Валентин В.В.

Фрезерний вестат НГФ, чи варто?

49 повідомлень у цій темі

На форумі багато сторінок по вибору токарного. Від школьного до дорослого. А ось тема фрезерного якось не дуже розкрита.

 

Інколи потрібно фрезерувати сталь, десь не більше 5*10 см. Зараз це роблю на токарному, затискающи заготовку в патрон. Без фрезерной приставки. Це досить не зручно, важко точно виставити деталь в патроні.  

Думаю в сторону НГФ. Але, чи він буде працювати зі сталью? Так, знаю що треба щось типу 675/676, але це інші гроши та і місце йому ще знайти треба.

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Валентин В.В. по поводу стали

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Валентин В.В. написав:

в сторону НГФ. Але, чи він буде працювати зі сталью? Так, знаю що треба щось типу 675/676, але це інші гроши

 Працювати буде, але мало зручний і це облом. Як що це буде перший  і единий фрезерний верстат, яким би він не був, но обовя"язково з ВФГ. Як що берете за суцільне дарма- берете що дають, а за гроші то тільки з ВФГ. Зараз з пантографи переробляють у фрезерні, вони набагато кращі за НФГ і розмірамі менші  і вагою за 675/676. Як що бажаете кітайця , то від BF -20.  Стол фрезерного не повинер бути куцим, подовжити його складно а крепйож деталей займає багато місця на столі.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Маю нгф ш4.  При покупці розглядав його виключно як хобійний. Стіл вузький,хода маленькі, лімби так собі. Один плюс - багато інфи для доробок. Якщо розглядати як проект- дивіться що було і що стало,тоді годиться. 

 Перед війною почав шукати щось більше.  

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

-- НГФ это ж станок?

-- Станок, да!

-- Ходов нет, подач нет, от тисков до шпинделей голый вася же?

-- Да, но согласись, что удобнее чем болгаркой!

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

це не станок. Це навчальний.... хто його знає що...

Обходьте все шкільне. Тільки НС12 і СТД120 - буде працювати і без доробок, якось, але буде.

Фрезер - фуфло. Я як купив токарний ТВ-320 - все, що можна було фрезерував на ньому, шкільний кілька років не вмикав, потім продав по символічній, бо то не станок.

Якщо вже потрібен фрезер - то його потрібно брати і місце для нього знайти.

Мені вже пригріло фрезер купити, то взяв і більший, ніж планував, і дорожчий. Але воно того, не просто - вартує, а воно так і потрібно. Потрібен ОТАКИЙ - ОТАКИЙ і треба брати, всі оті АМОЖЕ -  час і гроші. 

ПС. Потрібно було брати після Нового року, тоді в них ціна в два рази нижча була. Я взяв за дві штуки, те, що зараз за чотири не знайдеш. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Це таке ж як і твшки як повезе. Може бути поганим, а може і дуже поганим... На фото передня опора тв16. Допуск по торцю в 3мкм?.. 

Дед як шкріб кривим фасонником, так зупинив на подачі. "І так сойдьот"

IMG_20230403_223251_1.jpgIMG_20230403_232838.jpgIMG_20230403_224240.jpgIMG_20230403_224613.jpg

Зі

На точило пройде...

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Собі купив тут в барахолці ш3, звиду новий, але розібраний. Почав збирать, а там на ластохвості консолі (під салазку) сюрприз. Непаралельнісь майже 0,3мм.. підірвало консоль - і пофіг, так і пройшов другу сторону ластохвоста. На салазках - пропеллер. І ще там пару-тройку мєлочей...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

мені часто розміру столу і ходів 676 замало... приходиться викручуватись... більший станок в майстерню не вміститься...а тут ну зовсім все куценьке-маленьке.... вибір звичайно за вами... та все ж менше 676-го я б не брав... 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин тому, gesichtslos написав:

Це таке ж як і твшки як повезе. Може бути поганим, а може і дуже поганим

 На жаль це так для радянсьгоко дрібного станкобудування.  По перше все без виключання потрібно доводити до рбочего стану, по друге вже на цьому верстаку добудовувати його і робити те, чого відпочатку  на ньому не було, гагова маса радянського ширнетреба це дозволяє.

 

9 годин тому, Bogdan написав:

потрібен фрезер - то його потрібно брати і місце для нього знайти.

Мені вже пригріло фрезер купити, то взяв і більший, ніж планував, і дорожчий. Але воно того, не просто - вартує,

ключова фраза для Вас

14 години тому, Валентин В.В. написав:

Інколи потрібно фрезерувати сталь, десь не більше 5*10 см.  " це інші гроши та і місце йому ще знайти треба."

10 годин тому, 4x4 написав:

-- НГФ это ж станок?

-- Станок, да!

  Водовозка- машина і вантажівка- машина- яка з них більш універсальнна на господастві?

   

Змінено користувачем Виктор Смирнов
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Почитайте на форуме мою тему о покупке НГФ110 Ш3. Я его купил, хотя мне писали, что лучше насобирать и купить что-то  вроде 675/676. Был куплен НГФ плюс к нему была "припилена" вертикальная голова. Однозначно, лучше чем ничего. Плюсы это вес, размер. Соответственно это и его минусы одновременно. Маленький стол, отсутствие автоподач и т.д., выше вам написали о самых критических минусах. Но когда в мастерской холодно, с НГФ работать приятнее, постоянно в движении, крутишь подачи, согреваешься ))), при работе на 676 быстро замерзаешь, это его наверное единственный минус в сравнении с НГФ... Спустя пару лет, он был продан. Куплен СФ-676. Как по мне НГФ даст вам проникнуться нужностью фрезера и поможет "понять" работу фрезерного станка. Сожалею ли я о продаже НГФ, несомненно да, иногда мне его не хватает. Сожалею ли я о покупке 676 нет.  Из последнего на 676 делал фрезеровку супорта 1А616 для установки цифровой линейки. На НГФ я бы даже не думал о такой операции. 

Другой вопрос, что за 675/676 в нормальном состоянии хотят неприлично много и привезти только манипулятором, это добавит к его стоимости еще 3000+/- грн.. Все же НГФы не так много были в "работе" можно найти в хорошем состоянии, за приемлемые деньги и перевезти можно своими силами. К слову сказать свой НГФ в состоянии "4+" (поставил, включил в розетку и работай) продал пару месяцев назад за 18000грн. в комплектации с двумя оправками под посадку фрезы 22 и 27мм. и родными тисками. 

676 купил как по мне не особо дорого за 500$ + манипулятор. Полностью был разобран, вымыт,  заменены некоторые подшипники, ремни, куплены конденсаторы для запуска 4КВт двигателя, провода, пускатель под 220В, изготовлены на заказ 2 шестерни коробки скоростей, цепи подачь, куча всяких болтов и гаек, масло, прокладки, некоторые запчасти делались самостоятельно на токарном... Время между покупкой и первым запуском около трех месяцев.  В конечном итоге дополнительно еще понадобилось вложений на 300+$. После этих всех манипуляций, цена в 1000-1200$ за 675/676 не стала выглядить чем-то пугающим и неприлично дорогим)))

12.mp4

Змінено користувачем JekaB
6

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@JekaB Честно и по сути!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не так давно проскочив в продажі 676й. Абсолютно комплектний і на вигляд в дуже зорошому стані. За смішні 35 тис. Аби в мене не стояв розібраний 676, який давно купив, то взяв би не думаючи. 

Продався він, доречі, за декілька днів. 

 

Оту каліку (НГФ) не розглядав би навіть.  Але якщо вже дуже хочеться, то бкріть з ВФГ. Якщо що, то знаю де були. І цінники наче адекватні

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зрозуміло, що НГФ110 всі заплють. А я купив і не жалкую. Звійсно потрібен час на його відновлення і вдосконалення. Але мені попався новий 110ш4. Відразу поставив сальники, підшіпники на всі подачі, зробив довший винт підйому та поставив поворотну голову на хобот.Та зробив автоподачу столу. Давно вже купив би 675 чи 676 але де його ставити? На вулиці? Чи викинути 2м112 щоб було більше міста. Так як моя міні майстерня 5.5 на 3.5 метрах. Ще і машину ставлю. Скажу одно. На Нгфі я роблю все що в його силах. Зрозуміло це станок навчальний, але краще ніж нічого. В мене на нього оснастки куплено більше ніж коштує сам станок в 2 рази. Навідь якщо і буду купувати 676 то НГФ не продам. Занадто багато часу та коштів в нього вложив. А так мій станок гризе сталюку і доволі не погано.... А головне він компактний і займає мало міста. 

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На безрыбье и рак- рыба! 

Знаєте таку поговорку? Отож! 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Теж маю НГФ а також 6т80ш. Ще ні разу не пожалів що він є. Продавати геть не думаю. На ньому постійно щось роблю.

Для любого станочка знайдуться задачі не зважаючи на розмір.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Слава Україні! Недавно придбав НГФ 110 низ як в Ш3 верх як Ш4 тому не знаю  це модель  3 чи 4. Зараз ним займаюся. Замовив вал -його вал б'є,майже закінчив робити ВФГ, в планах зробити щось з столом - спробую його збільшити, зробити автоподачу,замінити мастило, встановити сальник в кришку шпинделя,посадити кришки на коробці на герметик,зайнятися косметикою -відмити,вичистити і пофарбувати.Потреби у великому 675,676 не маю,немає де його поставити.НГФ ми втрьох на досках затягнули на його місце. Якщо маєте багато серйозної роботи з фрезерування і грошей - дивіться в сторону 676, або щось подібне.НГФ він більш для хобі,хоча на ньому можливо виконувати багато різної роботи, особливо коли приєднаєте до нього ВФГ та інше. Вважаю його плюсами це відносно не великі габарити і вага,можливість без проблем підключити і працювати від мережі 220v,простий в експлуатації, майже все можна зробити і відремонтувати власноручно.Мінуси на мою думку такі -малий стіл, на столі один Т паз, краще якби два, а три ще краще,не великі переміщення стола, особливо верх-низ коли на столі лещата і працювати ВФГ,не має автоподачі стола. Все залежить які до нього завдання ставити.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Більшість людей купує обладнання по фінансовій спроможності і дивлячись що потрібно робити. 

НГФ це золото у порівнянні з моїм фрезерним верстатом на фото. 

IMG_20230406_165206.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо є можливість беріть одразу 675... На нього є багато оснастки, заводської і по норм ціні... На НГФ оснастка набагато дорожча і дефіцитніша... В кінцевому результаті нгф може стати  дорожчим від 675... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Сергій Лавріненко написав:

Більшість людей купує обладнання по фінансовій спроможності і дивлячись що потрібно робити. 

НГФ це золото у порівнянні з моїм фрезерним верстатом на фото. 

IMG_20230406_165206.jpg

Прикольный вариант))) и как он в работе? Что делалось на нем? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, garfild79 написав:

Прикольный вариант))) и как он в работе? Что делалось на нем?

 Для обробки сталей не годиться, працюешь і плюєшся.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Виктор Смирнов написав:

 Для обробки сталей не годиться, працюешь і плюєшся.

Я для НС 12 навіть координатний столик зробив, свердлити супер, а фрезерувати не підходить.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Свердлильний не для фрезеровки. 

Після ручної болгарки рівняв поверхні на невеликих деталях. Тіски із кутників і квадратних труб. Вібрація сильна. На НГФі обробка разів у 5-10 швидша і головне точніша. Зараз цю конструкцію використовую з пилкою торцовочною. Тут набагато краще, болгарка ж не в руках. 

Тут немає стопорів і перемістивши деталь на необхідну відстань гвинти не фіксуються. 

, Виктор Смирнов написав:

 Для обробки сталей не годиться, працюешь і плюєшся.

Так і було. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, kolish написав:

Якщо є можливість беріть одразу 675... На нього є багато оснастки, заводської і по норм ціні... На НГФ оснастка набагато дорожча і дефіцитніша... В кінцевому результаті нгф може стати  дорожчим від 675... 

в мене нгф 110, оснастки під КМ3 є багато і вона не дефіцитна, доробляю до нього ВФГ , там вал буде під КМ4, також є перехідні втулки з одного конуса на інший. Те що в 675-676 і їм подібним є більше можливостей відносно НГФ, тут Ви праві.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Сергій Лавріненко написав:

Так і було. 

  Кажу бо сам пройшов через це. Мій перший фрезер зробив  в 2000-х і мабуть кращій за ваш, але він був замалий і мав круглу колону, цветніну гриз але мав незручності в малій базі інструменту, а потім Господь послав "шматок сиру" ;)

 

1й фрезер самопал1995 год .JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку