 так як мав справу з ручним інструментом цїєї марки, враженя позитивні, на свою ціну дуже якісний і зручний інструмент. Є сумніви що станок який працює зі свердлами до 13мм буде здатен затискати свердла на 0.6-0.9мм і при цьому мати допустиме биття при якому тонкі свердла ламатися не будуть але все таки купляти 2 станки жаба давить.
Отже питання наступні:
1)Чи зможе він взяти свердло хоча б 0.8мм комплектним патроном, якщо ні то чи бувають на такі верстати патрони які можуть тонкі свердла затискати? Знаю що є свердла з більшими хвостовиками але вони дорожчі і ламаються частіше, а знайти тонкі свердла в повному діапазоні по прийнятній ціні це ще та задача.
2)Чи зможе він хоча б сталеві кутники 4мм завтовшки  більш менш впевненно свердлити свердлами на 6-8мм, про інше я вже мовчу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

завдання зовсім різні. одним верстатом виконати не реально. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Треба два верстата купувати. Це все одно що віконні цвяхи забивати кувалдою, бо треба зекономити на купівлі молоточка. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую за поради, як я і припускав доведеться купляти два, кожний під свою задачу. Для плат єдиний що я знаю це Proxxon твм 220, в принципі для цієї задачі дуже гарний, точний але мене напрягало те що приводний пасок просто так не знайдеш крім фірмового, обороти для деяких задач зависокі хоча двигун звичайний колекторний тож вирішувалось це питання простим регулятором потужності, крім того за 15-20 хвилин роботи він досить відчутно нагрівався, думав обмотка десь коротить, виявилося що сам двигун такий. Якщо просто плату посверлити за 1-2 прийоми то норм, навіть сталюку намагався гризти 3-4мм свердлом доволі успішно якщо було декілька отворів, але якщо наприклад стоїть якась більш менш сутєва задача то працювати з ним роблячі по 10 перерв щоб він охолонув це ще те задоволення. Там навіть якщо не метал, а просто задача висверлити в пластиковому корпусі отвори під всякі кнопки, дисплеї задовбатися можно було, бо отворів багато, а охолоджується воно довго. можливо хтось знає подібний станок для більш серйозних задач?

Змінено користувачем nand1024
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для плат і дрібних отворів існує сверлильний станок 2Н106П. 
для домашньої майстерні можна порекомендувати станок ЭМ-102 або 2М112

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

2Н106П і 8 мм сверло потягне, патрон тільки поміняти

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Плати (стеклотекстоліт) краще свердлити твердосплавом.

Сам користуюсь не один рік Proxon MB200+Proxxon Micromot, не гріється, сверла не ламає

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, vetalj написав:

Плати (стеклотекстоліт) краще свердлити твердосплавом.

Сам користуюсь не один рік Proxon MB200+Proxxon Micromot, не гріється, сверла не ламає

Proxon свердла не ламає, там все чотко, мене їх колекторний двигун який грівся трохи бентежив і на випадок заміни паска крім фірмового нічого не знайшов по тим розмірам що були, купити то не питання, питання в тому щоб він був у наявності. Здається нічого більш підходящого ніж той proxxon не знайду, за півроку знущань попередній не вбив і ремінь не міняв, можливо даремно переймаюся через ремінь та нагрів і він при належному використанні багато років пропрацює.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я би порадив взяти 1 нормальний верстат, але з КМ. Тоді зможете міняти патрони під задачі + використовувати свердла з КХ. Але треба щоб без люфта пінолі. Це або радянський в чудовому стані, але настольні з КМ рідко трапляються. 

 

Або китайця ну і далі допилювати його. 

 

Я собі в якості настольного ось такого взяв. Апарат супер, жорсткість не те, що в китайців. Але всеодно є незначний люфт пінолі на повному вильоті. Треба буде трохи полічити. Хоча якщо порівняти з китайцями, то люфта тут немає. ? Також планую поставити колекторний двигун від пралки з регулюванням обертів, бо перекидати ремінь то таке собі щадоволення, а частотник класно, але трохи дорого, хоча іще побачу. 

 

https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/stanok-sverlilnyy-IDI2F6v.html

 

Тут ціна, звісно, не маленька. Але цей верстат вже декілька років продається, може вже настав час для торгу

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Я собі в якості настольного ось такого взяв

якого такого?

як в об'яві з олх?

дайте ссилку будьласка на вашу тему, пам'ятаю хвалилися, але щось тему ту не знайду 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для плат ідеально підходить нсп-2, перевірено на собі. І ціна невисока. Зараз на олх 4шт в продажу від 1200 до 1600 грн

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для плат на Алі є готові мікросверлильні модулі, мабуть так їх варто називати, якби колись таке було, то я б своє дітище з мікроскопа не робив:

 

1649617263451.jpg

 

плати то таке, свердлити можна багато чим.

А для решти я би брав настольного 118-го, там КМ в шпінделі, вага 150кг, верстат - бомба, лише натяжка ременя ідіотська, але то таке... зараз він є якраз в продажу, десь тиждень назад ще один був, зараз не знаходжу...

https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/sverlilnyy-stanok-IDPGJZQ.html

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, nero написав:

вага 150кг

з таким агрегатом вже цех відкривати можна))

 

 

3 години тому, Reiter написав:

Я би порадив взяти 1 нормальний верстат, але з КМ. Тоді зможете міняти патрони під задачі + використовувати свердла з КХ. Але треба щоб без люфта пінолі. Це або радянський в чудовому стані, але настольні з КМ рідко трапляються. 

 

Або китайця ну і далі допилювати його. 

 

Я собі в якості настольного ось такого взяв. Апарат супер, жорсткість не те, що в китайців. Але всеодно є незначний люфт пінолі на повному вильоті. Треба буде трохи полічити. Хоча якщо порівняти з китайцями, то люфта тут немає. ? Також планую поставити колекторний двигун від пралки з регулюванням обертів, бо перекидати ремінь то таке собі щадоволення, а частотник класно, але трохи дорого, хоча іще побачу. 

 

https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/stanok-sverlilnyy-IDI2F6v.html

 

Тут ціна, звісно, не маленька. Але цей верстат вже декілька років продається, може вже настав час для торгу

Колись хотів придбати маленького токарного верстата, майже купив маленький б/у радянський, благо пішов дивитися зі знайомим з старої роботи і він відмовив, сказав бери китайця, може він і гівно зате з коробки працює, а з тим мороки буде більше ніж задоволення від роботи, бо щоб довести його до нормального стану цим по перше треба горіти а не просто купити побавитись і спробувати що воно таке, по друге мати доступ до металообробки або знайомих у яких є на чому і з чого зробити ті запчастини які треба замінити, бо частину запчастин не завжди знайдеш плюс дідусь що продавав в процесі роботи там з нього такого наворотив, що не все можна замінити просто знявши старе і поставивши "нове".
Ну то таке, мені треба робоче з коробки рішення, тож дивлюсь на нові верстати, бо займатися ремонтом часу не буде.

Буду proxxon брати для плат і можливо toolsen для іншого якщо він більше менш нормально зібраний.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В моєму господарстві НС-12 для грубих робіт  та  НСП-2 для друкованих плат, примусних форсунок та іншого дріб'язку. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, nand1024 написав:

Буду proxxon брати для плат і можливо toolsen для іншого якщо він більше менш нормально зібраний.

 

Я бы посоветовал обратить внимание на Jet вместо Tolsen. Наверняка дороже, но стабильное качество и наличие сервиса. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

стоять на роботі китайські сверлильні. лайно ще те. сам маю достатньо сверлильних совітських та німців. по якості на голову вищі ніж китайці. вартість на багато нижча. не поспішайте. все можливо знайти за адекватну ціну. ліпше їздити на старенькому крузері ніж новенькому китайці. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 годин тому, ETMW написав:

 

Я бы посоветовал обратить внимание на Jet вместо Tolsen. Наверняка дороже, но стабильное качество и наличие сервиса. 

смотрел как вариант JET JDP-8, наверное его и возьму так как был в планах еще токарник JET, вот оценю на примере сверлильного станка насколько качество подойдет для хоббийно-бытовых задач.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, nand1024 написав:

JET JDP-8

Вага 16 кг, нс12 120 кг інші характеристики неважливі

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 години тому, nand1024 написав:

з таким агрегатом вже цех відкривати можна))

М"ясо зайвим не буде. Робив на багатьох верстатах, маю думку, що меньше за 2М112 то іграшки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня. Я вже не створюю такі теми. Остання була про напівавтомат. Так писанини на пару сторінок а відповіді я так і не отримав. Купив те що мені сподобалось. І не жалкую. В мене зараз в майстерні два станка. Для дрібничок ВСН, а основний 2м112 з частотником. Хоча ним сверлю і 1мм сверлом. Він у мене після капіталки. Шпіндель шліфований і стоїть патрон Поляк.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, San1084 написав:

стоїть патрон Поляк.  

Оце інтересно.Бізон?Де брали,по чому і в якому стані?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 годин тому, Serbond написав:

якого такого?

як в об'яві з олх?

дайте ссилку будьласка на вашу тему, пам'ятаю хвалилися, але щось тему ту не знайду 

Ось

https://chipmaker.com.ua/index.php?/topic/17953-свердлильний-к-612/

Поки до його модернізації руки не дойшли, але він і так справляється з тією роботою яка йому іноді випадає. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин тому, nand1024 написав:

смотрел как вариант JET JDP-8, наверное его и возьму так как был в планах еще токарник JET, вот оценю на примере сверлильного станка насколько качество подойдет для хоббийно-бытовых задач.

Враховуючи ціну того JETа + той проксон. То можна спокійно взяти пристойний верстат. Мацав я того джета в епіцентрі. Ну що сказати, порівнюючи з іншим китайцем поруч - так, кращий. Але всеодно люфти величезні. І жорсткості немає. 

 

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 годин тому, ETMW написав:

 

Я бы посоветовал обратить внимание на Jet вместо Tolsen. Наверняка дороже, но стабильное качество и наличие сервиса. 

Jet 10 летней давности от сегодняшнего сильно отличается не в лучшую сторону.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 годин тому, Cracker написав:

Jet 10 летней давности от сегодняшнего сильно отличается не в лучшую сторону.

 

Но наверняка лучше, чем Tolsen. Хотя есть еще Arnz Flott, Maxion, Gillardon, Erlo и много других страшных слов... Там претензий по качеству точно не будет, но и ценник стартует от двух тысяч евро.

Змінено користувачем ETMW
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку